Nova2play με 100 Mbps

1η Αγωνιστική 10ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ 547 Α.Μ Τ.Π

Πρεμιέρα είχαμε την Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 στο 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.

Συναρπαστικές αναμετρήσεις με αρκετά γκολ και «αγγλικά» σκορ περιελάμβανε η 1η αγωνιστική.

Τα δύο δημοτικά γήπεδα(Ρεθύμνου, Μισιρίων) την Δευτέρα το βράδυ είχαν την τιμητική τους αφού έδωσαν την ευκαιρία σε πολλούς παλαίμαχους και μη ποδοσφαιριστές να αθληθούν, να παίξουν και να διασκεδάσουν μέσω του αγαπημένου τους αθλήματος.

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής με τους δυο μάλιστα περσινούς φιναλίστ,   ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ-ΕΘΝΙΚΟΣ είχαμε συναρπαστική αναμέτρηση με το τελικό σκορ να είναι ισόπαλο με 3-3.

Το ξεκούραστο τρίποντο στην 1η αγωνιστική πήρε η ομάδα των Δικηγόρων αφού

η ομάδα του Κτήμα Θυμέλη δεν συμμετέχει.

 

Έτσι για την 1η Αγωνιστική είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΘΝΙΚΟΣ 3-3
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ PLATANOS TOURS 2-5
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 547 Α.Μ  Τ.Π 4-2
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ       3-0 α,α

 

Η βαθμολογία μετά την 1η Αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. PLATANOS TOURS 1 1 0 0 5-2 3 3
2. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 1 1 0 0 5-2 3 3
3. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 1 1 0 0 3-0 3 3
4. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 1 1 0 0 4-2 2 3
5. ΕΘΝΙΚΟΣ 1 0 1 0 3-3 0 1
6. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 1 0 1 0 3-3 0 1
7. 547 Α.Μ  Τ.Π 1 0 0 1 2-4 -2 0
8. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 0 0 1 2-5 -3 0
9. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 0 0 1 2-5 -3 0
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 1 0 0 1 0-3 -3 0

 

Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΩΝ

 

 Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΕΘΝΙΚΟΣ 3-3

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ:Αραμπατζόγλου Α., Αρχοντάκης Ζ., Δρουδάκης Μ.Γ.,

Κανακάκης Α.,Κασωτάκης Γ., Koroveshi J., Κουκουβάγιας A., Κουκουβάγιας Ι.,

Μαθιουδάκης Σ., Μανωλούδης Ι., Μπαραδάκης Β., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Αλεξάκης Γ., Αντωνογιωργάκης Ε., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Κλάδος Δ., Κοζανίδης Σ., Κοτσαμπασίδης Ι., Νικηφόρος Σ., Ξενάκης Ι., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε., Τζαγκαράκης Λ., Τριποδιανός Α., Χατζημανώλης Ι.

 

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ- PLATANOS TOURS  2-5

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαγιωνάκης Δ., Βάμβουκας Ε., Ευαγγέλου Μ., Πετράκης Γ.,

Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Συνολάκης Κ., Τζενεβράκης Γ.,

Ξενάκης Ε.

 

PLATANOS TOURS: Τζανιδάκης Γ., Χόμπης Χ., Βουγιουκαλάκης Μ., Δελήμπασης Χ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κλάδος Π., Μπαξεβάνης Θ., Μακρυδάκης Κ.

 

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ- 547 Α.Μ  Τ.Π  4-2

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αγγελόπουλος Σ., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Ζουμπουλάκης Σ., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Μαριόλος Κ., Πολιουδάκης Η.,

Gerbi L., Χατζηδάκης Μ., Τσίχλης Γ.

547 Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Κουτσάκης Α.,

Πλουσής Π., Ψωφάκης Θ., Γαλακτόπουλος Ν., Κοτροζανάκης Ε.

 

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Καπετανάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Παλάσσης Σ.,

Γκιγκλάς Κ., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Γκαλονάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Λεντζάκης Ι., Σκουλούδης Ν.

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πλατής Α., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Βασιλάκης Μ., Παρθενιώτης Α., Μαθιουδάκης Ι., Παπακυρίτσης Θ., Αλεξάκης Ι., Καλιτσουνάκης Σ.,

Καραπιδάκης Ε., Αποστολάκης Ν., Καράλης Γ.

 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ-ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α,α 

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 18 αλλά και την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 και συγκεκριμένα για την 2η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 18/02/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
-//- 18/02/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
-//- 18/02/19 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ PLATANOS TOURS ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/02/19 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ 547 Α.Μ. Τ.Π Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Το εύκολο τρίποντο στην 2η αγωνιστική άνευ αγώνα θα πάρει η ομάδα του ΤΕΕ Ρεθ/Μηχανικοί από το Κτήμα Θυμέλη που δεν συμμετέχει με σκορ 3-0.

Σχετικά άρθρα

Δείτε επίσης

Close