Συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για την Α1 και Α2 κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 αυτό το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου 2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες για το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.
Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
(Α1) SAILING EXPERIENCE – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 45-46
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 11-16, 18-25, 29-30, 45-46.
SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 6, Ζαμπετάκης 5(1), Σταθόπουλος 3(1), Τσαχάκης 1, Παπαδάκης, Τσαγκαρούλης 17, Παπαπαναγιώτου, Παρασύρης, Καρπουζάκης 6, Κορωνάκης 7(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 6, Γιαννούλης 5(1), Θεοδοσόπουλος, Ανεζάκης 3(1), Τσιμπισκάκης 12(2), Δρουδάκης 8, Αλυγιζάκης 9(1), Κατσαντώνης 3(1), Συργιανόγλου.
(Α1) N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 62-99
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 13-28, 24-55, 42-69, 62-99.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος, Θανάσης): Φοβάκης 4(1), Βελονάκης 4, Λεωνιδάκης 5(1), Γκόγκος, Κατσαβίδης 17(1), Ψωμάς 5(1), Αρσενίδης 14, Μακαρδονας 13(1).
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης Β. 20(4), Κιουρτσιδάκης, Νυκταρης 11(3), Σταυρουλάκης 2, Πατέρας 3, Κωνσταντινίδης 2, Βασιλάκης 45(5), Πιρπινάκης Ν. 18(4).
(Α1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – PROJECT PLUS IKE 66-33
Διαιτητές: Λόλι, Σταμάτης
Δεκάλεπτα: 18-06, 29-22, 45-33, 66-33
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Θανάσης): Πολυδωρόπουλος 13, Θανάσης 3, Κυδωνάκης, Μουλίτσας, Μαμαλάκης Ν. 21, Φουντουκίδης 14, Καίσαρης 15 (2).
PROJECT PLUS IKE (Σταυρουλάκης): Κλάδος 3 (1), Τσιλεδάκης Λ. 2, Χατζηδάκης 2, Καλυδωνάκης 11 (1), Κοντουδάκης, Παπαδάκης Α. 15 (1), Μαρίνος.
(A1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 61-48
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 14-15, 28-32, 46-38, 61-48.
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 8(2), Τσιχλής Ε.18(4), Παπαδάκης Θ. 20(3), Σερσέμης, Σαββοργινάκης Β. 15(1).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής 2, Τσίχλης Σ. 2, Καρπούζης 2, Καρακεσίσογλου 10, Ψαρουδάκης 8(1), Πελιβανίδης 17(4), Σεγρεδάκης 3(1), Μίγλης, Παπαδοκωνσταντάκης, Γαλυφιανάκης 2, Θεοδωρόπουλος 2, Κατάκης.
ΡΕΠΟ: (Α1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
Αναβολή (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – HAAGEN DAZS BC (*λόγω πένθους)
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 24ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2018
Ομάδα | Βαθμολογία | Παιχν. | Επίθεση | Άμυνα | Διαφορά | |
1 | HAAGEN DAZS BC | 10 | 5 | 342 | 246 | 96 |
2 | ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ | 9 | 5 | 325 | 273 | 52 |
3 | Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 9 | 5 | 339 | 324 | 15 |
4 | ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ | 9 | 6 | 285 | 334 | -49 |
5 | PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ | 8 | 4 | 343 | 201 | 142 |
6 | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 8 | 6 | 329 | 360 | -31 |
7 | ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ | 7 | 5 | 285 | 298 | -13 |
8 | SAILING EXPERIENCE | 7 | 5 | 267 | 306 | -39 |
9 | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 5 | 4 | 256 | 291 | -35 |
10 | N.R.G. SPORTSΡΕΘΥΜΝΟ | 5 | 5 | 304 | 372 | -68 |
11 | PROJECT PLUS IKE | 4 | 4 | 165 | 235 | -70 |
Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A1 (6η Αγωνιστική)
1 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 114 |
2 | Τσαγκαρούλης | SAILING EXPERIENCE | 83 |
3 | Πελιβανίδης | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 80 |
4 | Τσιχλής | ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ | 77 |
