Nova Professional Economy 23 euro!!!

2η αγωνιστική του 10ου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου παλαίμαχων 8X8

Συνέχεια είχαμε με την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής στο 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.

Η εν λόγω αγωνιστική διεξήχθη σε δύο ημέρες την Δεύτερα 18 και την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 στα δημοτικά γήπεδα Ρεθύμνου, Μισιρίων και Ατσιποπούλου.

Και αυτή η αγωνιστική έκρυβε αρκετές συγκινήσεις, όμορφο θέαμα και αρκετά γκολ από τις ομάδες των παλαιμάχων.

Το ξεκούραστο τρίποντο στην 2η αγωνιστική με σκορ 3-0 πήρε η ομάδα των ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ αφού η ομάδα του Κτήμα Θυμέλη δεν συμμετέχει.

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Έτσι για την 2η Αγωνιστική είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 4-2
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 2-4
PLATANOS TOURS ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 1-2
547 Α.Μ. Τ.Π Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-4
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ       0-3 α,α

Η βαθμολογία μετά και την 2η Αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 2 2 0 0 7-2 5 6
2. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 2 2 0 0 6-3 3 6
3. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 2 1 1 0 6-3 3 4
4. ΕΘΝΙΚΟΣ 2 1 1 0 7-5 2 4
5. PLATANOS TOURS 2 1 0 1 6-4 2 3
6. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 2 1 0 1 7-6 1 3
7. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 1 0 1 6-8 -2 3
8. 547 Α.Μ  Τ.Π 2 0 0 2 5-8 -3 0
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 0 0 2 4-7 -3 0
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 2 0 0 2 0-6 -6 0

Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ

Οι ομάδες στην 2η αγωνιστική συμμετείχαν με τους εξής:

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 4-2 

ΕΘΝΙΚΟΣ: Κουτρούλης Δ., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Νικηφόρος Σ., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε., Τσουπάκης Α., Τριποδιανός Α.

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Παλάσσης Σ.,

Λεντζάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Κατημερτζόγλου Κ., Γκιγκλάς Κ.,  Καπετανάκης Δ., Σκουλούδης Ν.

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  2-4

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαγιωνάκης Δ., Βάμβουκας Ε., Ευαγγέλου Μ., Πετράκης Γ.,

Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Συνολάκης Κ., Τζενεβράκης Γ.,

Ξενάκης Ε.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Ξηράκης Γ., Σταρράς Σ., Κουρμούλης Γ., Παπαδάκης Ι., Φανουργάκης Α., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Κατσούλης Ι., Γεωργαλής Φ., Δεβεράκης Δ.

PLATANOS TOURS – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 1-2

PLATANOS TOURS: Ανυφαντάκης Ν., Βασιλάκης Ι., Βουγιουκαλάκης Μ., Δελήμπασης Χ., Βουγιουκαλάκης Ε., Ζουμπεράκης Ν., Κατικάς Π., Κλάδος Π., Καψαλάκης Κ., Μακρυδάκης Κ., Σώτας Γ.Σ., Σκερλός Λ., Hebaj F.

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αγγελόπουλος Σ., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Μαριόλος Κ., Πολιουδάκης Η., Gerbi L., Χατζηδάκης Μ., Τσίχλης Γ.

547 Α.Μ  Τ.Π- ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-4

547 Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Τζιωρτζιώτης Χ., Κουτσάκης Α.,

Παυλίδης Δ., Ρεντινόπουλος Δ., Γαλακτόπουλος Ν., Κοτροζανάκης Ε., Πατελάκης Ι.

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πλατής Α., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Βασιλάκης Μ., Παρθενιώτης Α., Μαθιουδάκης Ι., Παπακυρίτσης Θ., Αλεξάκης Ι., Καλιτσουνάκης Σ.,

Αποστολάκης Ν.

ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ-Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 0-3 α,α 

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019 και συγκεκριμένα για την 3η αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 25/02/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
-//- 25/02/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 25/02/19 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ PLATANOS TOURS
-//- 25/02/19 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 547 Α.Μ. Τ.Π ΕΘΝΙΚΟΣ

Το εύκολο τρίποντο στην 3η αγωνιστική άνευ αγώνα θα πάρει η ομάδα των Οικοδόμων από το Κτήμα Θυμέλη που δεν συμμετέχει με σκορ 3-0.

Nova Offer

Σχετικά άρθρα