Το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Μαρτίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αναλυτικά :
Αποτελέσματα Τελευταίας 11ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – MUEBLO PLUS 91-54
Διαιτητές: Καθαράκης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 26-15, 47-27, 68-36, 91-54
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης , Πατέρας 3(1), Νύκταρης 16(3), Νταλιάνης, Νικολακάκης 9(2), Μαραυγάκης 17(3), Κωνσταντινίδης 4, Βασιλάκης 36(8), Σταυρουλάκης 6, Χριστινάκης.
MUEBLO PLUS (Τσιλεδάκης Ν.) : Κοντουδάκης 15, Καλιδωνάκης 6, Χατζηδάκης 14(1), Κλάδος 2, Φίλας 6, Παπαδάκης 9, Βασιλάκης 2, Βρακίδης.
(Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 60-70
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Φλουρής.
Δεκάλεπτα: 15-16, 30-38, 50-52, 60-70.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιννάκης Μ.): Σαβοργιννάκης Μ. 16(4), Ξανθόπουλος 6, Παπαδάκης 20, Παναγιωτάκης 3, Σαβοργιννάκης Β. 7(1), Πετράκης, Σερσεμής 8.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος Ε.):Αλυγιζάκης 14, Κατσαντώνης 12, Λυκάκης 15(1), Ανεζάκης 8, Συριανόγλου 6(2), Τσιμπισκάκης 5, Δρουδάκης 6, Μοσχάκης 4.
(Α1) PLATANOS TOURS - HAAGEN DAZS 59-79
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μακρογιάννης.
Δεκάλεπτα: 16-22, 33-44, 47-53, 59-79.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.): Κλειδαράς 16(4), Δαμανάκης 17(2), Αγγελάκης 8, Καταρτζής, Καρπουζάκης 12(4), Γεωργίου, Βουγιουκαλάκης Μ. 6.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Κούμουλος 23(6), Καλαϊτζάκης 11(3), Μπονατάκης, Πηγουνάκης 13(3), Χατζηδάκης 13, Γκογκίζας 19(3).
(A1) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 72-60
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μακρογιάννης.
Δεκάλεπτα: 15-09, 25-23, 45-33, 72-60.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Χρυσουλάκης, Κλήμος, Καίσαρης 15(2), Καλογεράκης 4, Μπούτσιας 6, Παπαδάκης 5(1), Κανακάκης 2, Παπαδογιαννάκης Π. 3, Παπαδογιαννάκης Γ. 10(1), Θεοδοσουλάκης 1, Οικονομίδης 26(3).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης, Φωτάκης): Πελιβανίδης 19, Μανέττας 4, Τρανταλίδης, Αντουράκης 11(2), Χαιρέτης 6, Σεγρεδάκης 6, Λαμπαρδάκης 10(2), Τζενεβράκης 4.
(A1) XPRESS COPY - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 58-51
Διαιτητές: Καθαράκης, Ρόμπου.
Δεκάλεπτα: 11-09, 22-21, 42-31, 58-51.
XPRESS COPY (Τζουλάκης, Ζήσιμος): Γιαννούλης 2, Ορφανουδάκης 8, Γκάτσιας 2, Σπιτάς 15, Κιαγιαδάκης 12, Πιοτογιαννάκης 2, Μαθηνός 4, Καλογεράκης 2, Ζουμπεράκης 11.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβίας): Λίτινας 17(4), Καρακεσίσογλου 11, Ψαρουδάκης 6, Ζούκης 6, Θεοδωρόπουλος 1, Ηλιόπουλος, Στάμος 7(1), Κόης 3, Μυλωνάς, Μίγλης.
