Το Σαββατοκύριακο 2 και 3 Δεκεμβρίου 2017 συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – MUEBLO PLUS 33-43
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 10-11, 16-27, 24-36, 33-43.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου) : Μοσχάκης 2, Κατσαντώνης 8, Συριανόγλου 6(1), Μαραβελάκης 2, Θεοδοσόπουλος Σ., Θεοδοσόπουλος Μ., Περαντωνάκης, Τσιμπισκάκης 13(2), Δρουδάκης 2, Χατζηνικολάου.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Κοντουδάκης 7, Καλιδωνάκης 4, Τσιλιεδάκης Λ. 3, Χατζηδάκης 14, Κλάδος, Ρακιντζής, Φίλας 13, Παπαδάκης 2, Βρακίδης.
(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – PLATANOS TOURS 45-61
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 07-16, 21-27, 32-46, 45-61.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης) : Ξενάκης 2, Οικονομάκης 11, Αποστολάκης 18, Ρούλιος Κ. 2, Λαδάκης Ν. 3(1), Ζουμπουλάκης Ν. 7(1), Παπαδογιανάκης Π. 2.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) : Κλειδαράς 8(1), Καρπουζάκης 14(2), Δαμανάκης 4, Αγγελάκης 19, Κανταρτζής 10, Βουγιουκαλάκης Μ. 6.
(Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 66-56
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Φιλιππάκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 17-14, 32-25, 43-42, 66-56
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Ροδινός): Φωτάκης 6, Πελιβανίδης 5, Τζενεβράκης 3 (1), Τρανταλίδης, Αντουράκης 12, Λαμπαρδάκης 16, Χαιρέτης 2, Σεγρεδάκης 22 (4).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 10 (2), Μαθιουδάκης 3 (1), Ξανθόπουλος 1, Πετρακάκης 3 (1), Παπαδάκης 21 (3), Παναγιωτάκης 5, Σαβοργιαννάκης Β. 13 (3), Σερσέμης.
(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 50-68
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 13-23, 25-36, 32-58, 50-68
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Οικονόμου): Ψαρουδάκης 12 (1), Μυλωνάς 2, Ζούκης, Μίγλης, Ηλιόπουλος 8, Καρακεσίσογλου 8 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Γιωργάκης, Στάμος 8 (1).
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Κανλής): Πολυδωρόπουλος 6, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 3 (1), Κυδωνάκης 13 (1), Τσιχλής 12 (4), Μαμαλάκης Ν. 14, Φουντουκίδης 4, Σαπουντζής 2, Πατέντας 12, Μουλίτσας.
(A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.– XPRESS COPY 72-51
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Πετράκης Γιώργος.
Δεκάλεπτα: 22-03, 39-20, 57-31, 72-51.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 4, Χρυσουλάκης 22 (3), Κλήμος 11, Κανακάκης, Μπούτσιας 7, Καίσαρης 16 (1), Παπαδάκης, Παπαδογιαννάκης Π., Οικονομίδης 12 (2).
XPRESS COPY (Φεσσάς): Κιαγιαδάκης 2, Κεφαλογιάννης 5, Ζήσιμος 3 (1), Ορφανουδάκης 12 (2), Γκάτσιας 5 (1), Σπιτάς 10, Ζουμπεράκης 8, Γιαννούλης 2, Πιοτογιαννάκης 4.
(A1) HAAGEN DAZS BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 66-73
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Πετράκης Γιώργος
Δεκάλεπτα: 19-17, 36-38, 57-57, 66-73.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Λαγουδάκης 6(2), Κούμουλος 27(4), Πλεμμένος 3(1), Καλαϊτζάκης 14(4), Θερμιώτης 8, Χατζηδάκης 3, Γκοκίτσας 5, Κουγιουμουτζής, Πηγουνάκης.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 8 (2), Κιουρτσιδάκης, Μαραυγάκης 10, Νικολακάκης, Νύχταρης 11(3), Χατζηκωνσταντίνου 8, Βασιλάκης 28(3), Σταυρουλάκης 5(1), Πατέντας 1, Κωνσταντινίδης 2.
