Συγκεκριμένα οι Μπακς αντιμετώπισαν του Λέικερς στο Λ.Α, με την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούμπο να επικρατεί με 112-97. Ο «Greek Freak» ήταν ασταμάτητος και τελείωσε τον αγώνα με 25 πόντους (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ, 9 λάθη), με τον Θανάση Αντετοκούμπο να προσθέτει άλλους 8 πόντους.
Το παιχνίδι όμως έμελε να μείνει στην ιστορία όχι για τις επιδόσεις πάνω στο παρκέ αλλά για το γεγονός ότι υπήρξε η στιγμή στο 4ο δεκάλεπτο και συγκεκριμένα για 52 δευτερόλεπτα, όπου συνυπήρξαν στο παρκέ ο Γιάννης Αντετοκούμπο, μαζι με τον Θανάση και Κώστα Αντετοκούνμπο που αγωνίζεται στους Λέικερς. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά στην ιστορία του ΝΒΑ που τρία αδέλφια παίζουν στον ίδιο αγώνα, μετά τα αδέλφια Τζρου, Τζάστιν και Άαρον Χόλιντεϊ το 2019.