Η 4η αγωνιστική διεξήχθη την Δευτέρα 26 Μαρτίου στο 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.
Σε ένα πρωτάθλημα που θα μπορούσε να ονομαστεί και πρωτάθλημα των γκολ αφού από αγωνιστική σε αγωνιστική τα γκολ πέφτουν σαν «αφρικανική σκόνη».
Συνολικά στα έξι παιχνίδια σημειώθηκαν 42 γκολ (το ένα πιο ωραίο από το άλλο) αλλά και αρκετά δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες.
Η ομάδα των ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Τα αποτελέσματα για την 4η αγωνιστική είχαν ως εξής:
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 4-1 |
ΕΘΝΙΚΟΣ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 10-3 |
PLATANOS TOURS | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 4-3 |
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO | 3-2 |
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | 0-4 |
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. | 3-5 |
Η βαθμολογία μετά και την 4η Αγωνιστική έχει διαμορφωθεί ως εξής:
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΕΘΝΙΚΟΣ | 4 | 4 | 0 | 0 | 31-11 | 20 | 12 |
2. | PLATANOS TOURS | 4 | 3 | 1 | 0 | 15-8 | 7 | 10 |
3. | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | 4 | 3 | 1 | 0 | 12-5 | 7 | 10 |
4. | ΠΑΛ. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΡΕΘ. | 4 | 2 | 0 | 2 | 12-13 | -1 | 6 |
5. | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | 4 | 1 | 1 | 2 | 8-8 | 0 | 4 |
6. | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | 4 | 1 | 1 | 2 | 6-7 | -1 | 4 |
7. | HEAVEN OF BRANDS- PORTO BELLO | 4 | 1 | 1 | 2 | 11-12 | 4 | |
8. | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 3 | 2 | 0 | 1 | 10-8 | 2 | 3 |
9. | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 4 | 1 | 0 | 3 | 16-16 | 0 | 3 |
10. | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 4 | 1 | 0 | 3 | 5-19 | -14 | 3 |
11. | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | 4 | 1 | 0 | 3 | 9-18 | -9 | 3 |
12. | ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 3 | 0 | 1 | 2 | 8-18 | -10 | -2 |
Υ.Σ: Οι ομάδες ΠΑΝΘΗΡΕΣ και ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ έχουν μηδενισμό στην μεταξύ τους
αναμέτρηση και την αφαίρεση -3 βαθμούς έκαστος.
Οι ομάδες συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4-1
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ: Μανωλάκης Γ., Πελαντάκης Α., Κιουρτσιδάκης Ν., Χριστονάκης Μ., Δρουδάκης Ν., Περισσάκης Ν., Χουρδάκης Σ., Καλογεράκης Γ., Στεφανάκης Π., Νησανάκης Ι., Αποστολάκης Ι., Αποστολάκης Ν., Φασουλάς Ν.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Πετράκης Γ., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Συνολάκης Κ., Τζενεβράκης Γ. Θωμαδάκης Γ.
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10-3
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Πατράκης Γ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Δραμηλαράκης Μ.,
Κοζανίδης Σ., Ξενάκης Ι., Τριποδιανός Α., Αλεξάκης Γ., Κλάδος Δ., Τζαγκαράκης Λ., Δασκαλάκης Ν.
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Δελήμπασης Δ., Γαμβριέλας Γ., Τσανακτσίδης Χ., Κανλής Κ., Κουκουμπεδάκης θ., Φουντεδάκης Γ., Καραπιδάκης Ε., Κολυβάκης Ι., Ξερουδάκης Σ., Πρικάκης Ν., Παρθενιώτης Α. Παπαδομιχελάκης Ι.,
PLATANOS TOURS - ΠΑΝΘΗΡΕΣ 4-3
PLATANOS TOURS: Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε., Τζανιδάκης Γ., Ανυφαντάκης Ν., Κλάδος Π., Πετράκης Ν., Δελήμπασης Χ., Χόμπης Χ., Κατικάς Π., Όλλι Ρ., Δουζίνας Γ.
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Βαρδουνιώτης Γ., Βενιανάκης Γ., Δημιάνης Θ., Δακαναλάκης Σ., Κυλάφης Φ., Margini F., Βουράκης Μ., Μανωλούδης Ι., Μαραγκουδάκης Ι., Gerbi L., Χαλεπλής Β., Hysotoci B.,
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO 3-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αρχοντάκης Ζ., Κασσωτάκης Γ., Koroveshi J., Κουκουβάγιας Γ., Ροδινός Ε., Κανακάκης Α., Πετρογιαννάκης Ν., Αγγελάκης Κ., Δρουδάκης Μ.Γ Μυστράκης Ε., Παπαγιαννάκης Ε., Τσουκαλάς Β., Φυρογένης Κ., Μαθιουδάκης Σ., Αλεξανδρής Δ.
HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO: Τρουλινός Ο., Τσιμπούκας Μ., Xhera A., Κλαψινός Μ., Λυρώνης Γ., Μαρκουλιδάκης Ν., Μπαραδάκης Ε., Ασπρομάτης Η., Ξηράκης Γ., Τραϊτοράκης Κ., Νικολιδάκης Δ., Παπαδάκης Μ., Παπαδάκης Ε.,
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 0-4
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Βερτούδος Π., Γενεράλης Μ., Γκιγκλάς Κ., Γιαντζόγλου Ε., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Καπετανάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Λεντζάκης Ι, Παλλάσης Σ., Σιταρένιος Α., Σκουλουφιανάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ.
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αγγελόπουλος Σ., Αντωνάκης Κ., Δατσέρης Ν., Καλογεράκης Λ., Μάκρας Κ., Μελαχρινάκης Ε., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Τσίχλης Γ.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-5
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Γεωργαλής Φ., Παπαδάκης Χ., Κουταλάς Γ.,Γιάχος Δ., Κουρμούλης Γ.
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Φιλίππου Α., Αντουράκης Ν., Μανουσάκης Α.,Θωμάς Μ., Βαρούχας Ν., Κουταλάς Μ., Hebaj F., Γιορταμάκης Ι., Μαριόλος Κ., Γαλάνης Μ., Σκουλούδης Ν.
Η ομάδα των ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 2 Απριλίου 2018 και συγκεκριμένα για την 5η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις:
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | 02/04/18 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. |
-//- | 02/04/18 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | PLATANOS TOURS | ΕΘΝΙΚΟΣ |
-//- | 02/04/18 | 21:00 | ΡΕΘΥΜΝΟΥ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ |
-//- | 02/04/18 | 21:00 | ΡΕΘΥΜΝΟΥ | HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ |
-//- | 02/04/18 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ |
-//- | 02/04/18 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ |
Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρεία ΒΟΤΟΜΟΣ και συγκεκριμένα τα εμφιαλωμένα φυσικά μεταλλικά νερά ΖΑΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ.