Minoan Lines

24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για την Α1 και Α2 κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 αυτό το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Νεομβρίου 2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες για το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

(Α1)  N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ – SAILING EXPERIENCE 49-52
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 10-20, 21-32, 32-40, 49-52.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): Θεοδορόπουλος, Βελονάκης, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 13, Κατσαβίδης 8, Λιαδάκης, Αρσενίδης 4, Καρυπίδης 8, Ψωμάς Α., Κυλλάφης 4, Μακαρδονας 12.
SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης, Τσαχάκης 6(1), Ουρανός, Σταθόπουλος 7(1), Παυλιδάκης, Παπαδάκης Γ., Τσαγκαρούλης 20, Παπαπαναγιώτου, Παρασύρης, Καρπουζάκης 9(1), Κορωνάκης 10.

(A1) HAAGEN DAZS BC – ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 70-48
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-22, 57-41, 70-48.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Λαγουδάκης 17(3), Φιτζανάκης 8, Θερμιώτης 10, Χατζηδάκης Μ. 3, Καλαϊτζάκης 15(5), Γκογκίτσας 5(1), Πλεμμένος 6(1), Μητρόπουλος 6(2).
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 16(5) , Σαπουνζής, Τσιχλής 12(1), Ξανθόπουλος, Παπαδάκης Θ. 8, Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιαννάκης Β. 4, Σερσέμης.

(Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 48-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 06-16, 16-31, 32-58, 48-71.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδορόπουλος):Μοσχάκης, Συριανόγλου, Κατσαντώνης 20(1), Γιαννούλης 10(1), Θεοδορόπουλος, Αλυγιζάκης 3(1), Αραμπατζόγλου 3, Τσιμπισκάκης 4, Δρουδάκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής 4, Λίτινας, Καρπουζής 6, Καρακεσίσογλου 5(1), Ψαρουδάκης 15(4), Πελιβανίδης 20(1), Σεγρεδάκης 8(2), Γαλυφιανάκης 3(1), Θεοδωρόπουλος, Κατάκης, Παπαδοκωστάκης 2, Φωτίου 8(1).

ΡΕΠΟ: (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Αλλαγή ημερομηνίας λόγω Παγκρήτιου 2018-11-07
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – PROJECT PLUS IKE
Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

 

στην Α1 Κατηγορία του 24ου  Εργασιακού

Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2018

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 HAAGEN DAZS BC 6 3 185 147 38
2 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 4 2 157 96 61
3 Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 4 2 130 114 16
4 SAILING EXPERIENCE 4 2 105 99 6
5 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 4 3 175 172 3
6 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 4 3 175 194 -19
7 ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4 3 135 179 -44
8 N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ 3 3 171 188 -17
9 ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 2 1 68 63 5
10 PROJECT PLUS IKE 2 2 92 106 -14
11 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2 2 109 144 -35

Α1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (3η Αγωνιστική)

1 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 51
2 Πελιβανίδης ΦΟΙΤΗΤΕΣ 49
3 Κατσαντώνης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 46
4 Τσιχλής ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 45
5 Λεωνιδάκης N.R.G. SPORTS 44
6 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 44
7 Παπαδάκης Θ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 42
8 Τσαγκαρούλης SAILING EXPERIENCE 40
9 Κατσαβίδης N.R.G. SPORTS 38
10 Μαραρδονας N.R.G. SPORTS 37

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (3η Αγωνιστική)

1 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 12
2 Σαβοργινάκης Μ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 10
3 Σεγρεδάκης ΦΟΙΤΗΤΕΣ 7
4 Τσιχλής ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 6
5 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 5
6 Νύκταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 5
7 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 4
8 Παπαδάκης Θ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 4
9 Σαβοργινάκης Β. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 4
10 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 4
11 Ψαρουδακης ΦΟΙΤΗΤΕΣ 4
12 Λαγουδάκης HAAGEN DAZS 4
13 Τσιμπισκακης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4
14 Γκογκίτσας HAAGEN DAZS 4

 

 

 

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α’ Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

(Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ –  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  42-53
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα:07-15, 15-25, 27-45, 42-53.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης, Ουρανός): Λαμπρινός, Τεριζογλου 1, Νικολάου, Χουστουλάκης, Λαγουδάκης 9(3), Καλογεράκης Γ. 13(1), Δασκαλάκης Μ. 4, Δαγαράκης, Μαθιουδάκης 15, Καλησπεράκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Νικολιδάκης ):  Λιάκος 2, Διαμαντής 2, Παλτατσίδης 4(1), Χλιαουτάκης, Παπατριανταφύλου 5, Ζερβουδάκης 14, Τσιγκουλης 17(3), Νικολιδάκης 7(1), Καβρουλάκης 2.

(Α2-A) ΙΑΤΡΟΙ – ΡΑΨΩΔΙΑ 52-43
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα:13-12, 24-22, 32-29, 52-43.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας 9, Σιβαρόπουλος, Ζαχαράκης, Βλαχοπάνος 5, Τζανάκης, Αργυρίου 4, Παρασκάκης 6, Ανδρονικίδης 2, Σαμωνάκης 2, Μπούτσιας 18(1), Γιακουμάκης 6.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτης): Χόμπης Γ. 3, Σταματάκης 7(1), Ξενάκης 9, Νιωτάκης 3, Βεργίτσης 6(2), Καρίμποφ 6(1), Παλαφούτης 9(2).

(Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – PLATANOS TOURS 41-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 08-09, 16-21, 26-28, 41-39.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης, Δουζίνας 3, Λίτινας 1, Αντωνόπουλος 2, Πολοπετράκης 2, Αντωνογιάννης, Δούβρος 8, Καραογλάνης 8(1), Σταυρουλάκης Π. 4, Σταυρουλάκης Ν. 8(2), Γαλερός 2, Καλιτσουνάκης 3.
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 14(2), Δαμανάκης, Αγγελάκης 4, Κανταρτζής,  Βουγιουκαλάκης Μ. 2, Ζουμπεράκης Ν., Βουγιουκαλάκης Ε., Παπαγρηγορίου 7(1), Περδίκης 5, Μαλλιαρός 4, Κλειδαράς 3.

(Α2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 40-76
Διαιτητές: Φλουρής Νίκος, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 09-20, 15-37, 27-57, 40-76.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Θεοδωρόπουλος Σ.): Παπαδοπούλου 11(1), Γιαπιτσογλου 5, Πασχαλίδη, Μαστροκώστα 4, Κορογωνα, Χατζηβασίλης 6, Βουρδουμπά 4, Βλάσης 10.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης):  Λαδάκης 16 (4), Καλοειδάς, Παπαδογιάννης Β. 2, Τζανιδάκης 18, Καπετανάκης 8(2), Συμεωνίδης 10, Μονογυιός 17(2), Δροσουλάκης, Φουντιδάκης, Σκούφογλου 5.

(Α2-A) KLADOS TOURS – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 63-44
Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 17-10, 24-22, 38-37, 63-44.
KLADOS TOURS (Κλάδος): Καραμπατσάκης, Σελλούντος, Κλάδος 7, Κανελλάκης 9, Νταουντάκης 20(1), Γιοβάνοβιτς 4, Καθαράκης 21(2), Γερουκάκης 2.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πανόπουλος): Πετράκης, Ξηρας 17, Πανόπουλος 6, Σταυρουλάκης 7, Ρεχερ 2, Βροντάκης 3, Φουσταγιεράκης 7(1), Τσιομπίκας 2.

