Με 37 γκολ στο σύνολο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στο 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.
Από τον συνολικό αριθμό των γκολ μπορεί να καταλάβει κάποιος ότι η 2η αγωνιστική της Δευτέρας 12 Μαρτίου 2018, ήταν από τις πιο ευχάριστες και διασκεδαστικές ημέρες του χρόνου για τους 200 και πλέον συμμετέχοντες παλαίμαχους και όχι μόνο ποδοσφαιριστές.
Η ομάδα ΠΑΝΘΗΡΕΣ
Τα αποτελέσματα της 2ης Αγωνιστικής είχαν ως εξής:
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 0-1 |
ΕΘΝΙΚΟΣ | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 5-4 |
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | 6-3 |
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO | 3-6 |
ΠΑΝΘΗΡΕΣ | ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. | 3-1 |
PLATANOS TOURS | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | 3-2 |
Η βαθμολογία μετά και την 2η Αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΕΘΝΙΚΟΣ | 2 | 2 | 0 | 0 | 14-5 | 9 | 6 |
2. | PLATANOS TOURS | 2 | 2 | 0 | 0 | 8-2 | 6 | 6 |
3. | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-4 | 3 | 6 |
4. | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | 2 | 1 | 1 | 0 | 6-3 | 3 | 4 |
5. | ΠΑΛ. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΡΕΘ. | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-3 | 1 | 3 |
6. | HEAVEN OF BRANDS- PORTO BELLO | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-6 | 3 | |
7. | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-9 | -7 | 3 |
8. | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | 2 | 0 | 1 | 1 | 4-5 | -1 | 1 |
9. | ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 2 | 0 | 1 | 1 | 5-8 | -3 | 1 |
10. | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | -1 | 1 |
11. | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 2 | 0 | 0 | 2 | 7-9 | -2 | 0 |
12. | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-11 | -8 | 0 |
Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0-1
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Βερτούδος Π., Γενεράλης Μ., Γκιγκλάς Κ., Γιαντζόγλου Ε., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Καπετανάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Λεντζάκης Ι, Παλλάσης Σ., Σιταρένιος Α., Σκουλουφιανάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Θωμαδάκης Γ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε.,Τζενεβράκης Γ. Θωμαδάκης Γ.
ΕΘΝΙΚΟΣ- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 5-4
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Δραμηλαράκης Μ., Πατράκης Γ., Τζαγκαράκης Λ., Κοζανίδης Σ., Κλάδος Δ., Ξενάκης Ι., Δασκαλάκης Ν., Τσουπάκης Α.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Κουταλάς Γ., Φανουργάκης Α., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Γιάχος Δ., Σπυριδάκης Κ., Κουρμούλης Γ., Γεωργαλής Φ., Δεβεράκης Δ., Αργυρόπουλος Α.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 6-3
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αρχοντάκης Ζ., Κασσωτάκης Γ., Koroveshi J., Κανακάκης Α., Κουκουβάγιας Γ., Αγγελάκης Κ., Παπαγιαννάκης Ε., Τσουκαλάς Β., Δρουδάκης Μ.Γ., Μυστράκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Ροδινός Ε., Φυρογένης Κ.
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ: Στεφανάκης Π., Πελαντάκης Α., Κιουρτσιδάκης Ν., Χριστονάκης Μ., Δρουδάκης Ν., Περισσάκης Ν., Χουρδάκης Σ., Καλογεράκης Γ., Νησανάκης Ι., Αποστολάκης Ι., Αποστολάκης Ν., Φασουλάς Ν.
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO 3-6
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Δελήμπασης Δ., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Κουκουμπεδάκης θ., Φουντεδάκης Γ., Μαθιουδάκης Ι., Ξερουδάκης Σ., Πρικάκης Ν., Παρθενιώτης Α. Θανάσης Ε.
HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO: Τρουλινός Ο., Τσιμπούκας Μ., Xhera A., Κλαψινός Μ., Μαρκουλιδάκης Ν., Ασπρομάτης Η., Τραϊτοράκης Κ., Νικολιδάκης Δ., Παπαδάκης Μ., Ξηράκης Γ.
ΠΑΝΘΗΡΕΣ- ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-1
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Δημιάνης Θ., Κυλάφης Φ., Margini F., Βουράκης Μ., Μανωλούδης Ι., Μαραγκουδάκης Ι., Gerbi L., Χαλεπλής Β.
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαρούχας Γ., Γαλάνης Μ., Θωμάς Μ., Μανουσάκης Α., Βαρούχας Ν., Βροντάκης Γ., Κουταλάς Μ., Δρακάκης Ε., Μαριόλος Κ., Φιλίππου Α., Γιορταμάκης Ι., Σκουλούδης Ν., Hebaj F., Αντουράκης Ν., Τσακμάκας Σ.
PLATANOS TOURS- ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 3-2
PLATANOS TOURS: Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κουγιεντάκης Ε., Τζανιδάκης Γ., Ανυφαντάκης Ν., Κλάδος Π., Πετράκης Ν., Δελήμπασης Χ., Χόμπης Χ., Κατικάς Π.
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Ζουμπουλάκης Σ., Καλογεράκης Λ., Μάκρας Κ., Μακρυδάκης Κ., Μελαχρινάκης Ε., Χατζηδάκης Μ., Μαμαλάκης Ε., Πολιουδάκης Η., Τσίχλης Γ.
Η ομάδα ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018 και συγκεκριμένα για την 3η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις:
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | 19/03/18 | 21:00 | ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ |
-//- | 19/03/18 | 21:00 | ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ |
-//- | 19/03/18 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. | ΕΘΝΙΚΟΣ |
-//- | 19/03/18 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ |
-//- | 19/03/18 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΠΑΝΘΗΡΕΣ |
-//- | 19/03/18 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO | PLATANOS TOURS |
Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρεία ΒΟΤΟΜΟΣ και συγκεκριμένα τα εμφιαλωμένα φυσικά μεταλλικά νερά ΖΑΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ.