Επισκοπή Κ19 - Αστέρας Ρεθύμνου 2-3: Ωραίο θέαμα στο τελευταίο φιλικό της χρονιάς

0

Οι  δύο ομάδες προσέφεραν ωραίο θέαμα με τους δύο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι στο παρακάτω λινκ:

Ο αγώνας:

Στο 25' η μπάλα έφτασε στον βελονάκη, εκείνος έκανε το σουτ αλλά οι αμυντικοί της Επισκοπής απομάκρυναν πάνω στην γραμμή.

Στο 29' ο Τζωρτζινάκης βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα, εκείνος τον ανέτρεψε με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει το σημείο του πέναλτι.
Ο ίδιος παίκτης ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους " γυπαετούς".

5 λεπτά αργότερα ο Τσιλεδάκης έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, ο Τζωρτζινάκης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 1ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο καφετζής μπήκε από πλάγια μέσα στην περιοχή, πλασαρε τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-0.

Στο 51' μετά από πίεση των παικτών του Αστέρα, ο βελονάκης έκλεψε την μπάλα, βρέθηκε απέναντι στον Μπερβανάκη, ο οποίος στην προσπάθεια του να τον σταματήσει έκανε πέναλντι. Ο Τάκα ανέλαβε την εκτέλεση και μείωσε σε 2-1.

3 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα της Επισκοπής και ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 67' ο Αγγελόπουλος απομάκρυνε πάνω στην γραμμή το πλασέ του του βελονάκη.

Ο Τάκα και πάλι σκόραρε στο 73" ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον Αστέρα.

Επισκοπή Κ19 (Καραδάκης): Μπερβανάκης, Αγγελόπουλος, Παπαπαναγιώτου, Τσιλεδάκης, Νιώρας, Άλντο, Τραϊτορακης, Καφετζής,Μερμέρογλου, Σέμι, Τζωρτζινάκης

Αστέρας Ρεθύμνου ( Ασπρομάτης): Γαγάνης, πλατάκης, Τζαγκαράκης, χατζηπαράσχος, Χατζηκωνσταντίνος, Μεμπιαι, Κλειδής, Τάκα, Τάκα λ, βελονάκης, Γρανδακης, Χατζηκωνσταντίνος Μ.