Πεντάστερος ο Αστέρας κόντρα στον Ποσειδώνα

0

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ρότζεν που πέτυχε 3 γκολ στην αναμέτρηση, ενώ από ένα πέτυχαν ο Βασιλείου και ο Μαραθιανός.

Ο Ποσειδώνας είχε την ατυχία να αγωνιστεί σχεδόν σε όλο το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, αφού στο 11' ο Μανιαδάκης απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα.

Ο αγώνας:

Πρώτο σουτ του αγώνα στο 6' από τον Σιόρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Φάουλ για τoν Αστέρα εκτός περιοχής, ο Ρότζεν ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του τοίχους και έκανε το 1-0.

Στο επόμενο λεπτό ο Βασιλείου πήρε την μπάλα από τα αριστερά, έκανε το σουτ και ο Μανιαδάκης απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής, με αποτέλεσμα να δει την κόκκινη κάρτα.

Απευθείας κόρνερ από τον Ρότζεν, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Χύκα.

Στο 21' σέντρα από τον Αντωνόπουλο, ο Μερτίρι πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 29' ο Μερτίρι κέρδισε πέναλτι από τον Ψαρουδάκη . Ο Ρότζεν ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-0.

Ο Μανωλιτσάκης δοκίμασε την τύχη του στο 34ο λεπτό, αλλά δεν απείλησε τον Παπαδάκη.

Στο 40' ο Βασιλείου μετά σέντρα του Μερτίρι έγραψε το 3-0.

Στο 45' ο Βασιλείου έκανε το σουτ, ο Χύκα απομάκρυνε, η μπάλα έφτασε στον Μαραθιανό και εκείνος με δεξί σουτ έκανε το 4-0.

Στο 56' ο Γύπαρης έβγαλε τη σέντρα, ο Βασιλείου πλάσαρε από ευνοϊκή θέση αλλά αστόχησε.

Στο 67' ο Ρότζεν ολοκλήρωσε το χατ τρικ του με αριστερό σουτ εκτός περιοχής κάνοντας το 5-0.

Αστέρας Ρεθύμνου ( Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Ψυχουντάκης, Δασκαλάκης, Γύπαρης (77' Μαρίνοφ) , Αντωνόπουλος, Σιόρε ( Πολυμίλης), Μαραθιανός, Κλειδής, Βασιλείου( 75' Σπηλιάδης), Ρότζεν, Μερτίρι (45' Βελονάκης)

Ποσειδώνας Γερανίου (Κοζανίδης): Μανιαδάκης, Καπετανάκης (Χύκα), Κάββαλος (57'Γασπαράκης), Κρασονικολάκης, Ψαλιδάκης, Πετρογιαννάκης, Μανωλιτσάκης, Χαιτίδης, Αποστολάκης, Βλαστός, Στέλικος