Το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - XPRESS COPY 64-60
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 14-16, 33-30, 48-50, 64-60.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 17(5), Μίχας 12, Μαθιουδάκης, Ξανθόπουλος 4, Παπαδάκης 15(2), Παναγιωτάκης 7, Σαβοργιαννάκης Β. 9(2).
XPRESS COPY (Φεσσάς): Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 17(1), Γκάτσιας 5(1), Σπιτάς 8, Ζουμπεράκης 16, Γιαννούλης 6, Κεγιαδάκης 8.
(Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ - Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 73-67
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 17-16, 31-40, 48-49, 73-67
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος , Μαμαλάκης Ν. 12, Πατέντας 18, Θανάσης 6, Κυδωνάκης 2, Τσιχλής 11(2) , Μαμαλάκης Σ. 5 Φουντουκίδης 13(1) , Κανλής 6, Μουλίτσας.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 5 , Κανακάκης, Καλογεράκης 3(1), Καίσαρης 25(4), Παπαδογιαννάκης Γ. 18(4), Θεοδοσουλάκης 6, Οικονομίδης 10 .
(Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - HAAGEN DAZS BC 42-94
Διαιτητές: Πετράκης Γιώργος, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 05-28, 17-42, 32-74, 42-94.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Κατσαντώνης 15, Αραμπατζόγλου, Περαντωνάκης 2, Λυκάκης 3(1), Ανεζάκης 12(3), Συριανόγλου 6(2), Τσιμπισκάκης, Δρουδάκης 4.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης) : Λαγουδάκης 5(1), Κούμουλος 23(5), Χατζηδάκης 7(1), Πλεμμένος 13(1), Καλαϊτζάκης 20(6), Βασιλείου 2, Θερμιώτης 10, Γκοκίτσας 11(3), Πηγουνάκης 3(1).
(Α1) MUEBLO PLUS - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 66-63
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 19-20, 33-34, 46-49, 66-63.
MUEBLO PLUS (Τσιλεδάκης Ν.) : Κοντουδάκης 17, Καλλιδωνάκης 17(1), Βασιλάκης Ι. 2, Τσιλεδάκης Λ. 3(1), Χατζηδάκης Ν. 14(1), Κλάδος, Ρακιντζής 3(1), Βρακίδης, Φίλας 10, Παπαδάκης.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Αντουράκης, Τρανταλίδης ): Φωτάκης 10, Πελιβανίδης 8, Μανέττας 5, Τρανταλίδης, Αντουράκης 12(1), Λαμπαρδάκης 19(3), Μιχαλάκης 4, Χαιρέτης, Σεγρεδάκης 5.
(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 52-47
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 10-10, 25-22, 39-33, 52-47.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μυλωνάς 3, Λίτινας, Μίγκλης, Καρακεσίσογλου 8, Ψαρουδάκης, Ζούκης, 2, Παπαγρηγορίου, Αναγνωστόπουλος 12, Γεωργάκης 1, Θεοδωρόπουλος, Στάμος 26(1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Χατζησπύρος) : Ξενάκης 3(1), Ρούλιος Α. 20(1), Αποστολάκης 9, Χατζησπύρος 2, Θωμαδάκης 3(1), Ζουμπουλάκης 10.
(A1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - PLATANOS TOURS 80-63
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 26-12, 45-24, 65-47, 80-63.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης 6(1), Πατέρας 16(4), Μαραυγάκης 9(3), Νύχταρης 14(3), Χατζηκωνσταντίνου 9(1), Νταλιάνης, Βασιλάκης 20(4), Σταυρουλάκης 6, Κωνσταντινίδης.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) : Βουγιουκαλάκης Μ. 18, Καρπουζάκης 16(3), Αγγελάκης 6, Καντραρτζής 7, Βελονάκης 16.
