Το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(A1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 95-49
Διαιτητές: Καθαράκης, Βασιλάκης
Δεκάλεπτα: 20-12, 39-21, 68-34, 95-49
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Πατέρας 7 (1), Σταυρουλάκης 13, Κιουρτσιδάκης 6, Νύκταρης 9 (1), Νταλιάνης 8, Μαραυγάκης 9 (1), Κωνσταντινίδης, Βασιλάκης 43 (6).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιννάκης Μ.): Σαβοργιννάκης Μ. 9 (1), Μαθιουδάκης 2, Ξανθόπουλος 4, Παπαδάκης 10 (1), Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιννάκης Β. 16, Σερσεμής.
(Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 55-69
Διαιτητές: Φιλιππάκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 09-11, 24-33, 38-49, 55-69
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 9, Κατσαντώνης 7, Λυκάκης 10, Ανεζάκης 5, Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος Σ., Συριανόγλου 2, Τσιμπισκάκης 15 (3), Δρουδάκης 7.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 14 (2), Χρυσουλάκης 4, Κλήμος 7, Καίσαρης 20 (2), Καλογεράκης 2, Παπαδάκης 3 (1), Παπαδογιαννάκης Γ. 13, Παπαδογιαννάκης Π., Θεοδοσουλάκης, Οικονομίδης 6.
(Α1) MUEBLO PLUS - PLATANOS TOURS 62-43
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 10-08, 26-16, 40-28, 62-43.
MUEBLO PLUS (Τσιλεδάκης Ν.): Κοντουδάκης 16, Καλιδωνάκης 7, Τσιλεδάκης Λ. 2, Χατζηδάκης 3, Κλάδος 2, Φίλας 20(2), Παπαδάκης 12(1), Βρακίδης.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Β.): Συμεωνίδης, Δαμανάκης 6(1), Αγγελάκης 10, Καταρτζής 4, Βελονάκης 3, Καρπουζάκης 10(1), Γεωργίου 7, Βουγιουκαλάκης Β. 3.
(Α1) HAAGEN DAZS BC - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 94-39
Διαιτητές: Κουλιεράκη Χρύσα, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 29-10, 50-21, 69-25, 94-39.
HAAGEN DAZS (Πλεμμένος) : Θερμιώτης 4, Λαγουδάκης 2, Κούμουλος 39(7), Καλαϊτζάκης 14(1), Βασιλείου, Μπονατάκης 12, Γκοκίτζας 9(3), Πηγουνάκης 5(1), Χατζηδάκης 9(1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αποστολάκης): Ξενάκης, Ρούλιος Α. 21, Οικονομάκης 2, Αποστολάκης 4, Ρούλιος Κ. , Θωμαδάκης , Ζουμπουλάκης Ν., Αντουράκης 12(1).
(A1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ - XPRESS COPY 68-37
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Κουλιεράκη Χρύσα
Δεκάλεπτα: 22-06, 33-09, 56-25, 68-37.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 7(1), Μαλλιαρός 6, Πατέντας, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 2, Κυδωνάκης 3, Σαπουντζής, Τσιχλής 15(3), Μαμαλάκης Ν. 10, Φουντουκίδης 7(1), Μουλίτσας 3(1), Κανλής 13(2).
XPRESS COPY (Καλογεράκης): Γιαννούλης 5, Καλογεράκης 2, Ορφανουδάκης 13(1), Γκάτσιας 2, Σπιτάς 6, Κεγιαδάκης 9.
(A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 54-50
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 09-15, 24-23, 39-40, 54-50.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μυλωνάς 2, Λίτινας, Μίγκλης 6(1), Καρακεσίσογλου 5, Ψαρουδάκης 9(1), Παπαγρηγορίου 10(2), Αναγνωστόπουλος 6, Κόης 6, Στάμος 10.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Πελιβανίδης 2, Μανέττας 2, Τρανταλίδης, Τζενεβράκης 7(1), Αντουράκης 7(2), Λαμπαρδάκης 20(2), Χαιρέτης, Σεγρεδάκης 12(2).
Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018
ΣΚΟΡΕΡ A1 (8η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 221 |
2 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 207 |
3 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 140 |
4 | Καισαρης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 135 |
5 | Στάμος | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 131 |
6 | Λαμπαρδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 123 |
7 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 122 |
8 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 122 |
9 | Ορφανουδάκης | XPRESS COPY | 117 |
10 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 111 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (8η Αγωνιστική)
1 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 37 |
2 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 28 |
3 | Σαβοργινάκης Μ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 26 |
4 | Τσιχλής | ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 22 |
5 | Καρπουζακης | PLATANOS TOURS | 21 |
6 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 19 |
7 | Μαραυγάκης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 17 |
8 | Παπαδάκης Θ. | ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 15 |
9 | Σεγρεδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 13 |
10 | Συντυχάκης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 13 |
11 | Νύκταρης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 13 |
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-2018
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 16 | 8 | 8 | 0 | 656 | 471 | 185 |
2. | HAAGEN DAZS BC | 15 | 8 | 7 | 1 | 637 | 414 | 223 |
3. | ΚΟΥΜΟΙ | 15 | 8 | 7 | 1 | 565 | 401 | 164 |
4. | Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY | 14 | 8 | 6 | 2 | 560 | 485 | 75 |
5. | MUEBLO PLUS | 13 | 8 | 5 | 3 | 402 | 440 | -38 |
6. | EKΠAIΔEYTIKOI | 12 | 8 | 4 | 4 | 464 | 525 | -61 |
7. | EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES | 11 | 8 | 3 | 5 | 408 | 521 | -113 |
8. | ΠANEΠIΣTHMIO | 11 | 8 | 3 | 5 | 493 | 508 | -15 |
9. | XPRESS COPY | 10 | 8 | 2 | 6 | 455 | 527 | -72 |
10. | ΦOITHTEΣ | 10 | 8 | 2 | 6 | 446 | 528 | -82 |
11. | PLATANOS TOURS | 9 | 8 | 1 | 7 | 427 | 503 | -76 |
12. | AΦOI ZOYMΠOYΛAKH | 8 | 8 | 0 | 8 | 339 | 529 | -190 |
Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-Β) BUENO HOTEL – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 55-58
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 09-10, 30-28, 47-45, 55-58
BUENO HOTEL (Μυλωνάς): Παπαδάκης, Ανδρεδάκης 13 (3), Σταυρουλιδάκης 4, Σταγκουράκης 15, Χατζάκης 2, Βαζιουράκης 4, Μυλωνάς, Αρσενίδης 17.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης): Πανόπουλος 6, Θεοδωράκης, Απανωμεριτάκης 5, Βροντάκης 28, Ξηράς 16, Ρεχερ 2, Φουσταλιεράκης 1.
(Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 51-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 14-09, 35-18, 47-26, 51-39
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος): Βαμβουράκης 2, Αντωνάκης 2, Χασιώτης 2, Πολιτάκης 20, Περάκης 7, Ζάχος 8, Κυριακάκης 6, Γιαννούλης, Λιανέρης 4.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης 6, Σκούφογλου 2, Καπετανάκης 3 (1), Περδίκης 4, Τζανιδάκης 14, Φιλιππάκης 3 (1), Βαρδάκης, Φουντιδάκης, Κοπανάκης 7.
(Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ 42-49
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 07-17, 16-29, 25-36, 42-49.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης) : Χειμωνίδης 12, Σωμαθιανός 5, Πλευράκης 2, Νικολιδάκης 13, Σφυράκης, Κεραμιανάκης, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης, Παναγιωτόπουλος 10(1).
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης) : Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης, Τσαχάκης 10(2), Σταθόπουλος 18(4), Παυλιδάκης 2, Παπαδάκης 2, Ουρανός, Παρασύρης 2, Κορωνάκης 4, Μεταξάκης, Τσαγκαρούλης 11(1).
(Α2-Β) ΣΥΦΑΡ - L' ETOILE DU SUD 29-54
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 06-08, 16-13, 18-38, 29-54.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Καβρουλάκης, Παπαδάκης Μ. 2, Κούνουπας Α., Χηνιάδης, Ζερβουδάκης 24(4), Αδραμής 3.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.) : Παυλιδάκης Γ. 12, Βουτσαδάκης 6, Παπαδάκης Ν. 6, Βαρούχας 14(4), Γαλλιός 5(1), Μαυράκης 4, Παπιομίτογλου, Σταράκη 2, Γαλεράκης 5(1).
