Εύκολη νίκη για το Ρέθυμνο Cretan Kings κόντρα στην Πεδιάδα

0

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν από την αρχή να επιβάλουν τον ρυθμό τους απέναντι στους φιλοξενούμενους με την διαφορά στο ημίχρονο να είναι διψήφια (+26) 40-24.

Στην επανάληψη το Ρέθυμνο Cretan Kings συνέχιζε να ανεβάζει τον ρυθμό του με τους Στέβοβιτς και Ζουμπουλάκη να κυριαρχούν εντός παρκέ έφτασε την διαφορά στους 25 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (69-44).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν νεαρούς παίκτες με το σκορ να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα αλλά την διαφορά να μένει σταθερή και στο τέλος το Ρέθυμνο να πανηγυρίζει μια εύκολη νίκη με 79-54.

Στο τέλος του αγώνα υπήρξε μια ευχάριστη έκπληξη για τον 39χρονο προπονητή του Ρεθύμνου καθώς έχει γενέθλια σήμερα και μια τούρτα με κεράκια ήταν εκεί λαμβάνοντας ένα πολύ ωραίο δώρο.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 40-24, 69-44, 79-54.

Ρέθυμνο Cretan Kings (Μητρόπουλος – Νταλιάνης): Πανταγιάς 9(3), Τσαρουχάς 5(1), Στέβοβιτς 13(1), Μαραυγάκης 9(1), Τσαχάκης 6, Ζουμπουλάκης 12, Πεδιαδίτης 5(1), Μπιτζέκου 2, Τσιάτσιος 7(1), Αθανίτης 6(2), Φωτάκης, Κούμουλος 5(1).

Πεδιάδα (Κριμίλης): Βλάχος 17(1), Ανυφαντάκης 11, Κουκουλάκης 2, Πελεκάκης 1, Κριμίλης Χ. 1, Φωτάκης Μ. 8(1), Τσαφαντάκης 12(2), Κρητικάκης 2.