Πρώτος βαθμός για την γυναικεία ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου

0

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα ήταν καθόλη την διάρκεια του αγώνα καλύτερη, έβγαλε όρεξη και πείσμα και παρά ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε με γκολ της Σταγάκης να ισοφαρίσει και να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα.

ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

7’ Μετά από εκτέλεση φάουλ της Δαφέρμου, η Καραμουσαδάκη απειλεί από πολύ κοντά με κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

15’ Η Δάρλα με απευθείας εκτέλεση φάουλ γράφει το 0-1.

23’ Η Δαφέρμου με όμορφη κάθετη βγάζει μόνη της στον χώρο την Οτινιάνο, η οποία «τσιμπάει» τελευταία στιγμή την μπάλα, αλλά μπλοκάρει δύσκολα με το σώμα η Πετροπούλου.

28’ Η Ραμπέλο επιχειρεί το σουτ από μακριά, με την Πετροπούλου να μπλοκάρει.

41’ το 6 κιτρινη δικη μας

43’ Η Δαφέρμου εκτελεό απευθείας το φάουλ, με την Πετροπούλου να μπλοκάρει ξανά.

45’+ Από κόρνερ της Δαφέρμου, η Καραμουσαδάκη πιάνει την κεφαλιά, η οποία περνάει άουτ.

51’ Η Σταγάκη πιάνει όμορφο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να «γλείφει» το οριζόντιο δοκάρι.

63’ Η Δαφέρμου έπιασε φοβερό σουτ από τα 30 μέτρα, με την Πετροπούλου να αποκρούει εξ επαφής και την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια η Σταγάκη πήρε την επαναφορά και σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

66’ Η Βορριά πιάνει το σουτ από μακριά, με την Πετροπούθλου να μπλοκάρει.

68’ Η Σταγάκη με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή ισοφαρίζει σε 1-1, έπειτα από πάσα της Οτινιάνο, σημειώνοντας το πρώτο τέρμα της ομάδας για φέτος.

70’ Η Σταγάκη κάνει το γυριστό σουτ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.