Nova Professional Economy 23 euro!!!

Ολοκληρώθηκε η Α’ Φάση του 10ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8

Με την διεξαγωγή του αγώνα μεταξύ των ομάδων ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-

547 Α.Μ. Τ.Π που διεξήχθη στο γήπεδο Ατσιποπούλου την Πέμπτη 11 Απριλίου ολοκληρώθηκε η Α’ Φάση του 10ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.

Νικητής σε αυτό το «άτυπο μπαράζ» αναδείχθηκε η ομάδα του ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ έναντι της ομάδος του 547 Α.Μ. Τ.Π με διαφορά ενός γκολ και συγκεκριμένα με τελικό σκορ 3-2. Έτσι στην επόμενη φάση στους προημιτελικούς των 8 ομάδων προκρίνεται η ομάδα του ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ως όγδοη ομάδα όπου θα αντιμετωπίσει τον πρώτο της βαθμολογίας PLATANOS TOURS σε νοκ άουτ αγώνα.

Η τελική βαθμολογία στην Α’ Φάση διαμορφώθηκε ως εξής:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΦΑΣΗΣ

A/A ΟΜΑΔΕΣ  ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. PLATANOS TOURS 9 7 1 1 36-14 22 22
2. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 9 7 1 1 31-20 11 22
3. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 9 7 0 2 28-18 10  21
4. ΕΘΝΙΚΟΣ 9 6 2 1 42-28 14 20
5. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 9 6 0 3 24-17 7 18
6. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 9 4 0 5 28-30 -2 12
7. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 3 0 6 26-41 -15 9
8. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ* 9 2 0 7 19-28 -9 6
9. 547 Α.Μ  Τ.Π* 9 1 0 8 23-34 -11 3
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 9 0 0 9 0-27 -27 0

Οι συνθέσεις των ομάδων στο «άτυπο μπαράζ» είχαν ως εξής:

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-547 Α.Μ.Τ.Π  3-2

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Βάμβουκας Ε.,Ευαγγέλου Μ., Τζενεβράκης Γ.,  Πετράκης Γ., Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Μπουχλάκης Ι., Γιαννακάκης Μ., Βαγιωνάκης Δ.

547 Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Κουτσάκης Α., Πλουσής Π., Ψωφάκης Θ., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Πατελάκης Τ., Παυλίδης Δ., Τζιωρτζιώτης Χ.

 

Το 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 θα συνεχιστεί κανονικά την Δευτέρα 15 Απριλίου 2019 με την διεξαγωγή της Β’ Φάσης των νοκ άουτ αγώνων και συγκεκριμένα της Προημιτελικής Φάσης των 8 ομάδων. Τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης με βάση την τελική κατάταξη-βαθμολογία είναι τα εξής:

 

   ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΖΕΥΓ. ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
 

ΔΕΥΤΕΡΑ

15/04/19 21:00  

ΜΙΣΙΡΙΩΝ

 

1

PLATANOS TOURS ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

-//- 15/04/19 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ     2 Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 15/04/19 21:00  

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

   

    3

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
-//- 15/04/19 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ     4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ

Β. ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (8 ΟΜΑΔΩΝ)

 

ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ : Στην επόμενη Φάση(Γ’) θα περάσουν και θα αναμετρηθούν οι νικητές των

ζευγαριών 1-4 και 2-3.

Σχετικά άρθρα