Το πάλεψε η Επισκοπή αλλά έχασε κόντρα στην ΑΕΚ Β'

0

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ποιοτικά κακό, με παιχνίδι κέντρου και τις φάσεις να είναι ελάχιστες μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ Β' είχε για πρωταγωνιστή τον Γιούση ο οποίος με δύο γκολ στο 47' και 51' έδωσε ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι "γυπαετοί" ανέβασαν την απόδοσή τους και μείωσαν με τον Νοικοκυράκη αλλά δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν και τρίτο γκολ με τον Χριστόπουλο σε μια ήττα που θα ξεχαστεί γρήγορα καθώς ήταν ένας αγώνας για το γόητρο.

Επόμενος αγώνας είναι την Τετάρτη (27/04) εκτός έδρας με την Καλαμάτα.

Ο αγώνας:

Στο 1ο λεπτό η Επισκοπή απείλησε το σουτ του Θαρζίσιο μπλόκαρε ο Θεοχάρης με διπλή προσπάθεια.

Μετά από 20 λεπτά η ΑΕΚ απείλησε για πρώτη φορά με τον  Τζούντα ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση δίχως το σουτ να έχει τύχη.

Στο 34' ο Εμπόι ανέλαβε από καλό σημείο την εκτέλεση φάουλ όμως ο Θεοχάρης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΚ σκόραρε στο 47' με δυνατό σουτ του Γιούση 3μ. έξω από την περιοχή.

Οι παίκτες της Επισκοπής δεν πατούσαν καλά και στο 51' ο Σουμπασάκης υπέπεσε σε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Γιούση. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Καλογεράκη, στέλνοντας την μπάλα χαμηλά στην δεξιά γωνία για το 0-2.

Στο 55' ο Νοικοκυράκης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ αλλά ο Θεοχάρης τον νίκησε.

Ο Νοικοκυράκης πήρε το "αίμα" του πίσω δύο λεπτά αργότερα όταν με ξερό σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-2.

Στο 88' η ΑΕΚ Β' σφράγισε την νίκη της με κεφαλιά του Χριστόπουλου μετά  από τη σέντρα του Γιούση για το 1-3

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Καραγιάννης, Τσάβος, Εμπόι, Νταρζίσιο, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης, Πολυχρόνης, Τριντάντε.

ΑΕΚ Β' (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Γιαννούτσος, Κορνέζος, Ραντόνια, Πάρρας, Μπάμπης, Γερολέμου, Μάριο Μιτάι, Τζούντα, Γιούσης, Κοσίδης.
Η διαιτησία: Βεργέτης Χρ. (Αρκαδίας), Βεργέτης Δ. (Αργολίδας), Μαυραντωνάκης, (Ηρακλείου). 4ος Κρασαγάκης (Ηρακλείου).