«Έσπασε»το νικηφόρο σερί του Αστέρα ο ΟΦΗ

0

Η ομάδα του ΟΦΗ ήταν καλύτερη στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα όπου και προηγήθηκε με 0-2 και από εκεί και μετά τα ηνία τα πήρε η Ρεθυμνιώτικη ομάδα χωρίς όμως να μπορέσει να σώσει την παρτίδα και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2 με την Μπετανκούρ.

Έτσι και μετά από 4 σερί νίκες αλλά και με το αήττητο να δεσπόζει ο Αστέρας Ρεθύμνου έχασε από τον ΟΦΗ σε μια ήττα που δεν ενοχλεί ιδιαιτέρως καθώς η παραμονή έχει σχεδόν εξασφαλιστεί.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αστέρας παίζει εκτός έδρας με την Ολυμπιάδα Υμηττού.

Ο αγώνας:

6’ Η Ίσραελ από πολύ κοντά κάνει την προβολή, με την Κούντου να αποκρούει σωτήρια.

9’ Η Μανωλίτση κάνει το σουτ από μακριά, με την Ντάνιελσντότιρ να αποκρούει.

17’ Σε μία φάση διαρκείας στην περιοχή του ΟΦΗ, η Μαρκουτσά σουτάρει από πλάγια θέση, με την Ντάνιελσντότιρ να αποκρούει.

25’ Η Ίσραελ βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά με την μπάλα να βρίσκει στην κοιλιά της Ριμπάνσκα περνώντας ελάχιστα άουτ.

26’ Η Αεράκη σουτάρει έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό κάθετο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά η Καραμουσαδάκη έδιωξε πάνω στην Ίσραελ, η οποία από πλάγια θέση νίκησε την Κούντου με σουτ για το 0-1.

30’ Η Νικηταρά από δύσκολη θέση αριστερά εκτέλεσε απευθείας το φάουλ νικώντας την Κούντου για το 0-2.

40’ Η Μαρκουτσά βγάζει στον χώρο στην Μπετανκούρ, η οποία από πλάγια θέση σουτάρει άουτ.

41’ Η Μαρκουτσά βγάζει τη σέντρα, με την άμυνα του ΟΦΗ να απομακρύνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

45’ Η Μαρκουτσά εκτελεί απευθείας το φάουλ από πολύ μακριά, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

59’ Η Μπετανκούρ εκτελεί απευθείας το φάουλ, με την Ντανιελσντότιρ να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

79’ Η Πέιου σουτάρει από μακριά, με την Κούντου να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

86’ Η Μπετανκούρ βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, με το πρώτο σουτ που επιχείρησε να κοντράρει, ενώ το 2ο σουτ πέρασε άουτ.

89’ Η Μαρκουτσά από πλάγια θέση σουτάρει, με την Ντανιελστόντιρ να αποκρούει σε κόρνερ.

90’ Η Κιαχίδου με μακρινή μπαλιά βρίσκει την Μπετανκούρ, η οποία κατεβάζει όμορφα την μπάλα και μέσα από την περιοχή πλασάρει άψογα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Διαιτητές: Βράγκου Ε., Στεφανίδου, Βράγκου Α. (Χανίων).

Αστέρας Ρεθύμνου (Νίκος Κυριακόπουλος): Κούντου, Κιαχίδου, Κελαϊδή, Καραμουσαδάκη, Δαφέρμου, Μπετανκούρ, Μαρκουτσά, Μανωλίτση, Παπακωνσταντή, Καραντωνάκη, Χατζηγιαννίδου.

ΟΦΗ (Σταμάτης Μαματζάκης): Ντάνιελσντότιρ, Παπακωνσταντή Ελ., Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Αεράκη, ίσραελ, Κυδωνάκη, Νικητάρα, Αραβιάκη, Ριμπάνσκα (83’ Κανιωτάκη).

ΟΙ ΔΥΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΤΩΝ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΩΝ ΤΩΝ S/M ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

Στο πλαίσιο της συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο Κρήτης και με τη στήριξη της τοπικής αλυσίδας S/M ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, πραγματοποιήθηκε για ακόμα μία φορά το κοινωνικό πρόγραμμα στο γήπεδο της Σοχώρας.

Στο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στον ΟΦΗ έγινε η κλήρωση, όπου 2 τυχεροί (ένας κάτοχος κάρτας μέλους και ένας φοιτητής) παρέλαβαν δωροεπιταγές συνολικής αξίας 40 ευρώ, τις οποίες θα εξαργυρώσουν στα S/M ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ. Οι τυχεροί αριθμοί που κληρώθηκαν ήταν οι 1070 & 2193 (από 20 ευρώ).