Ισόπαλο το ντέρμπι στην Σοχώρα και προβάδισμα τίτλου για τα Ζωνιανά

0

Ο αγώνας:

3’ Ο Κιόρι σε τετ α τετ με τον Παπαδάκη να αποκρούει σωτήρια.

10’ Ο Ρότζεν σουτάρει έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει άουτ.

22’ Ο Γύπαρης εκτελεί το φάουλ, με τον Κλειδή να μην προλαβαίνει εξ επαφής να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

36’ Ο Σκουτέλης εκτελεί το κόρνερ με τον Αντωνόπουλο να αποκρούει πάνω στη γραμμή.

37’ Ο Σκουτέλης σε τετ α τετ σουτάρει με τον Παπαδάκη να αποκρούει ξανά σωτήρια.

48’ Ο Ρότζεν κάνει την μακρινή μπαλιά πίσω από τη σέντρα με τον Βελονάκη να σκοράρει με πλασέ για το 1-0.

50’ Ο Ρότζεν βγάζει τη σέντρα, με την κεφαλιά του Βελονάκη να από κοντά να περνάει λίγο άουτ.

57’ Ο Σκουτέλης μέσα στη μικρή περιοχή κάνει την προβολή, με τον Παπαδάκη να αποκρούει ξανά σωτήρια.

63’ Ο Βελονάκης από πλάγια θέση μέσα στη μικρή περιοχή σουτάρει, με την αντίπαλη άμυνα να αποκρούει σωτήρια.

65’ Ο Παπαδάκης αποκρούει ξανά σωτήρια σε επικίνδυνη σέντρα.

73’ Κασαπάκης σέντρα στον Ξηρό με το συρτό σουτ του να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα για το 1-1.

75’ Ο Κλειδής κοντρολάρει μέσα στην περιοχή με τον Χριστοδούλου να τραβάει τη φανέλα και τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Ο Χριστοδούλου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

76’ Ο Κλειδής εκτελεί το πέναλτι με την μπάλα να βγαίνει ψηλά άουτ.

Διαιτητές: Κετεσίδης, Συργούνη, Λιοδάκης.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Απρομάτης): Παπαδάκης, Ψυχουντάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Βελονάκης, Αντωνόπουλος, Γύπαρης, Μαραθιανός, Κλειδής, Γερωνυμάκης (87’ Χατζηπαράσχος), Άννι (87’ Μιχαηλίδης), Ρότζεν.

Ερμής Ζωνιανών: Κασσωτάκης, Ζερβός Ν. (83’ Ζερβός Μ.), Χριστοδούλου, Κασαπάκης, Σκουτέλης, Κιόρρι (68’ Θόρια), Γεμιστός, Ξηρός Α., Ρομπάκης (62’ Χιώτης), Πλουμής, Βελιβασάκης.