5 | Παπαδογιαννάκης Γ. | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 76 |
6 | Οικονομίδης | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 75 |
7 | Παπαδάκης Θ. | ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ | 74 |
8 | Κατσαβίδης | N.R.G. SPORTS | 71 |
9 | Μαραρδονας | N.R.G. SPORTS | 71 |
10 | Ορφανουδάκης | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ | 69 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A1 (6η Αγωνιστική)
1 | Καλαϊτζάκης | HAAGEN DAZS | 16 |
2 | Σεγρεδάκης | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 15 |
3 | Κούμουλος | HAAGEN DAZS | 13 |
4 | Σαβοργινάκης Μ. | ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ | 13 |
5 | Τσιχλής | ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ | 12 |
6 | Νύκταρης | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 12 |
7 | Παπαδογιαννάκης Γ. | Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. | 11 |
8 | Βασιλάκης E | PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ | 10 |
9 | Ψαρουδακης | ΦΟΙΤΗΤΕΣ | 10 |
10 | Τσαχάκης | SAILING EXPERIENCE | 9 |
Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
(Α2-Β) L'ETOILE DU SUD – MACRON STORE 33-42
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Σταμάτης Χρήστος
Δεκάλεπτα: 07-12, 14-22, 25-28, 33-42.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Παυλιδάκης Γ. 15, Μαυράκης 11, Παπαδάκης Ν. Γαλλιός, Παπιομύτογλου 6(1), Σταράκη 2.
MACRON STORE (Δοξαστάκης Ε.): Δοξαστάκης Ε. 9, Πριναράκης, Τσαφαράκης, Μπενάκης, Παπαδάκης Α. 4, Κάβουρας 4, Καρατζέτζος Κ. , Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 19(2), Κόνιας 6, Φωτάκης, Αυγέρης.
(Α2-Β) THINK VILLA – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 39-52
Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Σταμάτης Χρήστος
Δεκάλεπτα: 06-15, 16-26, 29-39, 39-52.
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.): Αντωνίου 9, Ξενίδης 4, Κουδουναράκης Λ., Πολιουδάκης 13(3), Καζίλας 9, Κόκκινος 4, Αστρινάκης.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 19(4), Τζανουδάκης, Κακλαμάνος 14, Καλαϊτζάκης Α. 8, Παπαδάκης Κ. 9(1) , Ζουρίδης, Σακελλαρίδης, Γεωργαλής, Ψωράκης 2, Προκοπάκης, Παπαδάκης Γ. 2 , Χηνιάδης.
(Α2-Β) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – BUENO HOTEL 46-24
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σιβαρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-0, 24-07, 36-20, 46-24
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Αποστολάκης 13, Χατζησπύρος 8, Οικονομάκης Ι. 4, Ρούλιος Α. 5, Ρούλιος Κ. 3, Ξενάκης 4, Οικονομάκης Κ. 2, Περιστεράκης 4, Ζουμπουλάκης Ν. 3 (1).
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Κοπανάκης 7 (1), Μοτάκης, Ανδρεδάκης 2, Σταυρουλιδάκης, Σταγκουράκης, Κόλκας 3 (1), Βαζιουράκης 12.
(Α2-Β) WOW! PARKING – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 45-58
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σιβαρόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-19, 26-31. 35-40, 45-58
WOW!PARKING (Σαμψών): Πολυμίλης Χ. 11 (1), Κουνδουράκης Γ., Πατηταράς 4, Παρασύρης, Σαμψών, Κουνδουράκης Σ. 14 (1), Βελονάκης 10 (1), Κουταλάς 6 (2).
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 19, Μαραγκουδάκης, Καλυβιανάκης 6, Παπαδογιαννης Ν. 6, Μεξης 12, Παναγιουλάκης 2, Ρουμαντζής, Νεονάκης, Λελεδάκης 9 (1), Καζάνης 4, Διβάνης.
(Α2-Β) OLYMPIC/BONOBO – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 28-39
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Λόλι
Δεκάλεπτα: 08-11, 16-20, 19-33, 28-39
OLYMPIC/BONOBO (Κατσαβίδης): Κονταξάκης 11 (1), Δούκας 3, Μαθιουδάκης 2, Κατσαντώνης Ι. 9, Κατσαντώνης Γ., Βασιλάκης, Προντανοβιτς 3 (1), Αποστολάκης.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης): Μαρίνος 4, Φραγκιαδάκης, Βότζης 7 (1), Ζαμπετάκης 10, Μπουλούμπασης, Γρηγοράκης, Παραδεισανός, Γαβράς Σ. 8, Μάνεσης 6 (2), Γαβράς Ν. 4 (1).
