Αναλυτικά τι αναφέρει η ΕΠΟ:
«Στις διεργασίες της ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ όπου διεξάγεται την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18-3-2022, συμμετείχαν δύο μέλη του Δ.Σ. της ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΣ ΕΠΣΡ κ. ΧΝΑΡΗΣ Τίτος και η ΤΑΜΙΑΣ ΔΣ ΕΠΣΡ κα ΝΤΟΡΜΠΑΡΗ- ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ Αικατερίνη, εκπροσώπησαν την ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ στην ΕΚΤΑΚΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ των Ενώσεων-Μελών της ΕΠΟ που πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο «Divani Caravel» στην πρωτεύουσα, με θέματα:
* Επικύρωση ορισθέντων μελών του Διαιτητικού Δικαστηρίου Ποδοσφαίρου, ήτοι 2 τακτικών μελών και 1
αναπληρωματικού μέλους (άρθρο 62 Καταστατικού). * Επικύρωση εκλεγέντων μελών της Επιτροπής Ελέγχου, Διακυβέρνησης και Συμμόρφωσης (άρθρο 52 Καταστατικού)».