 

 

(Α2-A) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 42-33
Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 09-10, 16-16, 22-29, 42-33.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περράκης): Βαμβουράκης 4, Κεφαλογιάννης 3, Μελαδάκης, Καραδάκης Ν. 12(1), Αντωνάκης, Πολιτάκης 12, Περάκης, Κανακάκης, Λιανδρής 6, Κυριακάκης 5.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης, Ηλιάκης): Περαντωνάκης 10, Σωμαθιανός, Ζίανας, Κονταξάκης 3, Νικολουδάκης 7, Ηλιάκης, Παναγιωτόπουλος 5, Πιοτογιαννάκης 6,  Μπαγιαρτάκης, Ρωμανιουδάκης 2, Προκοπάκης.

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α’ Ομίλου του 24ου  Εργασιακού

Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. 6 3 126 115
2 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 5 3 157 111
3 ΕΠΙΧΕΙΡ. & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 5 3 192 155
4 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 5 3 158 134
5 PLATANOS TOURS 5 3 148 124
6 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 5 3 109 101
7 ΙΑΤΡΟΙ 5 3 158 151
8 KLADOS TOURS 4 3 159 152
9 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4 3 132 138
10 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 4 3 145 176
11 ΡΑΨΩΔΙΑ 3 3 129 167
12 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 3 3 101 190

ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (3η Αγωνιστική)

1 Νταουντάκης KLADOS TOURS 67
2 Ξηρας ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 65
3 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 60
4 Χριστουλάκης PLATANOS TOURS 47
5 Μπουτσιάς ΙΑΤΡΟΙ 46
6 Πολιτάκης ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 43
7 Αγγελάκης PLATANOS TOURS 36
8 Δροσουλάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 35
9 Καθαράκης KLADOS TOURS 32
10 Τσίγκαλης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 32
11 Νικολουδάκης ΤΡΑΠΕΖΕΣ 32

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (3η Αγωνιστική)

1 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 12
2 Χριστουλάκης PLATANOS TOURS 6
3 Παλαφούτης ΡΑΨΩΔΙΑ 6
4 Γιαμαλά ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 6
5 Σταυρουλάκης Ν ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. 5
6 Τσίγκαλης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 4
7 Τερζιογλου ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4
8 Λαγουδάκης ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4

Παιχνίδι εξ αναβολής Α2-Β

(Α2-Β) MACRON STORE – BUENO HOTEL 63-50
Διαιτητές: Μαρινάκης Θεοχάρης, Φλουρής Νίκος.
Δεκάλεπτα:16-11, 26-23, 45-34, 63-50.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε. 7, Κόνιας 4, Τσαφαράκης 3, Παπαδάκης Α. 4, Κάβουρας 8, Καρατζέτζος Κ. 12, Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 25(1).
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Ηλιάκης, Βαζιουράκης 9, Σταγκουράκης, Σερλής 6, Σταυρουλιδάκης 10, Ανδρεδάκης 7(1), Σταθοπούλου, Χατζάκης 4, Κόλκας,  Μυλωνάς 2, Κοπανάκης 12(1).

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B’ Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018
15:00 (Α2-B) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ
16:30 (Α2-B) OLYMPIC/BONOBO – L’ETOILE DU SUD
18:00 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PROJECT PLUS IKE
19:45 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ

Kυριακή 11 Νοεμβρίου 2018
11:00 (Α2-B) MACRON STORE – WOW! PARKING
12:30 (Α2-B) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – THINK VILLA
14:00 (Α2-B) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
15:45 (Α1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
17:15 (A1) SAILING EXPERIENCE – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
19:00 (A1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC

ΡΕΠΟ: (Α1) PHOTO ΈΚΦΡΑΣΗ & (Α2-Β) BUENO HOTEL

 

 

 

Το Σαββατοκύριακο 3-4/11 η τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ στα Χανιά

H τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά, αυτό το Σαββατοκύριακο (3 και 4 Νοεμβρίου) στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Κλαδισού. Σε αυτή τη διοργάνωση θα συμμετάσχουν οι πρωταθλητές στο εργασιακό πρωτάθλημα, της περιόδου 2017-2018, των τεσσάρων Νομών της Κρήτης, Χανίων, Ρεθύμνου, Ηρακλείου και η Σητεία που αντιπροσωπεύει το Νομό Λασιθίου.

