Πέρασε από τα Μισίρια ο Τάλως Μελιδονίου

0

Πρωταγωνιστές για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Κόκκαλης και Σωπασής που πέτυχαν τα γκολ ενώ από τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ματαραγκάσι.

Ο αγώνας:

2’ Καλό σουτ του Χαρίτου, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Χνάρη.

8’ Σουτ έξω από την περιοχή από τον Καψαλάκης, με την μπάλα να περνάει άουτ.

11’ Σουτ του Τσιτσόλη μέσα από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

13’ Σέντρα σουτ του Πέκοβιτς, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

14’ Ωραία σέντρα του Βαρδάκη, ο Κόκκαλης με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

26’ Όμορφη ενέργεια από τον Πέκοβιτς, με τον Χρυσαφόπουλος να πιάνει το «ψαλιδάκι» και την μπάλα να μη βρίσκει στόχο.

27’ Δυνατό σουτ του Σουμπασάκη, με την μπάλα να περνάει άουτ.

47’ Ο Σωπασής Γ. με σουτ στην κίνηση μέσα στην περιοχή έγραψε το 0-2.

51’ Ο Πέκοβιτς με ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.

60’ Ο Πέκοβιτς με ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή κερδίζει το πέναλτι, το οποίο εκτελεί ο Ματαραγκάσι, στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά γωνία για το 1-2.

61’ Ο Πέκοβιτς ξανά από τα δεξιά σουτάρει, με το τέρμα να αποκρούει και η μπάλα να καταλήγει στον Ματαραγκάσι, ο οποίος σε άδεια εστία σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

64’ Ο Ματαραγκάσι από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από σέντρα του Ξενοκαλάκη.

75’ Δυνατό σουτ του Χρυσαφόπουλου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Δεληγιαννάκη – Παπαδάκης): Χνάρης, Χρυσαφόπουλος Κ., Ρ. Κοσκινάς, Φραχόλι, Μιχελιδάκης, Καψαλάκης, Τσιτσόλης, Σουμπασάκης, Μπαξεβάνης, Πέκοβιτς, Ματαραγκάσι.

Έπαιξαν επίσης: Πολιουδάκης, Παπανδρέου (υπό δοκιμή), Ξενοκαλάκης, Κοσκινάς Μ., Ανυφαντάκης, Βαρδουνιώτης, Παλάσσης, Φραντζεσκάκης.

ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ (Α. Τσουπάκης): Τασόπουλος, Χασιώτης, Κουτσάκης, Βασάκης, Βαρδάκης, Κόκκαλης, Ψωμάς Χ., Θεοδωράκης, Σωπασής, Γ., Κούσμινας, Χαριτάκης Γ.

Έπαιξαν επίσης: Φραγκιαδάκης, Μέλι, Γκεοργκέφσκι.