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 12 | 6 | 6 | 0 | 481 | 369 | 112 |
2. | HAAGEN DAZS BC | 11 | 6 | 5 | 1 | 456 | 309 | 147 |
3. | ΚΟΥΜΟΙ | 11 | 6 | 5 | 1 | 435 | 324 | 111 |
4. | Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY | 10 | 6 | 4 | 2 | 432 | 381 | 51 |
5. | MUEBLO PLUS | 10 | 6 | 4 | 2 | 291 | 338 | -47 |
6. | ΠANEΠIΣTHMIO | 9 | 6 | 3 | 3 | 385 | 394 | -9 |
7. | EKΠAIΔEYTIKOI | 9 | 6 | 3 | 3 | 348 | 389 | -41 |
8. | XPRESS COPY | 8 | 6 | 2 | 4 | 365 | 379 | -14 |
9. | EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES | 8 | 6 | 2 | 4 | 293 | 394 | -101 |
10. | PLATANOS TOURS | 7 | 6 | 1 | 5 | 344 | 379 | -35 |
11. | ΦOITHTEΣ | 7 | 6 | 1 | 5 | 326 | 391 | -65 |
12. | AΦOI ZOYMΠOYΛAKH | 6 | 6 | 0 | 6 | 259 | 368 | -109 |
Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018
ΣΚΟΡΕΡ A1 (6η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 163 |
2 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 140 |
3 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 112 |
4 | Στάμος | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 102 |
5 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 99 |
6 | Καισαρης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 99 |
7 | Ορφανουδάκης | XPRESS COPY | 92 |
8 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 90 |
9 | Ζουμπερακης | XPRESS COPY | 89 |
10 | Λαμπαρδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 87 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (6η Αγωνιστική)
1 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 24 |
2 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 20 |
3 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 20 |
4 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 18 |
5 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 17 |
6 | Τσιχλής | ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 17 |
7 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 14 |
8 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 13 |
9 | Χριστινακης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 11 |
10 | Παπαδογιαννάκης Γ. | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 10 |
11 | Συντυχάκης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 10 |
12 | Νύκταρης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 10 |
13 | Ζήσιμος | XPRESS COPY | 10 |
Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-B) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MACRON STORΕ 23-43
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 03-16, 10-28, 17-33, 23-43
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς, Στάμος) : Γιαπιτσογλου, Παπαδοπόύλου Ε. 3(1), Γιαμαλά 8, Πασχαλίδη, Βουρδούμπα, Ρόμπου 2, Μαστροκώστα, Πολοπετράκη 2, Κιπ. 2, Ξανθέα Θ. 4, Κρεμασμενάκης , Ξανθέα Ι. 2.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 8, Δοξαστάκης 2, Αυγέρης, 3(1), Κόνιας 3, Μπενάκης, Καρατζέτζος Γ. 12(2), Παπαδάκης 4, Κάβουρας 6, Δασκαλάκης 5(1).
(Α2-B) BUENO HOTEL - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 51-68
Διαιτητές: Θεοδωράκης Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 16-16, 25-29, 40-43, 51-68.
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης) : Αδρεαδάκης 4, Αδρονικίδης, Σταθοπούλου 3(1), Σταυρουλιδάκης 4, Κοπανάκης 16, Σταγκουράκης 2, Χατζάκης 4, Βαζιουράκης 4, Αρσενίδης 14, Μοτάκης.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Λαδάκης 14(2), Περάκης 9, Καλοϊδάς 6, Τζανιδάκης 17(1), Καπετανάκης 11(3), Φιλιππάκης 3(1) , Κοπανάκης Κ. 6, Φουντιδάκης 2.
(Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 48-31
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Πετράκης Γιώργος, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 10-06, 24-18, 40-25, 48-31.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 8, Καζάνης 2, Πολιτάκης 19(1),
Περάκης 4, Ζάχος, Κυριακάκης 13(1), Γιαννούλης, Λιανέρης 2.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Χειμωνίδης 6, Σωμαθιανός, Ζίανας, Πλευράκης 10(1), Νικολιδάκης 4, Σφυράκης, Κεραμιανάκης, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης 2, Παναγιωτόπουλος 7(1), Προκοπάκης 2.