Στατιστικά Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A1 (3η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 92 |
2 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 52 |
3 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 52 |
4 | Καισαρης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 48 |
5 | Λαμπαρδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 48 |
6 | Ορφανουδάκης | XPRESS COPY | 47 |
7 | Αγγελάκης | PLATANOS TOURS | 46 |
8 | Σεγρεδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 46 |
9 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 44 |
10 | Αποστολακης | ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ | 43 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (3η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 14 |
2 | Τσιχλής | ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 12 |
3 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 10 |
4 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 9 |
5 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 9 |
6 | Χριστινακης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 9 |
7 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 8 |
8 | Σεγρεδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 6 |
9 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 6 |
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | ΚΟΥΜΟΙ | 6 | 3 | 3 | 0 | 212 | 116 | 96 |
2. | Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY | 6 | 3 | 3 | 0 | 220 | 163 | 57 |
3. | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 6 | 3 | 3 | 0 | 255 | 189 | 66 |
4. | ΠANEΠIΣTHMIO | 6 | 3 | 3 | 0 | 204 | 167 | 37 |
5. | HAAGEN DAZS BC | 5 | 3 | 2 | 1 | 202 | 167 | 35 |
6. | MUEBLO PLUS | 5 | 3 | 2 | 1 | 126 | 136 | -10 |
7. | PLATANOS TOURS | 4 | 3 | 1 | 2 | 164 | 177 | -13 |
8. | EKΠAIΔEYTIKOI | 4 | 3 | 1 | 2 | 150 | 192 | -42 |
9. | XPRESS COPY | 3 | 3 | 0 | 3 | 172 | 208 | -36 |
10. | ΦOITHTEΣ | 3 | 3 | 0 | 3 | 164 | 211 | -47 |
11. | AΦOI ZOYMΠOYΛAKH | 3 | 3 | 0 | 3 | 133 | 188 | -55 |
12. | EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES | 3 | 3 | 0 | 3 | 124 | 212 | -88 |
Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-A) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 53-47
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 15-07, 32-21, 42-33, 53-47.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 13(2), Τζανουδάκης, Κακλαμάνος 9, Καλαϊτζάκης Α. 10, Σακελλαρίδης 2, Πετροπουλάκος 13, Προκοπάκης 6, Ψωράκης.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 13(1), Σταράς 5(1), Ρουμαντζής, Βασιλάκης 2, Μαραγκουδάκης 11(1), Καλυβιανάκης 8, Νεονάκης 2, Λελεδάκης 2, Μεξης, Διβανής 4.
(Α2-A) CRETAN INOX – ΙΑΤΡΟΙ 50-30
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 19-04, 28-11, 37-19, 50-30.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) : Ψωμάς 4, Κατσαβίδης 15(3), Βελονάκης 2, Καρυπίδης 8, Θεοδωρόπουλος 8, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 6, Κυλάφης 3, Μαραρδονας 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος) : Γούδας 2, Σκυργιανόγλου 2, Ζαχαράκης 5(1), Τζανάκης 12(1), Παρασχάκης 4, Βλαχοπάνος, Σαμωνάκης, Μουχασίδης 3, Σιβαρόπουλος 2.
(Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΑΨΩΔΙΑ 50-43
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 12-11, 22-17, 33-32, 50-43.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης) : Νίνας, Τερζιόγλου 13(1), Νικολάου, Χουστουλάκης, Λαμπρινός 5, Ξενίδης 2, Κεραμιανός 21, Δασκαλάκης Μ. 9, Σφακιανάκης, Καλησπεράκης.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ) : Χόμπης Γ. 12(2), Πολυμίλης 8, Τσικινάς 2, Ξενάκης 11, Βερτίτσης, Βερικάκης 8(2), Ψαθάκη 2.
(Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – DOMEK 58-30
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 18-10, 31-18, 47-24, 58-30.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Γαλερός 4(1), Δουβλινάς 4, Λίτινας 3, Δούβρος 7, Καραογλάνης 4, Σταυρουλάκης Π. 5(1), Ερηνάκης 21(3), Γαμβρέλας 4, Καλιτσουνάκης 6.
DOMEK (Γεωργίου, Δούκας) : Μαλλιεράκης 10(2), Δούκας 3(1), Καλλιγας 4, Βουρτζούμης, Ντρέκος 4, Κατσαντώνης, Παπαδάκης, Μαθιουδάκης 3(1), Λαγουδάκης, Αποστολάκης 6(2).
(Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 58-49
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία.
Δεκάλεπτα: 09-11, 34-24, 42-32, 58-49
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος 8, Διαμαντής 17, Παπατριανταφύλλου 5, Δαμιανός, Λεβεντάκης 4, Μισιργής 12 (2), Νικολιδάκης 10 (1), Μανολουδάκης 2.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς): Μαρίνος 5 (1), Βιδιαδάκης, Φραγκιαδάκης, Βότζης 9 (1), Μπουλούμπασης 5 (1), Γρηγοράκης, Καλλέργης, Βαμβακάς 3 (1), Παραδεισανός 12, Γαβράς 3 (1), Σαχινίδης 3 (1), Μάνεσης 9 (3).
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) THINK VILLA
Α2 Κατηγορία - A' ΟΜΙΛΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ A2-A (2η Αγωνιστική)
1 | Κακλαμάνος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 28 |
2 | Καπαρός | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 27 |
3 | Μαθιουδάκης | ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 26 |
4 | Βότζης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 25 |
5 | Γαλερός | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 25 |
6 | Μαραγκουδάκης | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 25 |
7 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 23 |
8 | Καρυπίδης | CRETAN INOX | 21 |
9 | Μαρίνος | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 21 |
10 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 21 |
11 | Ερηνάκης | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 21 |
12 | Κεραμιανός | ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 21 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Α (2η Αγωνιστική)
1 | Γαλερός | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 4 |
2 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 4 |
3 | Μάνεσης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 4 |
4 | Μαραγκουδάκης | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 3 |
5 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 3 |
6 | Ερηνάκης | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 3 |
7 | Κατσαβίδης | CRETAN INOX | 3 |
8 | Αποστολάκης | DOMEK | 3 |
9 | Δούκας | DOMEK | 3 |
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 4 | 2 | 2 | 0 | 108 | 74 | 34 |
2. | CRETAN INOX | 4 | 2 | 2 | 0 | 95 | 66 | 29 |
3. | TEE PEΘYMNOY | 4 | 2 | 2 | 0 | 91 | 81 | 10 |
4. | NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ | 3 | 2 | 1 | 1 | 103 | 105 | -2 |
5. | ΠPΩTOBAΘMIA | 3 | 2 | 1 | 1 | 94 | 94 | 0 |
6. | ΔIKHΓOPOI | 3 | 2 | 1 | 1 | 100 | 101 | -1 |
7. | THINK VILLA | 2 | 1 | 1 | 0 | 48 | 42 | 6 |
8. | ΡΑΨΩΔΙΑ | 2 | 2 | 0 | 2 | 85 | 98 | -13 |
9. | BPAKOΦOPOI | 2 | 2 | 0 | 2 | 91 | 103 | -12 |
10. | DOMEK | 2 | 2 | 0 | 2 | 68 | 99 | -31 |
11. | ΙΑΤΡΟΙ | 1 | 1 | 0 | 1 | 30 | 50 | -20 |
Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 3η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
15:00 (Α2-Β) L' ETOILE DU SUD– MACRON STORE
16:30 (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ
18:15 (Α1) XPRESS COPY – PLATANOS TOURS
20:00 (Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC
Kυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017
10:45 (Α2-Β) ΣΥΦΑΡ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
12:15 (Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - BUENO HOTEL
14:00 (Α2-Β) KLADOS TOURS – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
15:30 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
17:15 (Α1) MUEBLO PLUS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
19:00 (A1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
20:45 (A1) PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.