Αναλυτικά τα όσα είπε:
« Η διακοπή του πρωταθλήματος είναι μια δυσάρεστη εξέλιξη για όλους του εμπλεκόμενους, παράγοντες-προπονητές- ποδοσφαιριστές. Μάλιστα σε μια περίοδο που οι ομάδες της Γ'Εθνικής άρχισαν να προσαρμόζονται στα δεδομένα του πρωταθλήματος, όμως αυτό που προέχει είναι η υγεία μας. Ευελπιστώ ότι η επανέναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει σύντομα και θα επιστρέψουμε όλοι στους κανονικούς μας ρυθμούς, υγιείς και πιο δυνατοί».