(A2-B) ΣΥΦΑΡ - ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 41-43
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Πετράκης Γιώργος, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 09-10, 17-23, 31-31, 41-43.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Καβρουλάκης 4, Παπαδάκης Μ., Κούνουπας Α., Χηνιάδης 4, Κριτσωτάκης 16(2), Ζερβουδάκης 14, Λαμπόβας 3(1), Αδραμής.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης) : Πανόπουλος 6, Μπέντζαμιν 2, Θεοφωράκης 2, Απανωμεριτάκης 2, Βροντάκης 13(2), Σταυρουλάκης Γ., Ξηρας 8, Ζουμπεράκης 7, Φουσταλιεράκης 3(1).
(A2-Β) KLADOS TOURS - SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ 50-62
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 14-18, 28-40, 35-49, 50-62.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 11(3), Γερουκάκης 12, Κλάδος 4, Περακάκης, Πετρίδης, Κανελάκης, Νταουντάκης 4, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 11(1), Γερουκάκης 8.
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης) : Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 4, Τσαχάκης 14(4), Παπαπαναγιώτου 5, Σταθόπουλος 8(2), Παυλιδάκης, Παπαδάκης 6, Δαφέρμος 11, Παρασύρης 2, Ελευθεράκης 2, Τσαγκαρούλης 10.
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) L' ETOILE DU SUD
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | KLADOS TOURS | 9 | 5 | 4 | 1 | 364 | 236 | 128 |
2. | SAILING EXPERIENCE | 8 | 4 | 4 | 0 | 242 | 164 | 78 |
3. | MACRON STORE | 8 | 4 | 4 | 0 | 184 | 121 | 63 |
4. | ΠYPOΣBEΣTIKH | 8 | 5 | 3 | 2 | 220 | 243 | -23 |
5. | EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. | 7 | 4 | 3 | 1 | 254 | 208 | 46 |
6. | ΠΟΛYMHXANO | 7 | 4 | 3 | 1 | 177 | 163 | 14 |
7. | TPAΠEZEΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 201 | 254 | -53 |
8. | BUENO HOTEL | 6 | 5 | 1 | 4 | 238 | 291 | -53 |
9. | ΣYΦAP | 6 | 5 | 1 | 4 | 221 | 284 | -63 |
10. | ΦOITHTPIEΣ | 5 | 5 | 0 | 5 | 161 | 267 | -106 |
11. | L' ETOILE DU SUD | 4 | 4 | 0 | 4 | 157 | 188 | -31 |
ΣΚΟΡΕΡ A2-B (5η Αγωνιστική)
1 | Χριστουλάκης | KLADOS TOURS | 128 |
2 | Κριτσιωτάκης | ΣΥ.ΦΑΡ . | 101 |
3 | Πολιτάκης | ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ | 76 |
4 | Παυλιδάκης Γ | L'Étoile du Sud | 64 |
5 | Αρσενίδης | BUENO HOTEL | 59 |
6 | Κοπανάκης | BUENO HOTEL | 59 |
7 | Καρατζέτζος Γ | MACRON STORE | 59 |
8 | Γερουκάκης | KLADOS TOURS | 58 |
9 | Βροντάκης | ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ | 58 |
10 | Καθαράκης | KLADOS TOURS | 55 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Β (5η Αγωνιστική)
1 | Χριστουλάκης | KLADOS TOURS | 22 |
2 | Κριτσιωτάκης | ΣΥ.ΦΑΡ . | 11 |
3 | Βροντάκης | ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ | 7 |
4 | Σταθόπουλος | SAILING EXPERIENCE | 7 |
5 | Φιλιππάκης | ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. | 7 |
6 | Τσαχάκης | SAILING EXPERIENCE | 6 |
7 | Βαρούχας | L'Étoile du Sud | 6 |
8 | Καπετανάκης | ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. | 6 |
9 | Σταθοπούλου | BUENO HOTEL | 6 |
10 | Λαδάκης | ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. | 5 |
Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018
15:30 (Α2-Α) THINK VILLA - ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE
17:00 (Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
18:30 (A1) HAAGEN DAZS BC - ΦΟΙΤΗΤΕΣ
20:15 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018
10:30 (Α2-Α) DOMEK - CRETAN INOX
12:00 (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
13:30 (Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ - ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
15:00 (Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
16:45 (Α1) XPRESS COPY – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
18:30 (A1) PLATANOS TOURS - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
20:15 (A1) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.- MUEBLO PLUS
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