Νίκησε εύκολα ο Ρεθυμνιακός εκτός έδρας τον Πόρο

0

Ο Ρεθυμνιακός "καθάρισε τον αγώνα" από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 0-2, ενώ στην αρχή της επανάληψης πέτυχε και τρίτο γκολ. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 84' σε 1-3.

γκολ:

15′ 0-1. Ο Βαρουξάκης βλέποντας εκτός εστίας τον Μήτρου επιχείρησε ψηλοκρεμαστό σουτ πίσω από το κέντρο κι άνοιξε το σκορ.

18′ 0-2. Ο Δελήμπασης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, έπιασε την κεφαλιά ο προωθημένος (και αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή) Γεωργούλης δίνοντας νωρίς “αέρα” δύο τερμάτων στη Ρεθυμνιώτικη ομάδα.

55′ 0-3. Ο Δελήπμασης από δημιουργός (στο δεύτερο γκολ) μετατράπηκε σε “εκτελεστή” και με απευθείας εκτέλεση φάουλ, που έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Μήτρου, “σφράγισε” τη νίκη του Ρεθυμνιακού.

84′ 1-3. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με προβολή του προωθημένου Παπαδομιχελάκη στο δεύτερο δοκάρι.

Διαιτητής: Κυριακίδης Ρωμανός (Λασιθίου)
Βοηθοί: Καφεσάκης – Θεοδοσάκης (Λασιθίου)
Παρατηρητής: Ιωαννίδης (Ηρακλείου)

Πόρος (Ανδρέας Σκέντζος): Μήτρου, Νάκας, Τσουκαλάς (37′ Πήλιος), Παπαδομιχελάκης, Ταβλαδωράκης, Αριστεινίδης (49′ λ.τρ. Μπάμπης), Καμπεράι (46′ Καστελλιανάκης), Φραγκουλάκης, Τριανταφύλλου, Ράπτης (69′ Μεταξάκης), Ταγγίνης.

Ρεθυμνιακός (Γιώργος Λυρώνης): Κοκκαλάς, Πρινιανάκης, Κουδουνάκης, Γεωργούλης, Μπούσδρας, Δροσάκης, Δελήμπασης, Χαλκιαδάκης, Αντιασβίλι (86′ Ντεμίρι), Καλλιτσουνάκης, Βαρουξάκης.