Η ανακοίνωση:
«Σε αλλαγές προχώρησε η ομάδα μας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου όσον αφορά το προπονητικό επιτελείο του Ανδρικού τμήματος, αφού στη θέση των Γιώργο Παπαδογιαννάκη- Γιάννη Κατσουλάκη, έρχονται οι Ζήσης Καψάλης και Μπρεντ Πέτγουεϊ.
Μάλιστα την Παρασκευή (21/ 04) έγινε και η πρώτη γνωριμία των παικτών με τους νέους προπονητές, όπου είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν για αρκετή ώρα και να ανταλλάξουν απόψεις. Αυτό που έμεινε είναι από τα όσα είπε ο coach Καψάλης, είναι ότι φέτος θα πραγματοποιηθεί τον Αύγουστο προετοιμασία με σκοπό οι παίκτες να είναι στην καλύτερη κατάσταση όταν ξεκινήσουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις.
![](/sites/default/files/styles/default_article/public/2023-04/341374952_231611036187937_1802088879290163084_n.jpg?itok=NECc0ztQ)
Ο Πέτγουεϊ απο την πλευρά του τόνισε ότι φέτος θα δουλέψουν περισσότερο στο ατομικό κομμάτι και την εξέλιξη των παιδιών, ειδικά εκείνων που προέρχονται από το Παιδικό και Εφηβικό τμήμα. Η προετοιμασία εκτιμάται ότι θα ξεκινήσει μέσα Αυγούστου.