Ο νεαρός πορτιέρο θα κάνει προπονήσεις και με την μεγάλη ομάδα με την προοπτική να αγωνιστεί και εκεί.
Το βιογραφικό του Νίκου Ανωμεριανάκη:
Ο 19χρονος τερματοφύλακας (1.84μ. ύψος) ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα από τον ΑΓΟΔΑ (2009-11) και σε ηλικία 8 ετών μεταπήδησε στην Σχολή ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Ρεθύμνου. Στη συνέχεια (2016) παραχωρήθηκε στα τμήματα υποδομών του Πλατανιά Χανίων, όπου παρέμεινε για 5 χρόνια, παίζοντας στις κατηγορίες Κ15, Κ17 και Κ19, ,ενώ το 2020 μετεγγράφηκε στον Ρεθυμνιακό (Γ’ Εθνική). Το καλοκαίρι πήρε μεταγραφή για την Ιταλία και την Έστε.