Παράσταση για έναν ρόλο στην Σοχώρα

0

Ο αγώνας είχε κριθεί από το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 3-0 ενώ μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Αστέρα ήταν ο Ρότζεν που πέτυχε ένα γκολ, ενώ είχε και τρεις ασίστ.

Ο Αστέρας έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή ενώ τα Αγγελιανά είναι στην 14η θέση με ένα παιχνίδι λιγότερο και θα συνεχίσουν να παλεύουν για να πετύχουν τον στόχο της παραμονής.

Ο αγώνας:

2’ Σουτ του Βελονάκη μέσα από την περιοχή, η άμυνα των Αγγελιανών αποκρούει στη γραμμή.

3’ Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Χατζηκωνσταντίνου, ο Κυσσανδράκης αποκρούει δύσκολα.

11’ Ο Ρότζεν βγάζει εξαιρετική μπαλιά του Γύπαρη μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή για το 1-0.

23’ Ο Γιακουμάκης σουτάρει απευθείας το φάουλ, με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει ελάχιστα άουτ.

35’ Ο Αντωνόπουλος βγάζει σέντρα από αριστερά, με τον Γερωνυμάκη να πιάνει το σουτ στην κίνηση και την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

36’ Ο Ρότζεν βγάζει τη σέντρα, με την κεφαλιά του Τάκα να περνάει ελάχιστα άουτ.

38’ Ο Ρότζεν βγάζει τη συρτή σέντρα από δεξιά, με τον Κλειδή να πιάνει το σουτ στην κίνηση για το 2-0.

41’ Ο Μελαδάκης βρέθγκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή μετά από ωραία αντεπίθεση, αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

42’ Τρομερό σουτ του Ρότζεν, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

45’ Ο Ρότζεν εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Κλειδή να γράφει το 3-0 με κεφαλιά.

50’ Ο Βελονάκης πασάρει στον Τάκα, με τον τελευταίο να γράφει το 4-0 με σουτ από κοντά.

57’ Ο Τζαγκαράκης με κεφαλιά από κοντά χάνει σπουδαία ευκαιρία, με τον Κυσσανδράκη να αποκρούει.

60’ Ο Κωστάκης σουτάρει έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

63’ Ο Μαραθιανός πιάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

81’ Ο Τζαγκαράκης πασάρει στον Χατζηκωνσταντίνου μέσα στη μικρή περιοχή, με τον τελευταίο από κοντά να πλασάρει σωστά για το 5-0.

86’ Με δυνατό σουτ ο Τζαγκαράκης σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

90’ Ωραία συνεργασία μέσα στην περιοχή, με τον Γύπαρη να πασάρει στον Ρότζεν, ο οποίος με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 6-0.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Γαγάνης, Μελαδάκης (60’ Σουλιάδης), Αντωνόπουλος, Μαραθιανός, Κλειδής (52’ Χατζηπαράσχος), Χατζηκωσνταντίνου, Ρότζεν, Γερωνυμάκης, Βελονάκης (52’ Τζαγκαράκης), Γύπαρης, Τάκα (66’ Πετράκης).

Αρκάδι Αγγελιανών (Παπαδάκης): Κυσσανδράκης, Τζωρτζινάκης, Χρυσός (75’ Οικονομάκης Μ.), Κοσκινάς (Πλεμένος), Καλούδης, Γιακουμάκης, Λαδιανός, Αντιασβίλι (86’ Ξενικάκης), Οικονομάκης Κ. (86’ Μαθιουδάκης), Κωστάκης, Σεΐντης.