Εύκολα ο Αστέρας Ρεθύμνου το Σπήλι στην Σοχώρα

0

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Σοχώρας ήταν ο Ρότζεν ο οποίος σκόραρε 3 γκολ, ενώ Τζαγκαράκης, Γύπαρης και Μελαδάκης πέτυχαν τα υπόλοιπα γκολ της αναμέτρησης.

Οι φάσεις του αγώνα:

5’ Ο Ρότζεν με απευθείας εκτέλεση φάουλ και συρτό σουτ ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας 1-0.

11’ Πρώτο σουτ του Σπηλίου από το 14, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17’ Ο Ρότζεν από πλάγια μέσα στην περιοχή σούταρε, με τον Τσιρίτα να μπλοκάρει δύσκολα.

21’ Ο Αντωνόπoυλος έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, με τον Τζαγκαράκη να κοντρολάρει μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ να γράφει το 2-0.

24’ Ο Σιόρε απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

29’ Ο Αντωνόπουλος βγάζει ακόμα μία σέντρα από αριστερά, με τον Ρότζεν να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο πλασέ στην δεξιά γωνία κάνει το 3-0.

32’ Ο Γύπαρης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από πλάγια θέση, με τον Τσιρίτα να απομακρύνει την μπάλα και στη συνέχεια της φάσης ο Ρότζεν σούταρε ψηλά άουτ.

37’ Ο Ρότζεν σουτάρει έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω απο το αριστερό δοκάρι.

41’ Ο Τζαγκαράκης έπιασε την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Αντωνόπουλου, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

44’ Ο Άννι απειλεί με σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

63’ Ο Ρότζεν βγαίνει τετ α τετ, με την προβολή του να αποκρούει ο Τσιρίτας.

64’ Ο Γύπαρης σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Τσιρίτα να αποκρούει.

67’ Όμορφη συνεργασία των γηπεδούχων, με τον Ρότζεν να πασάρει στον Γύπαρη και τον τελευταίο με ωραίες προσποιήσεις μέσα στην περιοχή και με σουτ έγραψε το 4-0.

73’ Ο Χατζηπαράσχος σε τετ α τετ σουτάρει, με τον Τσιρίτα να αποκρούσει σε κόρνερ.

74’ Ο Γύπαρης εκτελεί το κόρνερ, με τον Μελαδάκη να σκοράρει με μέσα από τη μικρή περιοχή για το 5-0.

75’ Ο Ρότζεν βγαίνει τετ α τετ και με ωραίο πλασέ από πλάγια γράφει το 6-0.

81’ Ο Ριμιτρίου πιάνει το δυνατό σουτ, με τον Παπαδάκη να πραγματοποιεί μία δύσκολη απόκρουση, βγάζοντας την μπάλα σε κόρνερ.

86’ Ο Τάκα πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Τσιρίτα να μπλοκάρει.

Διαιτητές: Ψωφάκης, Συργούνη, Καλυβόπουλος.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Ρότζεν, Μελαδάκης, Ψυχουντάκης (71’ Κούρο), Αντωνόπουλος (71’ Σουλιάδης), Άννι (Χατζηπαράσχος), Γερωνυμάκης, Γύπαρης, Τζαγκαράκης (65’ Χατζηάδης), Μιχαηλίδης, Κλειδής (46’ Τάκα).

Σπήλι (Μπάμπης Παπαδάκης): Τσιρίτας, Κανελάκης, Γλεντουσάκης, Σειραγάκης, Κοκονάς, Καμπουράκης (57’ Νικόλα), Ριμιτρίου, Σπυριδάκης (57’ Γαραντωνάκης), Βασιλάκης, Καλυβιανάκης, Σιόρε (71’ Ρουκουνάκης).