Nova Professional Economy 23 euro!!!

6η αγωνιστική του 10ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8×8

Με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Δευτέρα 18 Μαρτίου το

10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που και φέτος διοργανώνετε από το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.

Όπως είναι γνωστό η 5η αγωνιστική δεν έχει διεξαχθεί ακόμα λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν το προηγούμενο διάστημα και μάλιστα έχει αναβληθεί δύο φορές. Καιρού επιτρέποντος πλέον η  5η αγωνιστική έχει προγραμματιστή εμβόλιμα για την Πέμπτη 21 Μαρτίου.

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ PLATANOS TOURS

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής είχαν ως εξής:

Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ-547 Α.Μ. Τ.Π 4-2

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- PLATANOS TOURS 0-5

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ 7-5

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 4-6

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α,α

Το ξεκούραστο τρίποντο στην 6η αγωνιστική με σκορ 3-0 πήρε η ομάδα του ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ αφού η ομάδα του Κτήμα Θυμέλη δεν συμμετέχει.

Η βαθμολογία μετά και την 6η αγωνιστική(σε αναμονή διεξαγωγής της 5ης)διαμορφώθηκε ως εξής:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 5 5 0 0 17-9 8 15
2. PLATANOS TOURS 5 3 1 1 22-8 14 10
3. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 5 3 1 1 16-13 3 10
4. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 5 3 0 2 16-12 4 9
5. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 5 3 0 2 17-15 2 9
6. ΕΘΝΙΚΟΣ 5 2 2 1 21-18 3 8
7. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5 2 0 3 16-23 -7 6
8. 547 Α.Μ  Τ.Π 5 1 0 4 13-18 -5 3
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5 1 0 4 10-15 -5 3
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 5 0 0 5 0-15 -15 0

 

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ 547 Α.Μ Τ.Π

Οι ομάδες στην 6η αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ-547 Α.Μ. Τ.Π 4-2

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Λεντζάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Μεργέμογλου Α.,  Δρίτσας Ε., Σκουλούδης Ν.

547 Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Κουτσάκης Α., Παυλίδης Δ.,

Πλουσής Π., Ψωφάκης Θ., Γαλακτόπουλος Ν., Κοτροζανάκης Ε., Τζιωρτζιώτης Χ.

 

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- PLATANOS TOURS 0-5

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Τσουκαλάς Ε., Αρχοντάκης Ζ., Κανακάκης Α.,Κασωτάκης Γ., Koroveshi J., Κουκουβάγιας A., Μαθιουδάκης Σ., Μανωλούδης Ι., Μπαραδάκης Β., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν.

PLATANOS TOURS: Καψαλάκης Κ., Βασιλάκης Ι., Βουγιουκαλάκης Μ., Κονταράκης Ε., Δελήμπασης Χ., Βουγιουκαλάκης Ε., Hebaj F., Ανυφαντάκης Ν., Χόμπης Χ., Ζουμπεράκης Ν., Σώτας Γ.Σ., Σκερλός Λ., Χριστονάκης Μ., Νησωτάκης Α.

 

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 7-5

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Ζουμπουλάκης Σ., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Χατζηδάκης Μ., Μαριόλος Κ., Gerbi L., Τσίχλης Γ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Κλάδος Δ., Νικηφόρος Σ., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε., Τζαγκαράκης Λ., Ξενάκης Ι., Τριποδιανός Α.

 

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 4-6

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πλατής Α., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Βασιλάκης Μ., Παρθενιώτης Α., Μαθιουδάκης Ι., Αλεξάκης Ι., Αποστολάκης Ν., Κολυβάκης Ι., Αλεξάκης Ι., Καραπιδάκης Ε., Καράλης Γ.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Σταρράς Σ., Κουρμούλης Γ., Καλαϊτζάκης Α., Φανουργάκης Α., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Γεωργαλής Φ., Ξηράκης Γ., Κουταλάς Γ., Δεβεράκης Δ., Παπουτσιδάκης Κ.

 

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος την ερχόμενη Πέμπτη 21 Μαρτίου εμβόλιμα

Θα διεξαχθεί η 5η αγωνιστική ως εξής:

 

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019

Γήπεδο Αρμένων & Ώρα 21:00

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ-ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Γήπεδο Ατσιποπούλου & Ώρα 21:00

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ

547 Α.Μ. Τ.Π – Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

 

ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ- PLATANOS TOURS 0-3 α,α

Ενώ την Δευτέρα 25 Μαρτίου λόγω της αργίας δεν θα γίνει αγωνιστική αλλά την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2019 και συγκεκριμένα για την 7η αγωνιστική όπου θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις ως εξής:

Τετάρτη 27 Μαρτίου 2019

Γήπεδο Αρμένων & Ώρα 21:00

PLATANOS TOURS- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ

Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Γήπεδο Ατσιποπούλου & Ώρα 21:00

547 Α.Μ. Τ.Π – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

ΕΘΝΙΚΟΣ- Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ- ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 0-3 α,α

Σχετικά άρθρα