Nova Professional Economy 23 euro!!!

Η 9η Αγωνιστική του 10ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαίμαχων 8×8

    Με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής(τελευταίας) συνεχίστηκε η Α’ Φάση την Δευτέρα 8 Απριλίου 2019 το 10ου Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης. Η Α’ Φάση του πρωταθλήματος θα κλείσει με την αναμέτρηση που θα διεξαχθεί την Πέμπτη 11 Απριλίου στις 21:00 στο γήπεδο Ατσιποπούλου μεταξύ των

ομάδων ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-547 Α.Μ. Τ.Π.

Στα αξιοσημείωτα της 9ης αγωνιστικής ήταν η αδυναμία συμμετοχής της ομάδος

Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ λόγω υπηρεσιών αλλά και ασθενειών των ποδοσφαιριστών του ενημερώνοντας όμως έγκαιρα τους διοργανωτές και έτσι η ομάδα του Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ πήρε στα χαρτιά το ξεκούραστο τρίποντο με σκορ 3-0.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής που διεξήχθη την Παρασκευή 29 Μαρτίου στο γήπεδο Ατσιποπούλου 547 Α.Μ. Τ.Π- Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ είχαμε την επικράτηση του Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ έναντι του 547 Α.Μ. Τ.Π με σκορ 4-3.

Τα αποτελέσματα στην 9η αγωνιστική είχαν ως εξής:

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 2-0

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- PLATANOS TOURS 3-4

Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-0 α,α

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α,α

 

ΠΕΜΠΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Γήπεδο Ατσιποπούλου & Ώρα 21:00

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-547 Α.Μ. Τ.Π

Στην παραπάνω αναμέτρηση μετά από πρόταση την συντονιστικής επιτροπής του πρωταθλήματος και την σύμφωνη γνώμη των εμπλεκόμενων ομάδων, εάν η κανονική διάρκεια του αγώνα βρει τις ομάδες ισόπαλες, θα ακολουθηθεί η διαδικασία των πέναλτι αποφεύγοντας τον αγώνα μπαράζ(που θα πρέπει να διεξαχθεί πριν τους προημιτελικούς

της Δευτέρας 15 Απριλίου) όπως αναφέρει η προκήρυξη του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία μετά και την 9η αγωνιστική διαμορφώθηκε ως εξής:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΦΑΣΗΣ

A/A ΟΜΑΔΕΣ  ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. PLATANOS TOURS 9 7 1 1 36-14 22 22
2. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 9 7 1 1 31-20 11 22
3. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 9 7 0 2 28-18 10  21
4. ΕΘΝΙΚΟΣ 9 6 2 1 42-28 14 20
5. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 9 6 0 3 24-17 7 18
6. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 9 4 0 5 28-30 -2 12
7. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 3 0 6 26-41 -15 9
8. 547 Α.Μ  Τ.Π* 8 1 0 7 21-31 -10 3
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ* 8 1 0 7 16-26 -10 3
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 9 0 0 9 0-27 -27 0

 

Υ.Σ: Οι ομάδες ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ και 547 Α.Μ  Τ.Π(*)έχουν ένα παιχνίδι

λιγότερο.

 

 

Οι ομάδες στην 9η αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

 

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 2-0

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Γκαλονάκης Α.,  Λεντζάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Παλάσσης Σ., Γκιγκλάς Κ.,  Καπετανάκης Δ.

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ:  Δατσέρης Ν., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Μελαχρινάκης Μ., Μαριόλος Κ., Gerbi L., Τσίχλης Γ., Αγγελόπουλος Σ.,

 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- PLATANOS TOURS 3-4

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Σταρράς Σ., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Γεωργαλής Φ.,  Ραπτάκης Χ., Ξηράκης Γ., Παπουτσιδάκης Κ., Κουρμούλης Γ., Φανουργάκης Α.,

PLATANOS TOURS: Καψαλάκης Κ., Βασιλάκης Ι., Μπαξεβάνης Θ.,  Βουγιουκαλάκης Μ., Hebaj F., Τζανιδάκης Γ., Σώτας Γ., Ανυφαντάκης Ν., Χόμπης Χ., Κλάδος Π., Κατικάς Π.

 

Το 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 θα συνεχιστεί κανονικά την Δευτέρα 15 Απριλίου 2019 με την διεξαγωγή της Β’ Φάσης των νοκ άουτ αγώνων και συγκεκριμένα της Προημιτελικής Φάσης των 8 ομάδων. Τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης με βάση την τελική κατάταξη-βαθμολογία είναι τα εξής:

 

 

   ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΖΕΥΓ. ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
 

ΔΕΥΤΕΡΑ

15/04/19 21:00  

ΜΙΣΙΡΙΩΝ

 

1

PLATANOS TOURS       ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ

ΡΕΘΥΜΝΟΥ ή

547 Α.Μ. Τ.Π

-//- 15/04/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ     2 Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 15/04/19 21:00  

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

   

    3

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
-//- 15/04/19 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ     4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ

Β. ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (8 ΟΜΑΔΩΝ)

ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ : Στην επόμενη Φάση(Γ’) θα περάσουν και θα αναμετρηθούν οι νικητές των

ζευγαριών 1-4 και 2-3.

Σχετικά άρθρα