MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ένταση, αποβολές, και λευκή ισοπαλία στα Μισίρια

0

Ο αγώνας είχε ένταση και σημαδεύτηκε από τις 3 αποβολές ( μια για τους Αρμένους με τον Ματσοράκη και δύο για τους γηπεδούχους με τους Μαγάκη και Καλυβιανάκη)

Η Δόξα με αυτή την ισοπαλία πήγε στους 29 βαθμούς ενώ ο ΟΦΑ στους 13.

Το παιχνίδι:

2’ Ο Καλυβιανάκης σουτάρει από πλάγια θέση, με την μπάλα να βγαίνει άουτ.
15’ Από εκτέλεση φάουλ του Μαγιάφα παίρνει την κεφαλιά ο Μιχελιδάκης, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
17’ Ο Φραχόλι παίρνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να φτάνει αδύναμα στα χέρια του τερματοφύλακα.
19’ Προβολή του Καργάκη μέσα στην περιοχή, με τον Παλιεράκη να αποκρούει σωτήρια ενστικτωδώς.
20’ Ωραία σέντρα του Σεφουλάι με τον Μπαξεβάνη να πιάνει την κεφαλιά και τον τερματοφύλακα να αποκρούει.
23’ Εκτελεί το φάουλ ο Μαγιάφας, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα.
28’ Ο Μαγάκης το κόρνερ, ο Καλυβιανάκης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να αποκρούει σωτήρια ο τερματοφύλακας.
34’ Ο Ματσοράκης αντικρύζει την 2η κίτρινη κάρτα για τράβηγμα φανέλας, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.
46’ Ο Νάσκοβ «τσίμπησε» την μπάλα, προλαβαίνοντας τον Αποστολάκη, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
56’ Απευθείας κόκκινη στον Μαγάκη για εκτός φάσης χτύπημα.
63’ Ο Καλυβιανάκης δέχεται την 2η κίτρινη για θέατρο, με την ομάδα μας να διαμαρτύρεται εντόνως, αφήνοντας την ομάδα μας με 9 παίκτες.
67’ Ο Καργάκης πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Παλιεράκη να διώχνει σε κόρνερ.
75’ Κεφαλιά πάσα του Μαγιάφα στον Μπαξεβάνη μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο με νέα κεφαλιά να αναγκάζει σε δύσκολη επέμβαση τον Αποστολάκη.
81’ Με κάθετη ο Μπαξεβάνης βγάζει σε τετ α τετ τον Μαγιάφα, ο οποίος πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.
87’ Ο Καργάκις σουτάρει μέσα από την περιοχή, με τον Παλιεράκη να αποκρούει σωτήρια στη δεξιά του γωνία.
90’ Ο Παλάσσης σουτάρει μέσα από την περιοχή, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
90’+ Ο Καργάκις σουτάρει μέσα από την περιοχή, με τον Παλιεράκη να μπλοκάρει.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δασκαλομαρκάκης, Συργούνη, Αγαλιώτης.
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μ. Δεληγιαννάκης): Παλιεράκη, Φραχόλι, Δελήμπασης Α., Μιχελιδάκης, Σαμιώτης (46’ Ξενοκαλάκης), Μπαξεβάνης, Μαγάκης, Καλυβιανάκης, Σεφουλλάι (70’ Παλάσσης), Νάσκοβ (70’ Δελήμπασης Σ.).
ΟΦΑ (Τριχάκης): Αποστολάκης, Ματσοράκης, Κολυβάκης Ι. (36’ Κριτσιώτης), Γασπαράκης, Κοσμίδης, Βογιατζάκης (75’ Κεφαλιανός), Βαβουράκης, Μάντσε, Τσόλας (79’ Δραμιτινός), Καργάκις, Κολυβάκης Ν.