(A1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 0-20(AA)
Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018
Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A1 (11η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 295 |
2 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 290 |
3 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 207 |
4 | Στάμος | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 185 |
5 | Καίσαρης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 181 |
6 | Καρπουζάκης | PLATANOS TOURS | 170 |
7 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 162 |
8 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 158 |
9 | Ορφανουδάκης | XPRESS COPY | 146 |
10 | Λαμπαρδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 145 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (11η Αγωνιστική)
1 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 57 |
2 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 40 |
3 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 35 |
4 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 30 |
5 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 26 |
6 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 25 |
7 | Τσιχλής | ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 23 |
8 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 22 |
9 | Νύκταρης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 20 |
10 | Τσιμπισκακης | ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ | 16 |
11 | Λαγουδάκης | HAAGEN DAZS | 16 |
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-2018
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 22 | 11 | 11 | 0 | 906 | 634 | 272 |
2. | HAAGEN DAZS BC | 21 | 11 | 10 | 1 | 865 | 590 | 275 |
3. | ΚΟΥΜΟΙ | 20 | 11 | 9 | 2 | 734 | 550 | 184 |
4. | Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY | 19 | 11 | 8 | 3 | 762 | 684 | 78 |
5. | EKΠAIΔEYTIKOI | 16 | 11 | 5 | 6 | 652 | 732 | -80 |
6. | XPRESS COPY | 16 | 11 | 5 | 6 | 638 | 683 | -45 |
7. | MUEBLO PLUS | 16 | 11 | 5 | 6 | 565 | 653 | -88 |
8. | EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES | 15 | 11 | 4 | 7 | 580 | 711 | -131 |
9. | ΠANEΠIΣTHMIO | 15 | 11 | 4 | 7 | 681 | 700 | -19 |
10. | ΦOITHTEΣ | 14 | 11 | 3 | 8 | 612 | 699 | -87 |
11. | PLATANOS TOURS | 13 | 11 | 2 | 9 | 588 | 680 | -92 |
12. | AΦOI ZOYMΠOYΛAKH * | 11 | 11 | 0 | 11 | 423 | 690 | -267 |
* ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ (ΑΑ)
ΚΑΤΑΤΑΞΗ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
- PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
- HAAGEN DAZS BC
- ΚΟΥΜΟΙ "ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ"
- Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
- ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
- XPRESS COPY
- MUEBLO PLUS
- ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
- ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
- ΦΟΙΤΗΤΕΣ
ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ Α2
- PLATANOS TOURS
- ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
FINAL - 8
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Α1
ΘΕΣΕΙΣ | A | ΗΜ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΟΜΑΔΑ | ΟΜΑΔΑ |
1-8 | Π1 | 18/3 | 20:15 | Α1 - 1η ΟΜΑΔΑ PHOTO | Α1 - 8η ΟΜΑΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ |
1-8 | Π2 | 18/3 | 18:30 | Α1 - 2η ΟΜΑΔΑ HAAGEN DAZS BC | Α1 - 7η ΟΜΑΔΑ MUEBLO PLUS |
1-8 | Π3 | 18/3 | 16:45 | Α1- 3η ΟΜΑΔΑ ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ | Α1 - 6η ΟΜΑΔΑ XPRESS COPY |
1-8 | Π4 | 17/3 | 21:00 | Α1- 4η ΟΜΑΔΑ Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | Α1 - 5η ΟΜΑΔΑ |
Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-A) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 65-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σταυρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 33-30, 45-52, 65-71.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 15(3), Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 14, Καλαϊτζάκης Α. 8(1), Παπαδάκης Κ., Γεωργαλής, Σακελλαρίδης 5, Φανουργάκης , Λαλιώτης, Προκοπάκης, Ψωράκης 17(1), Πετροπουλάκος 4.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης 4, Δουζίνας 4, Λίτινας, Αντωνόγιαννάκης 6, Γαλερός 8(1), Κλάδος, Δούβρος 7, Καραογλάνης, Σταυρουλάκης Ν. 13(3), Σταυρουλάκης Π. 2, Ερηνάκης 23(3), Καλλιτσουνάκης 4.
(Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ - ΡΑΨΩΔΙΑ 65-45
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 14-14, 32-24, 43-32, 65-45
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 18(5), Λελεδάκης 3, Βασιλακάκης, Παναγιουλάκης 2, Μεξης 10, Νεονάκης, Μαραγκουδάκης 13(3), Σταρράς, Καλυβιανάκης 17(1), Ρουμαντζής 2.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Νιωτάκης) : Χαραλαμπόπουλος, Μαλανδρίνος 6(1), Ξενάκης 12, Νιωτάκης 3, Βερικάκης 3, Βεργίτσης 4(1), Αθανασιάδης, Χόμπης Β. 8, Ψαθάκης 2, Παλάφούτης 7.
(Α2-Α) DOMEK - ΓΙΑΤΡΟΙ 31-45
Διαιτητές: Πελίκα, Σιβαρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 11-10, 14-20, 16-32, 31-45
DOMEK (Δούκας) : Δούκας 6(2), Ντρέκος 5, Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 2, Παλιεράκης 10, Καλλιγας 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασκάκης) : Γούδας 12, Ζαχαράκης 3(1), Αργυρίου 8, Τζανάκης 6, Παρασκάκης 8, Βλαχοπάνος, Μουχασίρης 2, Σαμωνάκης 2, Γιακουμάκης 4.
