Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – XPRESS COPY 43-66
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 05-15, 19-24, 29-50, 43-66.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Ρούλιος Α. 9, Οικονομάκης 3(1), Αποστολάκης 6, Ρούλιος Κ. 2, Ξενάκης, Θωμαδάκης 6, Κουνάκης 3(1), Μαρνελάκης 11(1), Ζουμπουλάκης Ν. 3(1).
XPRESS COPY (Πιοτογιαννάκης, Φεσσάς): Κεφαλογιάννης 2, Καλογεράκης 5(1), Ορφανουδάκης 17(1), Ζουμπεράκης Κ. 15, Ζήσιμος 11(3), Σπιτάς 6, Γκάτσιας 10(2), Γιαννούλης.
(Α1) HAAGEN DAZS BC - MUEBLO PLUS 81-31
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 18-07, 38-21, 64-28, 81-31.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης) : Θερμιώτης 10, Κούμουλος 30(5), Πλεμμένος 13(2), Χατζηδάκης, Καλαϊτζάκης 3, Βασιλείου 2, Λαγουδάκης 10(2), Μπονατάκης, Γκοκίτσας 3, Κουγιουμουτζής 8(2), Πηγουνάκης 2.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Καλλιδωνάκης 5(1), Κάντι, Βασιλάκης Ι. 2, Τσιλεδάκης Λ. 6, Χατζηδάκης Ν. 5(1), Κλάδος 5(1), Ρακιντζής, Βρακίδης, Φίλας 7(1), Παπαδάκης 1.
(Α1) PLATANOS TOURS - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 53-55
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 08-17, 24-27, 35-41, 53-55.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) : Γεωργίου 4, Κλειδαράς 3(1), Αγγελάκης 9, Καρπουζάκης 25(5), Βουγιουκαλάκης Μ. 6, Βελονάκης 5.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 6(2), Μίχας 10(1), Μαθιουδάκης, Πετρακάκης 3(1), Παπαδάκης 21(2), Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιαννάκης Β. 4, Σερσέμης 3.
(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 52-65
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 15-20, 25-37, 42-43, 52-65.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Ζούκης, Λίτινας, Μίγκλης, Καρακεσίσογλου 13, Ψαρουδάκης , Ηλιόπουλος 2, Παπαγρηγορίου 10(1), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 3, Κόης 7, Στάμος 17(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 5, Κατσαντώνης 12, Αραμπατζόγλου, Περαντωνάκης, Λυκάκης 11(1), Ανεζάκης 7, Θεοδοσόπουλος Σ., Συριανόγλου, Τσιμπισκάκης 18(2), Δρουδάκης 12.
(A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 62-81
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 18-16, 32-41, 47-56, 32-81.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Αντουράκης ): Φωτάκης 4, Πελιβανίδης 13, Μανέττας 18(1), Τρανταλίδης, 9(1), Τζενεβράκης 5(1), Λαμπαρδάκης 9(1), Μιχαλάκης 2, Χαιρέτης 2, Σεγρεδάκης 9(1).
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 6, Μαλλιαρός, Πατέντας 6, Θανάσης 8, Κυδωνάκης 14(1), Μουλίτσας 5(1), Τσιχλής 10(1), Μαμαλάκης Ν. 10, Μαμαλάκης Σ. 2, Φουντουκίδης 11, Κανλής 7.
(A1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 66-61
Διαιτητές: Κώτσου Λία, Καμπίτσης Μιχάλης
Δεκάλεπτα: 20-09, 31-31, 40-47, 66-61.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 9(2), Κιουρτσιδάκης, Πατέρας 2, Μαραυγάκης 21(3), Νικολακάκης, Νύχταρης 2, Χατζηκωνσταντίνου11, Νταλιάνης, Βασιλάκης 19(1), Σταυρουλάκης 2, Κωνσταντινίδης.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 16(3), Καίσαρης 16, Κανακάκης 4, Παπαδάκης, Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης Γ. 9(1), Παπαδογιαννάκης Π. , Θεοδωσουλάκης , Οικονομίδης 6 , Χρυσουλάκης 10.
Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018
Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A1 (5η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 143 |
2 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 117 |
3 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 97 |
4 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 83 |
5 | Στάμος | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 76 |
6 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 75 |
7 | Ορφανουδάκης | XPRESS COPY | 75 |
8 | Καισαρης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 74 |
9 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 73 |
10 | Ζουμπερακης | XPRESS COPY | 73 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (5η Αγωνιστική)
1 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 19 |
2 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 16 |
3 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 15 |
4 | Τσιχλής | ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 15 |
5 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 14 |
6 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 12 |
7 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 11 |
8 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 11 |
9 | Χριστινακης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 11 |
10 | Συντυχάκης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 10 |
11 | Ζήσιμος | XPRESS COPY | 10 |
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 10 | 5 | 5 | 0 | 401 | 306 | 95 |
2. | ΚΟΥΜΟΙ | 9 | 5 | 4 | 1 | 362 | 257 | 105 |
3. | HAAGEN DAZS BC | 9 | 5 | 4 | 1 | 362 | 267 | 95 |
4. | Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY | 9 | 5 | 4 | 1 | 365 | 308 | 57 |
5. | ΠANEΠIΣTHMIO | 8 | 5 | 3 | 2 | 322 | 328 | -6 |
6. | MUEBLO PLUS | 8 | 5 | 3 | 2 | 225 | 275 | -50 |
7. | XPRESS COPY | 7 | 5 | 2 | 3 | 305 | 315 | -10 |
8. | EKΠAIΔEYTIKOI | 7 | 5 | 2 | 3 | 284 | 329 | -45 |
9. | EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES | 7 | 5 | 2 | 3 | 251 | 300 | -49 |
10. | PLATANOS TOURS | 6 | 5 | 1 | 4 | 281 | 299 | -18 |
11. | ΦOITHTEΣ | 5 | 5 | 0 | 5 | 274 | 344 | -70 |
12. | AΦOI ZOYMΠOYΛAKH | 5 | 5 | 0 | 5 | 212 | 316 | -104 |
Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - ΡΑΨΩΔΙΑ 53-46
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 05-08, 20-15, 38-32, 53-46.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 20(2), Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 9, Καλαϊτζάκης Α. 5, Σακελλαρίδης, Φανουργάκης 5, Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης, Ψωράκης 12.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Πατεράκη) : Χόμπης Γ. 5, Πολυμίλης, Τσικινάς 9, Πατεράκη 5(1), Ξενάκης 13, Νιωτάκης 2, Βεργίτσης, Χόμπης Β. 5, Βερικάκης 7(1).
(Α2-Α) CRETAN INOX - ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 61-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 17-07, 33-21, 48-26, 61-39.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) : Ψωμάς 7, Καρυπίδης 6, Βελονάκης, Θεοδωρόπουλος, Γκόγκος 6(1), Λεωνιδάκης 6, Κυλάφης 10, Κατσαβίδης 14(2), Μαραρδονας 12.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 8(2), Λελεδάκης 5, Νεονάκης 2, Τσόγκας 2, Βασιλάκης, Παναγιουλάκης 6(2), Καλυβιανάκης 4, Μεξης 9, Πωλιουδάκης, Μαραγκουδάκης 1, Διβανής 2.
(Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - DOMEK καν. 41-41, παρ. 43-47
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 10-09, 18-18, 24-31, καν. 41-41, παρ. 43-47.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος 2, Σταυριανάκη 2, Νικολιδάκης, Μισιργής 19(5), Παπατριανταφύλλου 4, Δαμιανός, Ξενιτόπουλος, Λεβεντάκης 2, Παλτατσίδης 4, Μανολιουδάκης, Διαμαντής 10.
DOMEK (Αποστολάκης) : Παλλιεράκης 7(1), Αποστολάκης 5(1), Καλλιγας 11, Βουρτζούμης, Ντρέκος 10, Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 10(1), Λαγουδάκης.
(Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΙΑΤΡΟΙ 46-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 06-19, 15-30, 28-44, 38-54.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς) : Βότζης 18(3), Μάνεσης 9(3), Φραγκιαδάκης, Γρηγοράκης, Καλλέργης 2, Μπουλούμπασης 5(1), Παραδεισανός, Βαμβακάς 5(1), Γαβράς 3(1), Μαρίνος 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασχάκης) : Γούδας 8, Παπαδόπουλος 4, Ζαχαράκης 2, Αργυρίου 12, Τζανάκης 4, Παρασχάκης 6, Βλαχοπάνος 2, Σαμωνάκης 7, Μουχασίδης, Γιακουμάκης 9.
(Α2-Α) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - THINK VILLA 37-50
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 08-06, 17-17, 25-36, 37-50.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Βασιλείου) : Ξενίδης 5, Τερζιόγλου 15(2), Λαμπρινός , Κεραμιανός 7, Δασκαλάκης Μ. 10.
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.) : Καμαρείτης 3(1), Αντωνίου 5(1), Πολιουδάκης 7(1), Καζίλας 9, Πηγουνάκης Φ. 10(2), Περιστεράκης 5, Αστρινάκης 2, Στεργίακης 9(1).
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE
Α2-A Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A2-A (4η Αγωνιστική)
1 | Καπαρός | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 54 |
2 | Βότζης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 51 |
3 | Κακλαμάνος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 51 |
4 | Κατσαβίδης | CRETAN INOX | 50 |
5 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 50 |
6 | Λεωνιδάκης | CRETAN INOX | 46 |
7 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 45 |
8 | Διαμαντής | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 41 |
9 | Αντωνίου | THINK VILLA | 38 |
10 | Μισίγρης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 35 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Α (4η Αγωνιστική)
1 | Μάνεσης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 11 |
2 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 8 |
3 | Βότζης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 7 |
4 | Κατσαβίδης | CRETAN INOX | 7 |
5 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 7 |
6 | Αντωνίου | THINK VILLA | 7 |
7 | Μισίγρης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 7 |
8 | Καπαρός | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 6 |
9 | Μαραγκουδάκης | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 5 |
10 | Γαλερός | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 5 |
11 | Αποστολάκης | DOMEK | 5 |
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | CRETAN INOX | 8 | 4 | 4 | 0 | 231 | 156 | 75 |
2. | ΔIKHΓOPOI | 7 | 4 | 3 | 1 | 202 | 177 | 25 |
3. | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 6 | 3 | 3 | 0 | 163 | 105 | 58 |
4. | ΠPΩTOBAΘMIA | 6 | 4 | 2 | 2 | 192 | 191 | 1 |
5. | THINK VILLA | 5 | 3 | 2 | 1 | 137 | 123 | 14 |
6. | TEE PEΘYMNOY | 5 | 3 | 2 | 1 | 128 | 131 | -3 |
7. | ΙΑΤΡΟΙ | 5 | 3 | 2 | 1 | 128 | 135 | -7 |
8. | NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ | 5 | 4 | 1 | 3 | 200 | 234 | -34 |
9. | DOMEK | 5 | 4 | 1 | 3 | 145 | 191 | -46 |
10. | BPAKOΦOPOI | 4 | 4 | 0 | 4 | 180 | 219 | -39 |
11. | ΡΑΨΩΔΙΑ | 4 | 4 | 0 | 4 | 162 | 206 | -44 |
Πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
15:30 (Α2-B) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MACRON STORΕ
17:00 (Α2-B) BUENO HOTEL - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
18:30 (Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - XPRESS COPY
20:15 (Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ - Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018
10:30 (Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
12:00 (A2-B) ΣΥΦΑΡ - ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
13:30 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - HAAGEN DAZS BC
15:00 (Α1) MUEBLO PLUS - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
16:45 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
18:30 (A1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - PLATANOS TOURS
20:15 (A1) KLADOS TOURS - SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) L' ETOILE DU SUD
* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.