Ήττα στην Πάτρα για το Ρέθυμνο Cretan Kings

0

Δεν τα κατάφερε να συνεχίσει την νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα το Ρέθυμνο Cretan Kings, έχασε από τον Απόλλων στην Πάτρα με 86-78

Η πολύ κακή 3η περίοδος για την ομάδα του Ρεθύμνου ήταν αυτή που στέρησε στην ομάδα του Κωνσταντινίδη την νίκη στην Πάτρα. Καταπληκτικός ο Καλινόσκι για τους γηπεδούχους με 8/12 τρίποντα, ξεχώρισε για τους Κρητικούς οι Άρνουλντ(22 π) και Σάφτενααρ (11π)

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 35-44,  65-61, 86-78.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ CARNA (Μέξας): Χίκι 10 (3 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ράσελ 10 (1/1 τρίποντο), Κόμπινς 9, Τσιάρας 3, Καλινόσκι 28 (8/12 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ σε 38 λεπτά), Βεργίνης 16 (4/5 τρίποντα), Σλαφτσάκης 2, Μπάβτσιτς 4, Μαστρογιαννόπουλος, Βίτκοβατς 4.

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Κωνσταντινίδης): Άρνολντ 22 (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα σε 31 λεπτά), Φιτζπάτρικ, Σάφτενααρ 11 (9 ριμπάουντ), Τάλτον 10 (3/9 σουτ, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Γιαννόπουλος 5 (2/8 σουτ), Κώττας 2, Χριστοδούλου 4, Καμπερίδης 2, Ζάμπας 11, Έντουαρντς 11 (8 ριμπάουντ).