Στη συνέντευξη τύπου της Παρασκευής (2/11) που έγινε στο Δημαρχείο Χανίων, το “παρών” έδωσαν ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Σταύρος Φιωτάκης, η Προϊσταμένη του τμήματος Αθλητισμού του Δήμου Χανίων Λίνα Ψούνη, ο αρμόδιος για το εργασιακό πρωτάθλημα από το τμήμα αθλητισμού του Δήμου Χανίων Γιώργος Μαρκουλάκης, ο εκπρόσωπος των διαιτητών Νώντας Χριστινάκης και ο εκπρόσωπος της ομάδας των Χανίων Κώστας Μπουζουνιεράκης.

“Είναι μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία που έχει καθιερωθεί την τελευταία 7ετία. Οι πρωταθλητές των Νομών της Κρήτης διαγωνίζονται κάθε χρόνο σε έναν διαφορετικό Νομό για την καλύτερη ομάδα μπάσκετ του νησιού, στο εργασιακό πρωτάθλημα. Χαιρόμαστε που φιλοξενούμε φέτος, ως Δήμος Χανίων, το συγκεκριμένο τουρνουά και θα παρακολουθήσουμε πλούσιο θέαμα από παίκτες που παίζουν για τη χαρά του αθλήματος”, τόνισε ο Αντιδήμαρχος Σταύρος Φιωτάκης.

Μάλιστα, οι διοργανωτές ευχαρίστησαν το ξενοδοχείο Τroulakis Village, για την δωρεάν παροχή κλινών για τη διανυκτέρευση των ομάδων.

Στο πλαίσιο της συνέντευξης τύπου έγινε και η κλήρωση της τελικής φάσης.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

19.30  Χανιά-Ρέθυμνο
21.30  Ηράκλειο-Σητεία

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

19.00  Μικρός Τελικός
21.00  Μεγάλος Τελικός

 

 

 

Η Σητεία νικήτρια στο παγκρήτιο εργασιακό τουρνουά μπάσκετ 2018

 

Την 3 θέση κατέλαβε η ομάδα του Φώτο Έκφραση, στο Final four του Παγκρήτιου Εργασιακού Μπάσκετ, που έγινε το Σαββατοκύριακο στο κλειστό του Κλαδισού στα Χανιά. Οι Ρεθυμνιώτες περσινοί πρωταθλητές, αντιμετώπισαν στον ημιτελικό την Πρωταθλήτρια Χανίων και τροπαιούχο Κρήτης του 2017 Κάβα Κασιμάτη, γνωρίζοντας την ήττα με 68-59. Έτσι βρεθήκαν στον μικρό τελικό της Κυριακής διεκδικώντας την τιμητική 3 θέση στο νησί. Απέναντι τους βρέθηκε το Cosmos Sport από το Ηράκλειο, με την ομάδα του Ν. Κιουρτσιδάκη να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα και την τρίτη θέση στην διοργάνωση με σκορ 76-44. Τον τίτλο κατέκτησε για πρώτη φορά, το Κρητικό Σπίτι από την Σητεία (πρωταθλήτρια Λασιθίου) κερδίζοντας στο τελικό τους Χανιώτες με 64-83.

Ημιτελικοί

Photo έκφραση – Κάβα Κασιμάτη 59-68

Cosmos sport -Κρητικο Σπίτι 67-76

Μικρός Τελικός

Photo έκφραση – Cosmos sport 76-44

Μεγάλος Τελικός

Κάβα Κασιμάτη – Κρητικό Σπίτι 64-83

 

Physical Gym Rethymno

Σχετικά άρθρα

Δείτε επίσης

Close