Ήττα για την Ακαδημία από το Δειλινό

0

Αυτή η ήττα φέρνει σε δυσκολη θέση την Ρεθυμνιώτικη ομάδα, όσον αναφορά την υπόθεση της 4αδας.

Στα δύο πρώτα  δεκάλεπτα οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενοι με 30-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το Δειλινό βρήκε ρυθμό και ξεκίνησε να διευρύνει την διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο να τους βρίσκει στο +11 (47-36).

Στο  τελευταίοδεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να σκοράρουν εκμεταλλευόμενοι και την ευστοχία τους από τα 6,75, ενώ από την άλλη η Ακαδημία"έσπασε τα καλάθια"  και έτσι η διαφορά έφτασε στο 46-66.

Δεκάλεπτα : 17-18, 27-30, 36-48, 46-66

ΑΚΑΔΗΜΙΑ(Παπαδογιαννακης) : Κυδωνακης, Σαρβανιδης, Γιάννης 13, Σαρειδάκης 13, Σειραγάκης 6(1), Δουλγεράκης 10(2), Τερζάκης 2, Μπιρλιρακης 2, Μακρογιαννης, Καρακεσισογλου

ΔΕΙΛΙΝΟ(Χαραλαμπακης) :Παχιαδακης 1, Χλιαρας 14(2), Κυριτσης 14(3), Γρυλλης 8(2), Εκιζογλου 18(2), Μητκουσης 1, Αμπαδιωτακης 8, Καράβιωτης 2, Μανδυλακης