ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ρεθυμνιακός - Πλατανιάς 2-1: Νίκησε τον Πλατανιά και τις απουσίες

0

Ο αγώνας:

Μόλις στο 2' , ο Γκιόκας κέρδισε πέναλτι από τον Μαθιουλάκη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δελήμπασης και έκανε το 1-0.

Στο 17ο λεπτό ο Ρεθυμνιακός διπλασίασε τα τέρματα του, Όταν ο  Αντιασβιλι σέντραρε από τα δεξιά, ασυνεννοησία μεταξύ τερματοφύλακα και αμυντικών του Πλατανιά, η μπάλα στρώθηκε στον Λαζίδη ο οποίος σε κενό τέρμα με πλασέ έγραψε το 2-0.

Εφτά λεπτά αργότερα ο Παπιομητογλου  πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, δοκίμασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγοέξω από το αριστερό δοκαρι του Βαρουξάκη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου Ο Κατσαρός δοκίμασε να σκοράρει η μπάλα όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 72' ο Γιακουμάκης έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Νικηφόρος μπλόκαρε σταθερά.

Ο Πλατανιάς πήρε μέτρα στο κέντρο, και πέτυχε το γκολ στο 84' , με τον Γελαδάρη ο οποίος με δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή ΄'εστειλε την μπαλα στα δίχτυα του Νικηφόρου.

Δύο λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90' ο Πλατανιάς κέρδισε φάουλ σε καλή θέση, ο Γελαδάρης το εκτέλεσε και ο Νικηφόρος με εκπληκτική εκτίναξη στην αριστερή του γωνία απέκρουσε εντυπωσιακά.

Ρεθυμνιακός (Λυρώνης): Νικηφόρος, Ψωρογιάννης, Μυρθιανός(16 Γ. Νικηφόρος), Καλιτσουνάκης, Δελήμπασης, Φράγκος, Ντεμίρι, Αντιασβίλι, Γκιόκας, Παπιομήτογλου (73’ Σηφακάκης), Λαζίδης (59 λ.τ. Βρεττός).