Αρχικά στο 46' με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα, ενώ στο 78' με δυνατό αριστερό σουτ εκτός περιοχής, κέρδισε τον Κελαϊδή και έκανε το 2-0.
Ο Ρεθυμνιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει στο 41' με τον Λαζίδη που σημάδεψε το δοκάρι.
Στα Μισίρια η Δόξα Πλατανέ φιλοξένησε τον Ποσειδώνα Γερανίου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με σκόρερ τον Σηφακάκη. Η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 79ο λεπτό όταν το ψαλιδάκι που επιχείρησε ο Γιαννόπουλος, σταμάτησε στο δοκάρι. Όπως έγινε γνωστό η Δόξα θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη σε φιλικό παιχνίδι την Επισκοπή Κ20.
![](/sites/default/files/styles/default_article/public/2022-09/FB_IMG_1664042683807.jpg?itok=CGX_Xarn)