Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής 8ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8×8

Συνέχεια είχαμε στο 8ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8.

που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την δεύτερη αγωνιστική. Σημαντικό της αγωνιστικής η διακοπή της αναμέτρησης μεταξύ των ομάδων PLATANOS TOURS- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ λόγω της επίθεσης που δέχτηκε ο διαιτητής της αναμέτρησης από ποδοσφαιριστές της ομάδος PLATANOS TOURS για τις αποφάσεις του ενώ το σκορ μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν 0-1 υπέρ της ομάδος των ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ.

Στα ουσιαστικά και φυσικά στα όμορφα του πρωταθλήματος ότι στους υπόλοιπους αγώνες παίχτηκε πραγματικό ποδόσφαιρο, με πολύ όμορφους και συναρπαστικούς αγώνες, από συνειδητοποιημένους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές που όπως δείχνουν έχουν κατανοήσει το σκοπό της διοργάνωσης.

Τα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο είχαν ως εξής:

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0
PORTO BELLO ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7-3
PLATANOS TOURS ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ Διεκόπη

ενώ ρεπό είχε η ομάδα RETHYMNO SOCCER CLUB

Οι ομάδες του 1ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:

 

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Γιαννούτσος Ι., Λαδάκης Μ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε., Τζενεβράκης Γ., Δαβαρίας Φ., Αποστολάκης Σ. Παπαδάκης Β.

ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ: Πετράκης Ν., Καλογεράκης Ι., Σκουλούδης Ν., Παυλάκης Χ., Περισάκης Ν., Γιορταμάκης Ι., Petrov I., Boglayev S., Χουρδάκης Σ.

 

PORTO BELLO- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7-3

PORTO BELLO: Τρουλινός Ο., Καρυλάκης Σ., Μαρκουλιδάκης Ν., Ξηράκης Γ., Λυρώνης Γ., Ανυφαντάκης Κ., Ασπρομάτης Η., Παπαδάκης Μ., Νικολακάκης Θ., Xhera A.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Αργυρόπουλος Α.,

Κουταλάς Γ.,Παπαδάκης Χ., Γιάχος Δ., Γεωργαλής Φ., Δεβεράκης Δ., Κουρμούλης Γ., Παπαδάκης Ι., Πετράκης Ι., Ραπτάκης Χ.

 

Η Βαθμολογία στον 1ο Όμιλο μετά και την 2η αγωνιστική έχει ως εξής:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ 1ο  ΟΜΙΛΟ

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. RETHYMNO SOCCER CLUB* 1 1 0 0 7-2 5 3
2. PORTO BELLO* 1 1 0 0 7-3  4 3
3. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 2 1 0 1 8-11 -3 3
4. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 1 1 0 0 4-3 1 3
5. ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ 2 0 1 1 3-4 -1 1
6. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 0 1 1 2-7 -5 1
7. PLATANOS TOURS 1 0 0 1 4-5 -1 0

 

 

Υ.Σ: Η ομάδες με * έχουν κάνει το ρεπό τους. Επίσης εκκρεμεί η απόφαση για την διακοπή του αγώνα PLATANOS TOURS- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ από την συντονιστική επιτροπή του πρωταθλήματος.

 

 

 

Τα αποτελέσματα στον 2ο Όμιλο είχαν ως εξής:

ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 3-2
ENTER THE WEB Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 4-2
KIDO Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-8
ΚΟΡΜΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 4-8

 

 

 

 

 

Ενώ οι ομάδες του 2ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:

 

ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ- ΠΑΝΘΗΡΕΣ 3-2

ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ: Διαμαντάκης Μ., Αλεξάκης Ν., Αποστολάκης Ι., Κιουρτσιδάκης Ν., Κουγιεντάκης Ε., Κωνσταντινίδης Π., Σερλής Ε., Σταματάκης Γ., Τζουρμπάκης Μ., Φασουλάς Ν., Χατζηδάκης Ι., Χριστονάκης Μ., Δρουδάκης Ν.,

ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Δακαναλάκης Σ., Βαρδουνιώτης Γ., Begaj G., Hysotoci B., Μανωλούδης Ι., Μαραγκουδάκης Ι., Gerbi L., Αντωνάκης Κ., Χαλεπλής Β.

 

ENTER THE WEB- Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 4-2

ENTER THE WEB: Δατσέρης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Στεφανάκης Π., Στεφανάκης Μ., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Πολιουδάκης K., Καλογεράκης Λ., Ψωμάς Α., Τσίχλης Γ.,

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αραμπατζόγλου Α., Αρχοντάκης Ζ., Αγγελάκης Κ., Γενιτσαριώτης Ε., Δρουδάκης Μ. Γ., Ηλιάκης Ε., Κανακάκης Α., Νικολάου Α., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Ροδινός Ε., Φραγκιαδάκης Σ.

 

KIDO– Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-8

KIDO: Μπερβανάκης Γ., Αθανασιάδης Β., Γασπαράκης Β., Τσίγγος Β., Καρδαμίτσης Ε., Alagi J., Βροντάκης Σ.,Γερωνυμάκης Ν., Τσιλεδάκης Ν.

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Κουκουμπεδάκης θ., Φουντεδάκης Γ., Ξερουδάκης Σ., Λαζίδης Δ., Γαμβριέλας Γ., Θανάσης Ε.,  Κωνσταντουδάκης Ε., Πρικάκης Ν., Κιαγιάς Κ.,

 

ΚΟΡΜΟΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ 4-8

ΚΟΡΜΟΣ: Γυπαράκης Β., Λελεδάκης Δ., Τσουκαλάς Ε., Καλλέργης Γ., Gjoka F., Παραδεισανός Σ.,Φυρογένης Κ., Μαραγκουδάκης Κ., Μυστράκης Ε., Σταγάκης Μ., Μελεσσανάκης Μ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Πατράκης Γ., Τζαγκαράκης Λ., Τσουπάκης Α., Αντωνογιωργάκης Ε., Χατζημανώλης Ι.

 

Η Βαθμολογία στον 2ο Όμιλο μετά και την 2η αγωνιστική έχει ως εξής:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 2 0 0 15-6 9 6
2. ΕΘΝΙΚΟΣ 2 2 0 0 12-4 8 6
3. ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ 2 2 0 0 6-2 4 6
4. ENTER THE WEB 2 2 0 0 6-2 4 6
5. ΠΑΝΘΗΡΕΣ 2 0 0 2 2-5 -3 0
6. KIDO 2 0 0 2 5-11 -6 0
7. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 2 0 0 2 2-8 -6 0
8. ΚΟΡΜΟΣ 2 0 0 2 5-15 -10 0

 

Στη συνέχεια του πρωταθλήματος για την 3η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

Για τον 1ο  Όμιλο

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 20/03/17 21:00 ΑΡΜΕΝΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
ΤΡΙΤΗ 21/03/17 21:00 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ RETHYMNO SOCCER CLUB PORTO BELLO
 ΤΕΤΑΡΤΗ 22/03/17 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ PLATANOS TOURS

 

Το ρεπό της θα κάνει η ομάδα ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ

 

Για τον 2ο Όμιλο

 

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 20/03/17 21:00 ΑΡΜΕΝΩΝ ΠΑΝΘΗΡΕΣ Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
 ΤΕΤΑΡΤΗ 22/03/17 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ
-//- 22/03/17 21:00 ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΟΡΜΟΣ ENTER THE WEB
-//- 22/03/17 21:00 ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ KIDO

 

Σχετικά άρθρα