Έχει πάρει φόρα και δεν σταματά πουθενά ο Αστέρας Ρεθύμνου

0

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση ενώ είναι αήττητη και για 7 συνεχόμενα παιχνίδια. Πλέον η ομάδα του Αστέρα περιμένει να σφραγιστεί και μαθηματικά η παραμονή ενώ κοιτάζει ακόμα πιο ψηλά.

Για τις νικήτριες 2 γκολ πέτυχε η Δαφέρμου, ενώ από 1 γκολ είχαν οι Χατζηγιαννίδου και η Μαρκουτσά.

Το επόμενο Σάββατο θα φιλοξενήσει στην Σοχώρα τον ΟΦΗ στο κρητικό ντέρμπι της αγωνιστικής.

Ο αγώνας:

6’ Σουτ της Δαφέρμου έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

21’ Η Δαφέρμου εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, με την Χατζηγιαννίδου να πιάνει την κεφαλιά από αριστερία, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

26’ Σουτ της Ραμπέλλο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε η αντίπαλος τερματοφύλακας.

30’ Σουτ της Χατζηγιαννίδου μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει παράλληλα από την εστία.

36’ Ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά, με την Ραμπέλλο να πασάρει στην Δαφέρμου, η οποία αφού γύρισε γύρω από τον άξονα της σούταρε στην αριστερή γωνία, γράφοντας το 0-2.

45’ Τρομερό σουτ της Καραμουσαδάκη από τα 35 μέτρα, με την τερματοφύλακα να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

6’ Η Μαρκουτσά με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ στο αριστερό «Γ» της αντίπαλης εστίας για το 0-3.

65’ Η Δαφέρμου εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, με την Μανωλίτση να πιάνει αδύναμη κεφαλιά, με την αντίπαλη τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

69’ Σουτ της Κιαχίδου, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

71’ Η Κιαχίδου διείσδυσε μέσα στην περιοχή, πάσαρε στην Δαφέρμου η οποία εξαιρετικό σουτ στο αριστερό «Γ» έγραψε το 0-4.

76’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ της Μαρκουτσά, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και να βγαίνει άουτ.

78’ Σουτ της Ραμπέλλο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια.

88’ Εκτελεί απευθείας το φάουλ η Πετράκη, με την Χατζηγιαννίδου να απομακρύνει σε κόρνερ πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Αστέρας Ρεθύμνου (Νίκος Κυριακόπουλος): Κούντου (68’ Μανουκαράκη), Βορριά, Χατζηγιαννίδου, Κελαϊδή, Κιαχίδου, Καραμουσαδάκη, Ραμπέλλο (77’ Αλεξάκη), Δαφέρμου, Μαρκουτσά (77’ Μαυρίκου), Μανωλίτση (77’ Κοτσίφη), Καραντωνάκη (63’ Παπακωνσταντή).