Πήρε το ντέρμπι της Σοχώρας ο Αστέρας Ρεθύμνου

0

Και οι δύο ομάδες είχαν κιαλλες ευκαιρίες για γκολ με σημαντικότερη για τον Ρεθυμνιακό να είναι στο δέκατο λεπτό με τον Μάγγου που σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Παπαδάκη.

Ο Αστέρας έδωσε με αυτή την νίκη συνέχεια στα νικηφόρα σερί ενώ από την άλλη ο Ρεθυμνιακός συνεχίζει τα αρνητικά αποτελέσματα.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

1’ Πρώτο σουτ του Γύπαρη χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.

2’ Μετά από σέντρα του Πρινιανάκη, ο Μάγγος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

4’ Ο Ρότζεν σουτάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

7’ Ο Κλειδής βρέθηκε μόνος του απέναντι από το τέρμα μετά από ωραία πάσα του Ρότζεν, με τον πρώτο να μην μπορεί να νικήσει τον Κελαϊδή από κοντά.

10’ Ο Μάγγος εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας και μόνος του απέναντι από το τέρμα από αριστερά σούταρε στο δεξί δοκάρι του Παπαδάκη.

21’ Ο Κλειδής έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρότζεν, με τον Κελαϊδή να μπλοκάρει.

31’ Ο Μάγγος βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδάκη, με το πλασέ του να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Αστέρα.

34’ Ο Γερωνυμάκης το σουτ εκτός περιοχής με τον Κελαϊδή να μπλοκάρει.

37’ Ο Γύπαρης πέρασε 2 παίκτες από δεξιά, βρέθηκε μέσα στην περιοχή και σούταρε, αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κελαϊδής.

49’ Ο Ρότζεν από δεξιά πλασάρει τον τερματοφύλακα, αλλά η μπάλα κοντράρει και πέρασε άουτ.

56’ Ο Γύπαρης επωφελήθηκε τις κόντρες έξω από την περιοχή, και με ευθύβολο και δυνατό σουτ έγραψε το 0-1 για την ομάδα μας.

58’ Σούταρε ο Σουχλάκης δυνατά, με τον Αντωνόπουλο να αποκρούει σωτήρια το με το στήθος.

63’ Ο Γύπαρης από αριστερά έκανε τη συρτή σέντρα – σουτ, με τον Κελαϊδή να αποκρούει σε κόρνερ.

76’ Ο Γύπαρης από αριστερά βρέθηκε μόνος του με το τέρμα, τον πέρασε αλλά από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

90’+ Ο Γεωργούλης έπιασε επικίνδυνο σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Διαιτητές: Δασκαλομαρκάκης, Βλαχάκης, Αγαλιώτης.

Ρεθυμνιακός (Νίκος Μαθιουδάκης): Κελαϊδής, Πρινιανάκης, Ζήκος, Μαλωτίδης, Γεωργούλης, Κλειδής Π., Βρεττός, Λαζίδης (74’ Φράγκος Χ.), Βαρουξάκης (62’ Μερτίρι), Μάγγος (81’ Ντέτσκα), Σουχλάκης (62’ Κομολλάρι).

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Χατζηκωσνατντίνου, Ρότζεν, Κλειδής, Γερωνυμάκης (81’ Σουλιάδης), Μελαδάκης, Γύπαρης, Αντωνόπουλος, Βελονάκης (81’ Τζαγκαράκης), Άννι (73’ Χατζηάδης), Ψυχουντάκης (42’ Μιχαηλίδης).