«Μόνιμο μέλος της Εθνικής Νεανίδων είναι η παίκτρια του Αστέρα Ρεθύμνου, Δήμητρα Μαρκουτσά, η οποία κλήθηκε ξανά από τον Ομοσπονδιακό τεχνικό μας Γιώργο Παπακώστα.
Η νεαρή επιθετικός μας θα ενσωματωθεί στην Εθνική στις 4 Απριλίου, όπου θα λάβει μέρος στους αγώνες των προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Β’ φάσης της League A στην Τσεχία. Η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει κατά σειρά την Γαλλία (6/4), την Τσεχία (9/4) και το ΕΪΡΕ (12/4), με στόχο την πρόκριση στην τελική φάση που θα διεξαχθεί το διάστημα 27/6 – 9/7.
Ο Αστέρας Ρεθύμνου εκφράζει την υπερηφάνεια του για την ταλαντούχα Δήμητρα Μαρκουτσά, η οποία θα εκπροσωπήσει την ομάδα μας και τη χώρα σε μία μεγάλη διοργάνωση».