MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Καλύτερες οι γυναίκες του Αστέρα αλλά ισοπαλία στη Σοχώρα

0

Το αποτέλεσμα αδικεί σαφώς τις γηπεδούχες που ήταν καλύτερες αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

Ο αγώνας:

2’ η Μανωλίτση θα βρεθεί τετ α τετ θα διώξει η Παναγιωτοπούλου, η μπάλα θα στρωθεί στην Δαφέρμου, αλλά το σουτ της θα σταματήσει πάνω σε αμυνόμενη των φιλοξενουμένων πριν περάσει την γραμμή.

11’ καλό σουτ της Φιλανδριανού με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει η Χατζηστάμου.

24’ σουτ της Μαρκουτσά, θα διώξει με δυσκολία η Χατζηστάμου.

31’ η Γουνάκη εκτελεί κόρνερ, η Κιαχίδου πιάνει την κεφαλιά, η Γρομητσάρη διώχνει πάνω στην γραμμή, με την ομάδα μας να φωνάζει για χέρι.

32’ καλό σουτ της Τζουτζουράκη, η Παναγιωτοπούλου εντυπωσιακά θα διώξει σε κόρνερ.

34’ γύρισμα της Καραμουσαδάκη και η Τζουτζουράκη με κεφαλιά, θα ανοίξει το σκορ για τον Αστέρα, 1-0.

38’ καλό σουτ της Τούνα έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

43’ εξαιρετική ατομική της Μαρκουτσά από αριστερά και με πλασέ από την μικρή περιοχή, νικάει την Χατζηστάμου, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

45’+ σουτ της Δαφέρμου μέσα από την περιοχή δύσκολα θα διώξει η Παναγιωτοπούλου.

52’ σέντρα Μανωλίτση, η Τούνα πλάσαρε στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

54’ κόψιμο Δαφέρμου, χάνει η Παναγιωτοπούλου, τεράστια χαμένη ευκαιρία από την Τούνα που πλάσαρε άουτ.

56’ η Δαφέρμου τροφοδοτεί την Τούνα, η οποία σουτάρει ελάχιστα άουτ.

69’ σέντρα του Γιαννακά, σουτ της Βρανά θα μπλοκάρει η Χατζηστάμου.

71’ κόρνερ της Τούνα, το σουτ της Δαφέρμου θα φύγει ελάχιστα άουτ.

78’ η Τούνα κόβει στην Δαφέρμου, το σουτ της οποίας σταματάει πάνω στην Μανωλίτση.

81’ καλό σουτ της Δαφέρμου, θα σώσει η Παναγιωτοπούλου.

88’ εξαιρετικό σουτ της Τούνα έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δρακωνάκης, Ι. Δασκαλάκης, Α. Βισκαδούρος (Ηρακλείου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 34’ (Κ) Τζουτζουράκη – 43’ (Σ) Μαρκουτσά.

ΑΣΙΣΤ: 34’ Καραμουσαδάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Ιωαννίδης): Χατζηστάμου, Καραντωνάκη, Γουνάκη, Κελαϊδή, Κιαχίδου, Παπακωνσταντή (63’ Βορριά), Καραμουσαδάκη (88’ Μιχελάκη), Τζουτζουράκη (75’ Σταγάκη), Μανωλίτση, Δαφέρμου, Τούνα.

ΑΕΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιάννης Γουλής): Παναγιωτόπουλου, Γιαννακά, Τζουμερκιώτη (46’ Κοντογόνη), Μόκκα, Βάτσικα, Ευθυμίου (91’ Φύτρου), Αυγέρη, Γρομητσάρη, Φιλανδριανού (46’ Βρανά, 91’ Πετσίνη), Μαρκουτσά, Πρασσά