(Α2-Α) CRETAN INOX - THINK VILLA 62-44
Διαιτητές: Πελίκα, Σιβαρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 16-13, 36-25, 46-33, 62-44.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) : Ψωμάς 3, Καρυπίδης 13, Θεοδωρόπουλος, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 13, Κυλάφης 13, Κατσαβίδης 15, Μακαρδονας 5.
THINK VILLA (Καζίλας, Πλεμένος) : Αντωνίου 17(4), Κουνδουράκης, Πολιουδάκης 9(1), Καζίλας 7(1), Αστρινάκης, Κόκκινος 8, Πηγουνάκης Φ. 3(1).
(Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 51-44
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Φλουρής.
Δεκάλεπτα: 10-08, 27-13, 39-32, 51-44.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός) : Σταυριανάκη 2, Νικολιδάκης 19(3), Μισιργής 6(1), Δαμιανός, Διαμαντής 11, Ξενιτόπουλος 4, Λίακος 9.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης) : Τερζιόγλου 15(2), Δασκαλάκης Μ. 9, Ξενίδης 10, Νικολάου 6, Χουστουλάκης 4, Καλησπεράκης.
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
Α2-A Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A2-A (8η Αγωνιστική)
1 | Καπαρός | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 134 |
2 | Κατσαβίδης | CRETAN INOX | 94 |
3 | Ερηνάκης | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 89 |
4 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 87 |
5 | Αντωνίου | THINK VILLA | 83 |
6 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 82 |
7 | Κακλαμάνος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 81 |
8 | Λεωνιδάκης | CRETAN INOX | 77 |
9 | Ξενάκης | ΡΑΨΩΔΙΑ | 76 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Α (8η Αγωνιστική)
1 | Καπαρός | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 17 |
2 | Αντωνίου | THINK VILLA | 16 |
3 | Νικολιδάκης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 14 |
4 | Μάνεσης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 13 |
5 | Ερηνάκης | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 11 |
6 | Μαραγκουδάκης | ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. | 11 |
7 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 10 |
8 | Μισίγρης | ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ | 10 |
9 | Δούκας | DOMEK | 10 |
10 | Γαλερός | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 9 |
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α' Ομίλου 2017-2018
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | CRETAN INOX | 14 | 7 | 7 | 0 | 424 | 277 | 147 |
2. | ΙΑΤΡΟΙ | 13 | 7 | 6 | 1 | 347 | 297 | 50 |
3. | ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE | 13 | 7 | 6 | 1 | 396 | 310 | 86 |
4. | ΔIKHΓOPOI | 12 | 7 | 5 | 2 | 344 | 286 | 58 |
5. | ΠPΩTOBAΘMIA | 11 | 7 | 4 | 3 | 354 | 337 | 17 |
6. | NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ | 11 | 7 | 4 | 3 | 353 | 366 | -13 |
7. | BPAKOΦOPOI | 10 | 8 | 2 | 6 | 407 | 404 | 3 |
8. | THINK VILLA | 10 | 7 | 3 | 4 | 317 | 354 | -37 |
9. | DOMEK | 9 | 8 | 1 | 7 | 297 | 433 | -136 |
10. | TEE PEΘYMNOY* | 8 | 7 | 2 | 5 | 270 | 337 | -67 |
11. | ΡΑΨΩΔΙΑ | 8 | 8 | 0 | 8 | 330 | 438 | -108 |
* ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ (ΑΑ)
Πρόγραμμα προημιτελικών Αγώνων Α1 Κατηγορίας και 9ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' & Β' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 17 Μαρτίου 2018
15:00 (Α2-A) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
16:30 (Α2-B) ΣΥΦΑΡ – ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
18:00 (A2-A) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
19:30 (A2-A) TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ – CRETAN INOX
21:00 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Κυριακή 18 Μαρτίου 2018
10:30 (Α2-Α) THINK VILLA – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
12:00 (Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – DOMEK
13:30 (Α2-Β) BUENO HOTEL – L’ ETOILE DU SUD
15:00 (Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ – MACRON STORE
16:45 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – XPRESS COPY
18:30 (A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) HAAGEN DAZS – MUEBLO PLUS
20:15 (A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018
20:30 (Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ
22:00 (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
(Α2-Β) KLADOS TOURS
Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018 (10η Α2-Β)
20:30 (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – KLADOS TOURS
22:00 (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFE