Ήττα από τον Ρεθυμνιακό στη Σοχώρα

0

Ανταγωνιστική εμφανίστηκε η ομάδα μας απέναντι στον Ρεθυμνιακό παρά την ήττα που γνώρισε με 3-2 την Τετάρτη (2/10) σε αγώνα  που έγινε στη Σοχώρα για τη 2η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Ρεθύμνου.

Ήταν ένας αγώνας με πάθος, ένταση, καλό αγωνιστικό ρυθμό στον οποίο δυστυχώς η καλή εμφάνιση κυρίως του πρώτου ημιχρόνου, δεν μετουσιώθηκε σε θετικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο μέρος ο Αστέρας είχε εξαιρετική παρουσία , προηγήθηκε με 0-2,  δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ, έχοντας σε καλή μέρα όλους τους παίκτες του, ενώ το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 1-2.

Στην επανάληψη ο Ρεθυμνιακός με δύο γρήγορα γκολ  ως το 51'  έφτασε στην ανατροπή(3-2), η οποία ήρθε με αμφισβητούμενο πέναλτι του Μπάρο οποία ήρθε με πέναλτι του Μπάρο.

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού η ομάδα μας έψαξε την ισοφάριση αλλά χωρίς δυστυχώς να τα καταφέρει.

Επόμενος αγώνας είναι το Σάββατο (5/6) με αντίπαλο τον Ο.Φ.Α. στη Σοχώρα, για την 1η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΡ.

Ο αγώνας:

Στο 3' φάουλ από τον Ντότη, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 10' πρώτη καλή ευκαιρία για τον Αστέρα σε σουτ του Τάκα, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 12' σουτ του Ντότη από καλή θέση, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Στο 14' γρήγορη αντεπίθεση για τον Αστέρα, η μπάλα έφτασε στον Πολυμίλη, εκείνος έδωσε γρήγορα στον Βελονάκη και αυτός με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 20' ο Χατζηκωνσταντίνου με κάθετη έβγαλε τον Τάκα απέναντι στον Κελαϊδή, εκείνος αρχικά απέκρουσε και στη συνέχεια ο Τάκα και πάλι γύρισε στον Πολυμίλη που με πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 22' ο Ντότης έδωσε στον Τζωρτζινάκη και εκείνος πλάσαρε, αρχικά ο Παπαδάκης απέκρουσε, η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στη συνέχεια ο Ασπρομάτης στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2.

Στο 27' κεφαλιά από τον Μπάρο, ο Παπαδάκης με το ένα χέρι έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 41' κεφαλιά του Κουκουράκη από κοντά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Στο 45+1 σουτ του Πολυμίλη από πλάγια θέση, ο Κελαϊδής απέκρουσε.

Στο 47' ο Ντότης δοκίμασε το πόδι του από μακριά και έκανε το 2-2.

Στο 51' ο Ντότης κέρδισε πέναλτι από τον Σαββάκη. Ένα λεπτό αργότερα ο Μπάρο ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 3-2.

Στο 60' σουτ από τον Ντότη πέρασε δίπλα από δοκάρι.

Στο 64' ο Μπάρο απέναντι από τον Παπαδάκη προσπάθησε να τον νικήσει, με τον τελευταίο να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 76' η κεφαλιά του Κουκουράκη πέρασε άουτ.

Στο 90' σουτ του Πολυμίλη, ο Κελαϊδής μπλόκαρε.

Στο 90+2 το σουτ του Κωστάκη πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Ρεθυμνιακός Α.Ο.(Ανδρέας Τσουπάκης): Κελαϊδής, Κουκουράκης, Κλειδής Π.,  Πρινιανάκης, Μαρής(73' Γαβαλάς), Μεργέμογλου, Πολύζος (61' Κωστάκης), Ντότης, Κοζανίδης (46' Τζουγανάκης), Μπάρο(73' Σωπασής)Τζωρτζινάκης (61' Μέτα).

ΑΟΝ Αστέρας (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Αποστολίδης, Ασπρομάτης, Σαββάκης (70' Τσόγκας), Αντωνόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Ν., Τάκα (89' Χατζηνικολίδης),  Πολυμίλης, Μαρίνοφ (70' Άννι), Ρότζεν (58' Γερωνυμάκης), Βελονάκης (89' Ανυφαντάκης).