Αστέρας Ρεθύμνου: Νίκησε και δήλωσε παρών για την παραμονή

0

Οι γηπεδούχοι είχαν κόντρα τον αέρα σε όλο το πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να μην μπορούν να δημιουργήσουν πολλές φάσεις, πράγμα που άλλαξε στην επανάληψη όταν και έγιναν πιο επιθετικοί και ανταμείφθηκαν στο 58' με το γκολ του Γύπαρη. Ο Πλατανιάς προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά δε μπορούσε να διασπάσει την εξαιρετική γραμμή του Αστέρα που κράτησε εύκολα το μηδέν στην άμυνα.

Ο αγώνας:

2’ ο Καψαλάκης εκτελεί φάουλ ο Βελονάκης κερδίζει την κεφαλιά αλλά ο Λαζαρίδης θα μπλοκάρει.

5’ σουτ του Μπέρντιου έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

30’ φάουλ του Ρότζεν, θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Λαζαρίδης,

38’ σέντρα του Κατσαρού, κεφαλιά του Μπέρντιου, η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.

45’+ ο Ρότζεν θα βρεθεί τετ α τετ με τον Λαζαρίδη αλλά θα χάσει μοναδική ευκαιρία πλασάροντας ελάχιστα άουτ.

48’ σουτ του Ρούμπιο η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι, ο Μπέρντιος θα σκοράρει, αλλά το γκολ θα ακυρωθεί ως οφσάιντ.

52’ καλό σουτ του Γύπαρη, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.
54’ φάουλ του Ρότζεν, ο Μανωλακάκης δεν προλαβαίνει για λίγο να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

58’ εκπληκτικό σουτ του Γύπαρη έξω από την περιοχή, η μπάλα καρφώνεται στο δεξί «Γ» του ανήμπορου να αντιδράσει Λαζαρίδη.

83’ σουτ του Χρυσού η μπάλα θα φύγει άουτ.

89’ σουτ του Κόκκαλη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει άουτ.

ΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μανδαλενάκης, Ι. Δασκαλάκης, Σιγανού (Ηρακλείου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 58’ (Σ) Γύπαρης.

ΔΟΚΑΡΙ: 48’ Ρούμπιο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Ρότζεν, Πετρίδης, Καψαλάκης (80’ Λάσα), Αντωνόπουλος, Βελονάκης (62’ Κόκκαλης), Γύπαρης, Δ. Μανωλακάκης, Ρηγάκης, Νταγκουνάκης, Χρυσαφόπουλος (67’ Μπότος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Κόλτζος): Λαζαρίδης, Γελαδάρης, Κατσαρός, Ταγιάρι, Γιαννικάκης, Πατρικάκης, Ρούμπιο, Γιακουμάκης, Μπουντούρι (45’ Γκένκα), Μπερντίος (68’ Γκολόσι), Καρβούνης (46’ Χρυσός).