23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :

Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

 

(A1)  PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.  95-49
Διαιτητές: Καθαράκης, Βασιλάκης
Δεκάλεπτα: 20-12, 39-21, 68-34, 95-49
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Πατέρας 7 (1), Σταυρουλάκης 13, Κιουρτσιδάκης 6, Νύκταρης 9 (1), Νταλιάνης 8, Μαραυγάκης 9 (1), Κωνσταντινίδης, Βασιλάκης 43 (6).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιννάκης Μ.): Σαβοργιννάκης Μ. 9 (1), Μαθιουδάκης 2, Ξανθόπουλος 4, Παπαδάκης 10 (1), Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιννάκης Β. 16, Σερσεμής.

(Α1)  ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  55-69
Διαιτητές: Φιλιππάκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 09-11, 24-33, 38-49, 55-69
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 9, Κατσαντώνης 7, Λυκάκης 10, Ανεζάκης 5, Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος Σ., Συριανόγλου 2, Τσιμπισκάκης 15 (3), Δρουδάκης 7.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 14 (2), Χρυσουλάκης 4, Κλήμος 7, Καίσαρης 20 (2), Καλογεράκης 2, Παπαδάκης 3 (1), Παπαδογιαννάκης Γ. 13, Παπαδογιαννάκης Π., Θεοδοσουλάκης, Οικονομίδης 6.

(Α1)  MUEBLO PLUS – PLATANOS TOURS 62-43
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 10-08, 26-16, 40-28, 62-43.
MUEBLO PLUS (Τσιλεδάκης Ν.): Κοντουδάκης 16, Καλιδωνάκης 7, Τσιλεδάκης Λ. 2, Χατζηδάκης 3, Κλάδος 2, Φίλας 20(2), Παπαδάκης 12(1), Βρακίδης.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Β.): Συμεωνίδης, Δαμανάκης 6(1), Αγγελάκης 10,  Καταρτζής 4, Βελονάκης 3, Καρπουζάκης 10(1), Γεωργίου 7, Βουγιουκαλάκης Β. 3.

(Α1)  HAAGEN DAZS BC – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 94-39

Διαιτητές: Κουλιεράκη Χρύσα, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 29-10, 50-21, 69-25, 94-39.
HAAGEN DAZS (Πλεμμένος) : Θερμιώτης 4, Λαγουδάκης 2, Κούμουλος 39(7),  Καλαϊτζάκης 14(1), Βασιλείου, Μπονατάκης 12, Γκοκίτζας 9(3), Πηγουνάκης 5(1), Χατζηδάκης 9(1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αποστολάκης): Ξενάκης, Ρούλιος Α. 21, Οικονομάκης 2, Αποστολάκης 4, Ρούλιος Κ. , Θωμαδάκης , Ζουμπουλάκης Ν., Αντουράκης 12(1).

(A1)  ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – XPRESS COPY 68-37
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Κουλιεράκη Χρύσα
Δεκάλεπτα: 22-06, 33-09, 56-25, 68-37.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 7(1), Μαλλιαρός 6, Πατέντας, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 2, Κυδωνάκης 3, Σαπουντζής, Τσιχλής 15(3), Μαμαλάκης Ν. 10, Φουντουκίδης 7(1), Μουλίτσας 3(1), Κανλής 13(2).
XPRESS COPY (Καλογεράκης): Γιαννούλης 5, Καλογεράκης 2, Ορφανουδάκης 13(1), Γκάτσιας 2, Σπιτάς 6, Κεγιαδάκης 9.

(A1)  ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 54-50
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 09-15, 24-23, 39-40, 54-50.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μυλωνάς 2, Λίτινας, Μίγκλης 6(1), Καρακεσίσογλου 5, Ψαρουδάκης 9(1), Παπαγρηγορίου 10(2), Αναγνωστόπουλος 6, Κόης 6, Στάμος 10.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Πελιβανίδης 2, Μανέττας 2, Τρανταλίδης,  Τζενεβράκης 7(1), Αντουράκης 7(2), Λαμπαρδάκης 20(2), Χαιρέτης, Σεγρεδάκης 12(2).

Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (8η Αγωνιστική)

1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 221
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 207
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 140
4 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 135
5 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 131
6 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 123
7 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 122
8 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 122
9 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 117
10 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 111

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (8η Αγωνιστική)

1 Κούμουλος HAAGEN DAZS 37
2 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 28
3 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 26
4 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 22
5 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 21
6 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 19
7 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 17
8 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 15
9 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 13
10 Συντυχάκης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 13
11 Νύκταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 13

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-2018

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 23ου  Εργασιακού

Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018

TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 16 8 8 0 656 471 185
2. HAAGEN DAZS BC 15 8 7 1 637 414 223
3. ΚΟΥΜΟΙ 15 8 7 1 565 401 164
4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 14 8 6 2 560 485 75
5. MUEBLO PLUS 13 8 5 3 402 440 -38
6. EKΠAIΔEYTIKOI 12 8 4 4 464 525 -61
7. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 11 8 3 5 408 521 -113
8. ΠANEΠIΣTHMIO 11 8 3 5 493 508 -15
9. XPRESS COPY 10 8 2 6 455 527 -72
10. ΦOITHTEΣ 10 8 2 6 446 528 -82
11. PLATANOS TOURS 9 8 1 7 427 503 -76
12. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 8 8 0 8 339 529 -190

 

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B’ Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Β) BUENO HOTEL – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ  55-58
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 09-10, 30-28, 47-45, 55-58
BUENO HOTEL (Μυλωνάς): Παπαδάκης, Ανδρεδάκης 13 (3), Σταυρουλιδάκης 4, Σταγκουράκης 15, Χατζάκης 2, Βαζιουράκης 4, Μυλωνάς, Αρσενίδης 17.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης): Πανόπουλος 6, Θεοδωράκης, Απανωμεριτάκης 5, Βροντάκης 28, Ξηράς 16, Ρεχερ 2, Φουσταλιεράκης 1.

(Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  51-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 14-09, 35-18, 47-26, 51-39
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος): Βαμβουράκης 2, Αντωνάκης 2, Χασιώτης 2, Πολιτάκης 20, Περάκης 7, Ζάχος 8, Κυριακάκης 6, Γιαννούλης, Λιανέρης 4.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης 6, Σκούφογλου 2, Καπετανάκης 3 (1), Περδίκης 4, Τζανιδάκης 14, Φιλιππάκης 3 (1), Βαρδάκης, Φουντιδάκης, Κοπανάκης 7.

(Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ – SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ 42-49
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 07-17, 16-29, 25-36, 42-49.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης) : Χειμωνίδης 12, Σωμαθιανός 5, Πλευράκης 2, Νικολιδάκης 13, Σφυράκης, Κεραμιανάκης, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης, Παναγιωτόπουλος 10(1).
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης) : Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης, Τσαχάκης 10(2), Σταθόπουλος 18(4), Παυλιδάκης 2, Παπαδάκης 2, Ουρανός,  Παρασύρης 2, Κορωνάκης 4, Μεταξάκης, Τσαγκαρούλης 11(1).

(Α2-Β) ΣΥΦΑΡ – L’ ETOILE DU SUD 29-54
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 06-08, 16-13, 18-38, 29-54.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Καβρουλάκης, Παπαδάκης Μ. 2, Κούνουπας Α., Χηνιάδης,  Ζερβουδάκης 24(4), Αδραμής 3.
L’ ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.) : Παυλιδάκης Γ. 12, Βουτσαδάκης 6, Παπαδάκης Ν. 6, Βαρούχας 14(4), Γαλλιός 5(1), Μαυράκης 4, Παπιομίτογλου, Σταράκη 2, Γαλεράκης 5(1).

(Α2-Β) KLADOS TOURS – MACRON STORE 58-68
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 11-19, 33-34, 48-59, 58-68.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 12, Γερουκάκης 10(2), Κλάδος 15, Περακάκης, Κανελάκης 2, Πετρίδης 2, Νταουντάκης 6, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 11.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 4, Δοξαστάκης 4 , Αυγέρης, Κόνιας , Καρατζέτζος Γ. 30(1), Κάβουρας 5, Καρατζέτζος Κ. 9(1), Μπενάκης 16(2).

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ

Α2-B Κατηγορία

 

ΣΚΟΡΕΡ  A2-(7η Αγωνιστική)

1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 158
2 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 124
3 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 101
4 Παυλιδάκης Γ L’Étoile du Sud 98
5 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 96
6 Πολιτάκης ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 96
7 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 96
8 Αρσενίδης BUENO HOTEL 93
9 Γερουκάκης KLADOS TOURS 80
10 Σταθόπουλος SAILING EXPERIENCE 74

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (7η Αγωνιστική)

1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 24
2 Σταθόπουλος SAILING EXPERIENCE 13
3 Βαρούχας L’Étoile du Sud 12
4 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 11
5 Τσαχάκης SAILING EXPERIENCE 11
6 Φιλιππάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 10
7 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 8
8 Καπετανάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 8
9 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 8
10 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 7
11 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 7

 


 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ Ομίλου 2017-2018

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β’ Ομίλου του 23ου  Εργασιακού

Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018

TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. KLADOS TOURS 12 7 5 2 480 346 134
2. SAILING EXPERIENCE 12 6 6 0 349 247 102
3. MACRON STORE 12 6 6 0 303 226 77
4. EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. 10 6 4 2 334 295 39
5. ΠΟΛYMHXANO 10 6 4 2 277 276 1
6. ΠYPOΣBEΣTIKH 10 6 4 2 271 282 -11
7. TPAΠEZEΣ 9 7 2 5 279 344 -65
8. L’ ETOILE DU SUD 8 6 2 4 274 268 6
9. BUENO HOTEL 8 7 1 6 334 407 -73
10. ΣYΦAP 8 7 1 6 297 389 -92
11. ΦOITHTPIEΣ 6 6 0 6 212 330 -118


 

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A’ Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

 

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018
15:30 (Α2-A) THINK VILLA – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
17:00 (Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
18:30 (A1)  PLATANOS TOURS – ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
20:15 (Α1)  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. – ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018
10:30 (Α2-A) DOMEK – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
12:00 (Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
13:30 (Α2-A) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE
15:00 (Α1)  XPRESS COPY – MUEBLO PLUS
16:45 (Α1)  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – HAAGEN DAZS BC
18:30 (A1)  ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
20:15 (A1)  Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΡΕΠΟ: (Α2-A)
 CRETAN INOX

 

Σχετικά άρθρα