Εύκολη νίκη για τον Αστέρα Ρεθύμνου κόντρα στον Φοίνικα

0

Οι γηπεδούχοι που ευτύχησαν να έχουν σε καλή μέρα τον κλειδή οποίος πέτυχε 4 γκολ (33’, 37, 39’, 77’) έφτασαν στους 59 βαθμούς και συνεχίζουν να βρίσκονται κοντά στην κορυφή.

Από την άλλη ο Φοίνικας έμεινε στους 19 βαθμούς έχοντας μια διαφορά 5 βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο αγώνας:

2’ Ο Παπαδογιάννης Ι. σουτ από πλάγια θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

3’ Ο Ρότζεν προσπαθεί να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του.

5’ Ο Φραγκιαδάκης πασάρει στον Παπαδογιάννη Ι. με τον τελευταίο να σκοράρει με πλασέ στην αντίθετη γωνία για το 0-1.

13’ Ο Αντωνόπουλος τη σέντρα από αριστερά, με τον Γερωνυμάκη να σκοράρει με όμορφη κεφαλιά για το 1-1.

15’ Ο Παπαδογιάννης Ι. προσπαθεί με λόμπα να αιφνιδιάσει τον Γαγάνη, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

23’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Χατζηπαράσχου, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

27’ Ωραία ανάπτυξη από δεξιά για τον Αστέρα, με τον Κλειδή να βρίσκεται μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

33’ Όμορφη ανάπτυξη της ομάδας μας, με τον Γύπαρη να σκάβει όμορφα του Κλειδή μέσα στην περιοχή, ο οποίος από πλάγια θέση πλάσαρε για το 2-1.

35’ Ο Γερωνυμάκης βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Βελονάκη, ο οποίος δεν κατάφερε να σημαδέψει εστία, βγάζοντας την μπάλα άουτ.

37’ Ο Άννι με μπαλιά 45 μέτρα μέτρων βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Κλειδή, ο οποίος αφού πέρασε με «ποδιά» τον αμυντικό, πλάσαρε για το 3-1.

39’ Όμορφη αντεπίθεση, με τον Γύπαρη να βγάζει μόνο του τον Κλειδή, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα και με σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 4-1.

44’ Ο Βελονάκης απειλεί από μακριά, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει σε κόρνερ.

46' Ο Παπαδογιάννης Ι. σουτάρει επικίνδυνα, με την μπάλα να μπλοκάρει ο Γαγάνης.

53’ Ο Γερωνυμάκης από πολύ κοντά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Γύπαρης σουτάρει από πλάγια θέση άουτ.

69’ Ο Χατζηκωνσταντίνου με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή γράφει το 5-1.

77’ Όμορφη συρτή σέντρα του Γύπαρη, με τον Κλειδή από κοντά να γράφει το 6-1.

80’ Ο Μαστρογιαννάκης σουτάρει από πλάγια με την μπάλα να περνάει άουτ.

82’ Ο Κούρος από πολύ κοντά σουτάρει, αλλά η μπάλα πέρασε βασανιστικά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

87’ Ο Γερωνυμάκης σουτάρει έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

88’ Ο Κλειδής βγάζει μόνο του τον Γερωνυμάκη, ο οποίος σούταρε μέσα από την μικρή περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε ενστικτωδώς.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Γαγάνης, Χατζηκωνσταντίνου (69’ Πετράκης), Βελονάκης (46’ Μιχαηλίδης), Ρότζεν (19’ λ.τ. Άννι, 55’ Κούρος), Αντωνόπουλος, Γύπαρης, Μαραθιανός, Χατζηπαράσχος, Κλειδής, Σουλιάδης, Γερωνυμάκης.

Φοίνικας (Κωσταράκος): Κατσιπάνος, Λαρεντζάκης, Σούριος, Μιχαηλίδης (60’ Γκούγκα), Μυλωνάκης, Μούτσο, Παπαδογιάννης Ε., Καλλονάκης, Παπαδογιάννης Ι., Φραγκιαδάκης (60’ Ανδρεδάκης), Γυπαράκης (48’ Μαστρογιαννάκης).