Νίκησε τον Φοίνικα με εφτάρα ο Αστέρας Ρεθύμνου

0

αγώνας:

Στο 7' ο Γύπαρης έβγαλε μια ωραία κάθετη μπαλιά στον κλειστή και εκείνος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Δυνατό σουτ από τον Ρότζεν στο 10ο λεπτό, ο τερματοφύλακας του Φοίνικα απέκρουσε με δυσκολία.

Στο 24' ο κλειστής βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Φοίνικα, εκείνος απέκρουσε η φάση όμως συνεχίστηκε, με τον Κλειδή να δίνει στον Γύπαρη και εκείνον να κάνει το 2-0.

Στο 27' ο Μαρίνοφ με αριστερό δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

Στο 31' ο Γύπαρης έβγαλε την ασίστ και ο Κλειδής ανέβασε το σκορ στο 3-0.

Ο Ρότζεν δοκίμασε το πόδι του στο 39' αλλά ο Τουρκλάκης απέκρουσε με τα χέρια

Ένα λεπτό αργότερα ο Μαρίνοφ έδωσε στον Αντωνόπουλο αλλά εκείνος σημάδεψε το δοκάρι.

Μακρινό σουτ από τον Μιχαηλίδη στο 44', η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Στο 55' ο Ρότζεν δοκίμασε το πόδι αλλά το τερματοφύλακας του Φοίνικα μπλόκαρε την μπάλα.

Ενώ ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Ρότζεν σουταρε με τον τερματοφύλακα των Σελλίων να αποκρούει ξανά αυτή την φορά με τα πόδια.

Στο 61' η μπάλα δεν έφυγε από την περιοχή των φιλοξενούμενων και ο Κλειδής εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και έκανε το 4-0.

Στο 68' ο Ρότζεν πασαρε στον Κλειδή εκείνος σουταρε αλλά ο τερματοφύλακας με τα χέρια και την βοήθεια του δοκαριου παραχώρησε κόρνερ.

Στο 73' έγινε μια μικρή σύγχυση μέσα στην περιοχή των Σελλίων, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Κλειδής πέτυχε το 4ο του γκολ από κοντά.

Στο 80' ο Κλειδής γύρισε την μπάλα στην περιοχή, ο Μαραθιανός που έπαιζε στο κέντρο είχε προωθηθεί και με ωραίο σουτ έκανε το 6-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ρότζεν με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα των Σελλίων για το 7-0.

Αστέρας Ρ: Γαγάνης, Μαραθιανός,Ψυχουντάκης( 64' Τζαγκαράκης),Δασκαλάκης, Μιχαηλίδης, Αντωνόπουλος, Γερωνυμάκης, Κλειδής, Μαρίνοφ( 64' Χατζηκωνσταντίνου) , Γύπαρης

Φοίνικας Σελλίων: Τουρλάκης, Λαρετζάκης, Γυπαράκης, Μυλωνάκης, Γκούγκα, Παπαδάκης, Παπαδογιάννης, Εσλιαλίδης, Παπαδογιάννης Ε., Μαστρογιαννάκης, Μούτσο( 19' Μπιτσάκας)

Η διαιτησία: Συργούνη Βοηθοί: Αρμενατζόγλου, Κελαιδής Π.Δ.: Γαγάνης