Το πάλεψε η Ακαδημία Ρεθύμνου στα Χανιά

0

Δεν τα κατάφερε η Ακαδημία στα Χανιά αφού γνώρισε την ήττα  από τον Κύδωνα με 48-41 για την 11η αγωνιστική της ΕΚΑΣΚ Ανδρών.

Η ομάδα του Γιώργου Παπαδογιαννάκη πήγε στο ντέρμπι χωρίς τον αρχηγό της, Μάρκο Δουλγεράκη, σε έναν αγώνα με χαμηλό ρυθμό με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει με τους γηπεδούχους μπροστά με έναν πόντο (15-14).

Στην συνέχεια η ομάδα του Κύδωνα ανέβασε αισθητά την απόδοση της, κλείνοντας το ημίχρονο στο +9 (27-18)

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεθυμνιώτικη ομάδα δεν μπόρεσε να μπει ξανά στον αγώνα και έτσι γνώρισε την ήττα με 48-41.

Η Ακαδημία έπεσε στο 7-3 παραμένοντας όμως στην 3η θέση, ενώ στην κορυφή είναι το το Ρέθυμνο Β.C. με 8-2.

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 27-18, 32-25, 48-41

ΚΥΔΩΝ(Λεκακος) :Βομβολακης 5, Χολεβας, Ρεκκας Βεντηρης 11, Κωνσταντοπουλος 12, Μπορετος 2, Δράκος, Μανώλης 9(1), Χατζακης, Γεγιτσιδης 4(1), Φρυδακης, Λουκακης 2, Χασακης Μαχος 3

ΑΚΑΔΗΜΙΑ(Παπαδογιαννάκης): Σαρειδάκης 14(1), Παπαδακης 2, Φοβάκης, Τερζάκης, Κυδωνακης, Γιάννης 4, Σειραγάκης 7(1), Πριναράκης 10(2), Μπιρλιρακης 4(1)