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β' Ομίλου 2018-2019
Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
Ομάδα | Βαθμολογία | Παιχν. | Επίθεση | Άμυνα | Διαφορά | |
1 | MACRON STORE | 13 | 7 | 375 | 303 | 72 |
2 | ΧΟΡΕΥΤΕΣ | 12 | 6 | 334 | 240 | 94 |
3 | ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 12 | 7 | 321 | 283 | 38 |
4 | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 10 | 6 | 311 | 267 | 44 |
5 | ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ | 10 | 7 | 279 | 251 | 28 |
6 | ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ | 10 | 6 | 286 | 263 | 23 |
7 | THINK VILLA | 10 | 6 | 252 | 260 | -8 |
8 | OLYMPIC/BONOBO | 8 | 6 | 190 | 203 | -13 |
9 | WOW! PARKING | 7 | 7 | 248 | 356 | -108 |
10 | L'ETOILE DU SUD | 6 | 6 | 186 | 254 | -68 |
11 | BUENO HOTEL | 6 | 6 | 240 | 342 | -102 |
Α2-B Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A2-B (7η Αγωνιστική)
1 | Καρατζέτζος Γ | MACRON STORE | 134 |
2 | Καπαρός | ΧΟΡΕΥΤΕΣ | 101 |
3 | Κακλαμάνος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 90 |
4 | Παυλιδάκης Γ | L'ETOILE DU SUD | 85 |
5 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 80 |
6 | Κοπανάκης | BUENO HOTEL | 77 |
7 | Καζίλας | THINK VILLA | 70 |
8 | Ρουλιος Α. | ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ | 64 |
9 | Πολυμίλης | WOW! PARKING | 63 |
10 | Καλλιγιάννης Μ | ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ | 59 |
11 | Κανακάκης | ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ | 59 |
ΤΡΙΠΟΝΤΑ A2-Β (7η Αγωνιστική)
1 | Καπαρός | ΧΟΡΕΥΤΕΣ | 14 |
2 | Αργυρόπουλος | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 14 |
3 | Μάνεσης | NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ | 12 |
4 | Καρατζέτζος Γ | MACRON STORE | 8 |
5 | Καλλιγιάννης Μ | ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ | 8 |
6 | Λελεδάκης | ΧΟΡΕΥΤΕΣ | 8 |
7 | Καραμαριός | ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ | 7 |
8 | Μαραγκουδάκης | ΧΟΡΕΥΤΕΣ | 6 |
9 | Κουταλάς | WOW! PARKING | 6 |
Αγώνας από αναβολή για την 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
(A2-A) ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. – KLADOS TOURS 47-47 (καν. Αγώνας), 58-52 (α’ παρ.)
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 15-21, 26-28, 32-38, 47-47 (καν. Αγώνας), 58-52 (α’ παρ.)
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Λίτινας 3 (1), Δημητριάδης, Σταυρουλάκης Ν. 8, Γαλερός 9 (1), Κλάδος 3 (1), Καραογλάνης, Δουζίνας 5, Δούβρος 12, Σταυρουλάκης Π. 7 (1), Αντωνόπουλος 4, Αντωνογιαννάκης, Καλιτσουνάκης.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς): Σχοινάς 16 (2), Κλάδος 3, Περακάκης 3 (1), Κανελλάκης 2, Νταουντάκης 15, Γιοβάνοβιτς 12 (1), Πετρίδης 1, Γερουκάκης.
Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2018
(Α2-Α) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. 0-20 (ΑΑ)
16:00 (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
17:45 (Α1) PROJECT PLUS IKE – SAILING EXPERIENCE
19:30 (Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018
10:00 (Α2-Α) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
11:30 (Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ – PLATANOS TOURS
13:15 (Α2-Α) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – KLADOS TOURS
15:00 (Α2-Α) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
16:45 (Α1) PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ
18:30 (A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
20:15 (A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ
ΡΕΠΟ: (Α1) HAAGEN DAZS BC