Μοιρασιά ανάμεσα σε Δόξα Πλατανέ και Ρεθυμνιακό

0

Στο Α' μέρος η Δόξα είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τους Μιχελιδάκη και Φραχόλι, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Από την άλλη ο Ρεθυμνιακός  απείλησε κυρίως από απόσταση και μακρινά σουτ ( 3 δοκάρια) αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο Β' μέρος δεν άλλαξε κάτι, με το παιχνίδι να κρίνεται στο κέντρο, μην μπορώντας να δημιουργήσουν ευκαιρίες οι δύο ομάδες.

Ο αγώνας:

2’ Ο Παπαδομανωλάκης σουτάρει από μακριά με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.
12’ Ο Σεφουλάι σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να φεύγει άουτ.
18’ Ο Ξενοκαλάκης εκτέλεσε το φάουλ, με τον Φραχόλι να βρίσμεται μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή από πλάγια θέση, σουτάροντας πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
20’ Ο Σεφουλάι πασάρει στον Μιχελιδάκη στη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής και απέναντι από τον τερματοφύλακα, με το σουτ του να μπλοκάρεται.
27’ Ο Λαζίδης απειλεί και πάλι από μακριά με τον Πολιουδάκη να μπλοκάρει.
29’ Ο Παπαδομανωλάκης σουτάρει έξω από την περιοχή με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.
42’ Ο Σεφουλάι σουτάρει από μακριά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
65’ Ο Γαλερός σουτάρει από μακριά με την μπάλα να περνάει άουτ.
70’ Ο Σουχλάκης εκτελεί απευθείας το φάουλ με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
74’ Ωραία προσπάθεια του Σεφουλάι από δεξιά, πασάρει στον Ανυφαντάκη μέσα στην περιοχή, ο οποίος δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
83’ Ο Μαγιάφας σουτάρει από μακριά με την μπάλα να περνάει άουτ.
89’ Σουτάρει ο Καλυβιανάκης, με τον Κελαϊδή να μπλοκάρει.
90’ Σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή ο Παπαδομανωλάκης, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μιχάλης Δεληγιαννάκης): Πολιουδάκης, Φραχόλι, Κοσκινάς (66’ Μαγάκης), Μιχελιδάκης, Σαμιώτης, Σεφουλάι, Ξενοκαλάκης, Παλάσσης (66’ Νάσκοβ), Βαρδουνιώτης (57’ Ανυφαντάκης), Μιαγιάφας, Μπαξεβάνης (46’ Καλυβιανάκης).
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ: Κελαϊδής, Χίσκο, Ζήκος, Παπανδρέου, Γεωργούλης, Χαλκιαδάκης, Λαζίδης (46’ Σουχλάκης), Μάγγος (62’ Κλειδής), Παπαδομανωλάκης, Τσομολάρι (46’ Γαλερός), Σπυριδάκης (83’ Τσαγλιώτης).