(Α2-Β) KLADOS TOURS - MACRON STORE 58-68
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 11-19, 33-34, 48-59, 58-68.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 12, Γερουκάκης 10(2), Κλάδος 15, Περακάκης, Κανελάκης 2, Πετρίδης 2, Νταουντάκης 6, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 11.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 4, Δοξαστάκης 4 , Αυγέρης, Κόνιας , Καρατζέτζος Γ. 30(1), Κάβουρας 5, Καρατζέτζος Κ. 9(1), Μπενάκης 16(2).
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
Α2-B Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A2-B (7η Αγωνιστική)
1 | Χριστουλάκης | KLADOS TOURS | 158 |
2 | Καρατζέτζος Γ | MACRON STORE | 124 |
3 | Κριτσιωτάκης | ΣΥ.ΦΑΡ . | 101 |
4 | Παυλιδάκης Γ | L'Étoile du Sud | 98 |
5 | Βροντάκης | ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ | 96 |
6 | Πολιτάκης | ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ | 96 |
7 | Ζερβουδάκης | ΣΥ.ΦΑΡ . | 96 |
8 | Αρσενίδης | BUENO HOTEL | 93 |
9 | Γερουκάκης | KLADOS TOURS | 80 |
10 | Σταθόπουλος | SAILING EXPERIENCE | 74 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Β (7η Αγωνιστική)
1 | Χριστουλάκης | KLADOS TOURS | 24 |
2 | Σταθόπουλος | SAILING EXPERIENCE | 13 |
3 | Βαρούχας | L'Étoile du Sud | 12 |
4 | Κριτσιωτάκης | ΣΥ.ΦΑΡ . | 11 |
5 | Τσαχάκης | SAILING EXPERIENCE | 11 |
6 | Φιλιππάκης | ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 10 |
7 | Βροντάκης | ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ | 8 |
8 | Καπετανάκης | ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 8 |
9 | Σταθοπούλου | BUENO HOTEL | 8 |
10 | Καρατζέτζος Γ | MACRON STORE | 7 |
11 | Λαδάκης | ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ | 7 |
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β' Ομίλου 2017-2018
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 23ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS | Pts | MD | W | L | F | A | +/- | |
1. | KLADOS TOURS | 12 | 7 | 5 | 2 | 480 | 346 | 134 |
2. | SAILING EXPERIENCE | 12 | 6 | 6 | 0 | 349 | 247 | 102 |
3. | MACRON STORE | 12 | 6 | 6 | 0 | 303 | 226 | 77 |
4. | EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. | 10 | 6 | 4 | 2 | 334 | 295 | 39 |
5. | ΠΟΛYMHXANO | 10 | 6 | 4 | 2 | 277 | 276 | 1 |
6. | ΠYPOΣBEΣTIKH | 10 | 6 | 4 | 2 | 271 | 282 | -11 |
7. | TPAΠEZEΣ | 9 | 7 | 2 | 5 | 279 | 344 | -65 |
8. | L' ETOILE DU SUD | 8 | 6 | 2 | 4 | 274 | 268 | 6 |
9. | BUENO HOTEL | 8 | 7 | 1 | 6 | 334 | 407 | -73 |
10. | ΣYΦAP | 8 | 7 | 1 | 6 | 297 | 389 | -92 |
11. | ΦOITHTPIEΣ | 6 | 6 | 0 | 6 | 212 | 330 | -118 |
Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018
15:30 (Α2-A) THINK VILLA - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
17:00 (Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
18:30 (A1) PLATANOS TOURS - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
20:15 (Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018
10:30 (Α2-A) DOMEK – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
12:00 (Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
13:30 (Α2-A) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE
15:00 (Α1) XPRESS COPY - MUEBLO PLUS
16:45 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - HAAGEN DAZS BC
18:30 (A1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ - PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
20:15 (A1) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. - ΦΟΙΤΗΤΕΣ
ΡΕΠΟ: (Α2-A) CRETAN INOX