Ρέθυμνο Cretans Kings: Νίκησε την Αναγέννηση με μπροστάρη τον Κούμουλο

0

Αν και γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα αφού προηγήθηκαν με 18-9 στο πρώτο δεκάλεπτο και 30-28 στο ημίχρονο, οι παίκτες του Μητρόπουλου δεν τα παράτησαν συνέχισαν να βρίσκονται κοντά στο σκορ, κλείνοντας με έναν πόντο μόλις πίσω στο 3ο δεκάλεπτο (40-39) και με τον Γιώργο Κούμουλο να κάνει "όργια" και να τελειώνει το παιχνίδι με 31 πόντους κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο και να πανηγυρίσουν μια μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-09, 30-28, 40-39, 51-57.

Αναγέννηση (Εμ. Δράγασης): Μαυρίκος 7(1), Κριθινάκης 14(2), Κολοκοτρώνης, Σάντια 2, Μορφιαδάκης, Σαμωνάκης, Μαραγκάκης 2, Κουτσουραδής, Κολαρετάκης 6, Σπυριδάκης 14(1), Αλετράς 2, Αποστολίδης 4(1).

Ρέθυμνο Cretan Kings (Δ. Μητρόπουλος): Ασουμανάκης, Κούμουλος 31(6), Καραβάνης, Μαραυγάκης 2, Κωνσταντινίδης Γ., Τσαρουχάς 10(1), Πεδιαδίτης 2, Ζουμπουλάκης 2, Τσιάτσιος 2, Αθανίτης 4, Φωτάκης 4, Τσιμπισκάκης.