Το πάλεψε ο Αστέρας αλλά γνώρισε την ήττα από τον ΠΟΑ

0

Ο Αστέρας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, μείωσε με τον Κόκκαλη, προσπάθησε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο αγώνας:

Στην πρώτη φάση του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν στο 10', ο Μέμμος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ρουμπάκης σουτάρε εκτός περιοχής, η μπάλα κάπου κόντραρε, έφτασε στον Αναστασιάδη,  αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.

Ο Ρουμπάκης στο  24' έβγαλε κάθετη πάσα στκντ Καϊμακαμούδη, ο οποίος σούταρε από πλάγια αλλά ο  Παπαδάκης απομάκρυνε.

30′ Ο Νάτος απο πλάγια σούταρε πάνω στην κίνηση, έπειτα από μπαλιά του Πατινιώτη, αλλά ήταν άστοχος.

33′ Άστοχο σουτ του Καϊμακαμούδη.

41′ Ο Γύπαρης έπεσε εντός περιοχής με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ατσαλένιος κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του, όταν μετά από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, ο Φώτης Καϊμακαμούδης βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 71ο λεπτό ήρθε η μείωση του σκορ για τον Αστέρα, με τον Κόκκαλη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αμυντική ολιγωρία της άμυνας του ΠΟΑ και μείωσε το σκορ.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Α. Παπαδάκης, Πετρίδης (57′ Λάσα), Ψυχουντάκης, Αντωνόπουλος, Α. Κλειδής, Καψαλάκης, Μπουρνέλης (57′ Κόκκαλης), Μπότος, Γύπαρης, Μανωλακάκης, Ρηγάκης.

ΠΟΑ (Αντώνης Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης, Αννιτσάκης, Αναστασιάδης (55′ Σαμουηλίδης), Νάτος, Κερμενίδης, Τσιρούδης, Σένκα (87′ Χατζηανδρέου), Μέμμος (67′ Γκελοσάνι), Ε. Ρουμπάκης, Καϊμακαμούδης, Πατινιώτης.

Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων)
Βοηθοί: Μαυρεδάκης – Μαρκετάκης (Χανίων)
Παρατηρητής: Χριστοδουλάκης (Ρεθύμνο