MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πρώτη ήττα για την ομάδα του Αστέρα από την Ολυμπιάδα Υμηττού

0

Οι φιλοξενούμενες εξασφάλισαν ουσιαστικά την νίκη από το ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν 0-4, εκμεταλλευόμενες στο έπακρο και τον δυνατό αέρα.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να σκοράρει με τις Κελαϊδή και Δαφέρμου.

Φάσεις και γκολ:

7’ απευθείας εκτέλεση φάουλ της Κοκμοτού, θα διώξει η Χατζηστάμου.

8’ η Κατοπόδη εκτελεί κόρνερ και η Μπούτλα με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ, 0-1.

15’ σέντρα της Μπούτλα, άστοχη έξοδος της Χατζηστάμου και από κοντά με πλασέ η Γεωργίου, θα πετύχει το 0-2.

16’ καλή εκτέλεση φάουλ της Δαφέρμου, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

31’ η Κατοπόδη εκτελεί κόρνερ, η Κελαϊδή στην προσπάθεια της να διώξει την μπάλα, την στέλνει άθελα της στα δίχτυα της ομάδας της, 0-3.

38’ κόρνερ της Κατοπόδη, η μπάλα βρήκε στην Βορριά και κατέληξε στα δίχτυα του Αστέρα, για το 0-4.

44’ καλό σουτ της Καραγιάννη, η μπάλα θα φύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

47’ καλό σουτ της Γκούνη, θα μπλοκάρει δύσκολα η Χατζηστάμου.

48’ σουτ της Δαφέρμου, η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52’ η Κατοπόδη με καλό σουτ θα πετύχει το 0-5 για την Ολυμπιάδα Υμηττού.

55’ η Τούνα εκτελεί φάουλ και η Κελαϊδή από κοντά μειώνει σε 1-5 για τον Αστέρα.

57’ η Γεωργίου ανατρέπεται από την Καραντωνάκη και ο κ. Κουκλάκης δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει η Κοκμοτού για το 1-6.

59’ καλό σουτ της Καραμουσαδάκη, θα μπλοκάρει η Δημητροπούλου.

68’ η Χατζηστάμου ανατρέπει την Τσιρούλη και η Φακίνου από τα 11 μέτρα σημειώνει το 1-7.

77’ σουτ της Πλεξίδα θα απομακρύνει η Χατζηστάμου.

83’ σουτ της Πλεξίδα θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι της Χατζηστάμου.

90’ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ η Δαφέρμου θα στείλει την μπάλα στο δεξί «Γ» της Μεθενίτη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-7.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουκλάκης, Κωστάμενα, Στεφανίδου (Χανίων).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 55’ (Σ) Κελαϊδή, 90’ (Φ) Δαφέρμου – 8’ (Κ) Μπούτλα, 15’ (Σ) Γεωργίου, 31’ αυτογκόλ Κελαϊδή, 38’ αυτογκόλ Βορριά, 52’΄(Σ) Κατοπόδη, 57’ πεν. Κοκμοτού, 68’ πεν. Φακίνου.

ΑΣΙΣΤ: 55’ Τούνα – 8’ Κατοπόδη, 15’ Μπούτλα.

ΔΟΚΑΡΙ: 83’ Πλεξίδα.

ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 57’ Γεωργίου, 69’ Τσιρούλη.

ΥΠΕΠΕΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ: 57’ Καραντωνάκη, 69’ Χατζηστάμου.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Ιωαννίδης): Χατζηστάμου (88’ Μανουκαράκη), Νάνου, Γουνάκη, Κιαχίδου (46’ Καραντωνάκη, 75’ Παπακωνσταντή), Κελαϊδή, Ειρ. Δρακάκη, Καραμουσαδάκη (62’ Γκένοβα), Δαφέρμου, Βορργιά, Μανωλίτση, Τούνα.

ΟΛΥΜΠΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ (Νίκος Γκαλίτσιος): Δημητροπούλου (80’ Μεθενίτη), Μπούτλα (75’ Βενιαμίν), Γεωργίου, Μάρκου, Μιχαλοπούλου, Γκούνη, Κοκμοτού, Κατοπόδη, Τσιρούλη (73’ Πλεξίδα), Φακίνου (75’ Παζόγλου), Καραγιάννη (73’ Σταματοπούλου).